Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az apa elveheti a gyereket,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az apa elveheti a gyereket, ha más a nevére vette?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy amig a nő terhes, a nő az új párjával elintézik azt a papírt, miszerint az új férfi az apa, és születéskor is az új férfi nevét kapja meg. Az eredeti apa elveheti később a gyereket? vagy így már semmi esélye? És ha apasági vizsgálatot csináltat? Házassággal más lenne a helyzet, mint sima apasági papírral? Akkor onnantól kezdve aki megcsinálta a babát, neki semmi köze sem lehetne hozzá, nem?
2011. nov. 26. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne hozzá semmi köze?

A vér szerinti apának joga van a gyerekéhez, akárkinek a nevét kapta.

Kivéve, ha papíron lemondott az apasági jogáról.

2011. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
De, kérvényezheti az apa megállapítását, de a nő se sámli, tud kavarni jobbra, balra.
2011. nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Igen, elveheti. Ha nem mondott le róla, akkor joga van hozzá.

Beb*szna, ha nem lenne.

Mik a férfiak, tenyészcsődörök???

Ha rajtam múlna, akkor attól az anyától, aki ilyet képes tenni elvenném a gyereket.

2011. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem mondott le róla? De hát el sem jutott odáig, hogy papíron köze legyen a gyerekhez... Hisz papír szerint már van apja a gyereknek.
2011. nov. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Már bocs, de ez a nő gusztustalan.
2011. nov. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
48%

Házasság esetén a férj nevére kerül a gyerek akkor is, ha nem élnek együtt és akkor is, ha elválnak, de a gyerek a válást követő 300 napon belül születik. Így az új férfi nevére nem kerülhet a születést követően, csak procedúra után (lásd Majka-Dundika esete).

A többi kérdésben családjogászt, ügyvédet kérdeznék meg, én ebben sajnos nem tudok neked biztos választ adni.

2011. nov. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
nem tudom, ki a p*csöm az a Majka-Dundika, biztos valami celeb, de gyakran előfordul normális emberrel is, hogy valami miatt félti az extől a gyereket és nem akarja, hogy láthatási joga legyen (mondjuk akkor sem így kéne megoldani.) (Persze elhiszem, hogy van, hogy simán csak köcsög volt a nő és ki akar cseszni az exszel...) Ha nem volt házas a gyerek apjával, akkor nem érvényes a 300 napos szabály, mert nem tudja bizonyítani, hogy kivel élt együtt. Apasági pert lehet indítani és akkor kötelezik a DNS-vizsgálatra.
2011. nov. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapból az a kérdés, hogy ki a vér szerinti apa, a régi vagy az új? Ha az új, akkor a régi pasinak semmi köze a még meg sem született gyerekhez és nem is tartom valószínűnek, hogy a későbbiekben akar róla tudni bármit is. Ha a régi pasi a vér szerinti apa, akkor bármikor kérheti a kapcsolattartást a gyermekével, hiszen az övé, attól senki meg nem foszthatja, kivéve, ha lemond a gyerekről, vagy olyan életet él, hogy veszélyeztetné a gyermeket. A házasság annyiban van képben, hogyha a volt férfivel a gyermek fogantatásakor házasok voltak, akkor mindenképpen a volt férj nevére kerül a gyermek, ezen változtatni csak a későbbiekben lehet bíróság előtt, ahol kérni kell az apaság vélelmének megdöntését. Ha a nő csak élettársa volt a réginek és az újjal a születés előtt elintézik, hogy teljes hatályú apai nyilatkozatot tegyen az új pasi, szerintem az édesapa akkor is bármikor kérheti az apaság megállapítását a bíróságnál.
2011. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
az elottem szolonak ment a pont! Szerintem igazad van,jol latod a kerdest... :) szep napot nektek :)
2011. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Minimum láthatáshoz mindenképpen joga van a vér szerinti apának, HOGYHA normális ember, aki nem veszélyezteti a gyereke életét.


Nem tudom, egyes válaszolók miért az anyát kezdték rögtön minősíteni, semmit sem írt a kérdező arról, hogy miért döntött így az a nő. Lehet, hogy a vér szerinti apa esetleg nem viselkedett értelmes homo sapiensként, esetleg verte az anyát (terhesen?!) vagy fenyegette, mit tudom én. Nem kéne a nőt minősíteni amiatt, amit csinált.

2014. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!