Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hol tudom ezt a papírt beszere...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol tudom ezt a papírt beszerezni?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy olyan dokumentumra,ami bizonyítja,hogy nincs még férjem Magyarországon. Külföldön megyek majd férjhez,egy ottani állampolgárhoz,és ezt be kell szereznem előtte, de nem tudom még mit. Ha valakinek van tapasztalata írhatna(eu-ország), első körben szeretném ezt a papírt beszerezni,remélem nem lesz másra szükségem. Köszönöm.
2011. okt. 5. 22:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy mennyibe kerülhet ez? Próbáltam neten keresni,de azt se tudom mire keressek rá,nem tudom melyik szerv feladata ez. Talán anyakönyvvezető..de ez se túl logikus...
2011. okt. 5. 22:12
 2/6 anonim ***** válasza:
ez elvileg benne kell, hogy legyen az anyakönyvi kivonatodban. azzal lehet igazolni MOn is
2011. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Asszem anyakönyvi hivatal volt.... Csak egy papírt kaptam, amiben benne volt, hogy családi állapota hajadon.


Nekem kellett a születési anyakönyvi kivonat is, amit kint le kellett fordíttatni.

2011. okt. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hajadonsági igazolásnak hívják, nekem közjegyzőnél kellett kérni, pár ezer forint.
2011. okt. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Magyarorszagon levo nagykovetsegen meg tudod kerdezni hogy meg milyen dokumentumokat kernek az orszagban ahol hazasodni akarsz. A telefon konyvben biztos megtalalod a konzulatusok listajat, es lehet hogy a web oldalukon is megtalalod hogy mi kell meg.


Nekem pont forditva lesz, Magyarorszagon az eskuvo es a magyar konzul 12 honap alatt adja meg az engedelyt. Ezert a datumot is meg kellett valtoztatni mert nem lesznek keszen a papirok.


Szuletesi anyakonyvi kivonat es utlevel altalaban kell, (lehet hogy az utlevel eleg, ezt meg kell kerdezni) ezeket az ottani nyelvre kell fordittatni is kozjegyzovel hitelesiteni. A magyar arakat ehhez nem tudom, de par ezerbe belekerul. A forditas es hiteleztetes is idobe kerul. Sajnos.

2011. okt. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
12 hónap miért olyan sok? Nem Eu állampolgárok vagytok? És milyen engedély? Mi mindent egyedül szerzünk be,mert a magyar konzul sz*rik segíteni,bocsánat, de emailre nem válaszol, telefonon nem lehet elérni. Utazgatni meg kb ugyanennyi értelme lenne. Nagyjából tudjuk mi kell, egyszer megpróbálunk bemenni,ha úgy se sikerül elintézni,akkor csak intézünk mindent élesben. Botrány,amit megengednek maguknak. Mi nem várunk 12hónapot,nevetséges is annyit,ha eu állampolgárok vagytok, gyakorlatilag a konzulátus se kell hozzá,ha tudjátok,hogy mi kell. Mi tudjuk,csak az a gond,hogy azt nem tudjuk,hogy hogy lesz hiteles. Először itt hitelesítsük az iratokat-de milyen hitelesítést válasszunk van több fajta? és némelyik egy fél havi fizetés,ha több iratról van szó- aztán azt fordíttassuk itt le,és külföldön hietelsítsük? Mert elvileg fordítást, már csak az adott nyelven beszélő országban tudnak hitelesíteni,de ott meg nem mindig fogadják el a magyar fordítók munkáit. Szóval nekünk ilyesmi kérdéseink lennének. Köszönöm a válaszod azért.
2011. okt. 10. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!