Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogyan zajlik a lány kikérés?
Nem sok esküvőn voltam még,de amire most meg vagyok hívva, ott lesz lánykikérés..
A másik: milyen az a sorsjegyes menyecsketánc? Azt tudom,hogy sorsjegyet mindenki annyit visz,amennyit szán a párra..
Lánykikérés hol milyen. Itt egy pár video: http://www.youtube.com/results?search_query=l%C3%A1nykik%C3%..
Hol hosszabb, hol rövidebb. Van ahol a lányosháznál van, van ahol nem stb. A legutolsó lagziban ahol voltam, szerintem elég béna volt, a vacsora helyszinére mentünk mind az esküvő előtt, ott a vőfély az orra alatt elhadart valamit, én csak arra eszméltem, hogy néhányan állnak a bejárat környékén, aztán szintén az orra alatt mellette a vőlegénnyel lenyomott valami versikét arról, hogy kéne a menyasszony, erre a násznagy megmutatta a nagymamát, mondták, hogy nem jó, gyorsan mutatott egy gyereket, az se jó, aztán adták is oda a menyasszonyt, taps és ennyi.
Máshol úgy is van, hogy a lányosháznál kezd a lány családja, a fiúsnál a fiúé, vagy máshol, de a lényeg az, hogy a fiú családostól vőfélyestől megy a lányért, és a kapuban kéri verssel stb. és minden kutyafülét adnának neki, de csak nem jó, majd a végén kiadják a lányt is, utána elbúcsúztatják őket verssel a szülőktől és indul a menet élen a párral az anyakönyvvezetőhöz. Nekem ez valahogy jobban tetszik, meg értelme is van. Az, hogy mindenki együtt ott van valahol, ölelkezik a vőlegény menyasszony stb. majd közli a vőfély, hogy na akkor jöjjön a vőlegény három métert arrébb, aztán eldarál egy verset, hogy akkor "kikérik" a lányt olyan mű..
A menyecsketánc meg eredetileg az volt, hogy a menyecske ruhába átöltözött immár asszonyt körbe táncolják az asszonyok, akik maguk közé fogadják és a férj pedig próbál betörni a körbe, ami, ha sikerül akkor együtt táncolhatnak. Esetleg apró söpréses menyecsketánc volt még a játék kedvéért.
A pénz adás a menyasszonytáncnál szokás, szóval vagy rosszul mondják az ismerőseid vagy náluk más a szokás. Bár a lényeg nyilván ugyanaz lesz, egy bödönbe kell dobni a pénzt, lottót, sorsjegyet, kutyafülét mindenhol és utána megtáncoltathatod a lányt.
Nagyon szépen köszönöm! Legalább lett egy halvány fogalmam a dologról!
Szép napot neked! :)
A leánykikérés manapság kb. úgy zajlik, amit a videon is láttuk, egyik lényege a tréfálkozás, gyermeklányt, öregasszonyt előadnak, hogy a vőlegényt megtréfálják, közben bújtatják az igazi menyasszonyt. A szokásnak a másik oka az ártó szellemek megzavarása volt, ha valaki rontást szándékozott tenni, megzavarodjon, igazából ne is tudja, ki a menyasszony. Erre az lakodalom menetében többször is sor került: pl a tükör alá ültetés esetén.
A múltszázadbab igazán szívhez szóló leánykikérések voltak, ahol búcsúzók is elhangoztak a menyasszony részéről, apától, anyától, leánybarátiktól...
Ennek jelentősége volt, hiszen abban az időben aki férjhez ment, az valójában szinte megszakította a kapcsolatot a régi családjával, nem nagyon esett meg a visszajárogatás a szülői házba, szinte csak ünnepnapokon látogatták egymást.
A sorsjegyes menyecsketánc pont olyan, mint a pénzes. Azok a párok választják ezt az ötletes megoldást, akik pénzlehúzásnak tekintik a "hagyományos" menyasszonytáncot. Ez a házazéletetélni és mégis szűzen maradni esete, nem beszélve arról, hogy ez leginkább ez csak a szerencsejáték ertének hozza a hasznot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!