Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi szamit kozos "vagyonnak"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi szamit kozos "vagyonnak"?

Figyelt kérdés
A hitel is az,amit a parom az elott vett fel,hogy hazasok lettunk volna? Most keszulunk eskudni, o brit,en magyar. Ez csak azert jon ide, mert a hitele ottani fizeteshez kepest nem olyan egetrengeto, viszont engem kicsi korom ota ugy neveltek,hogy kb a hitel szotol is rosszul vagyok. Kicsit elszomorodtam, tudom,hogy nem igy kellene nezni, de nekem tenyleg kb belevertek a fejembe gyermekkent,hogy a hitel az a satantol valo...Kicsit durvan fogalmaztam,de kb. Persze segitenek is akar neki visszafizetni,en vagyok a no,de joval tobbet fogok keresni,mint o,ha tenyleg megkapom azt az allast,amire palyazom. Viszont sose tudni az ember mikor marad egyedul stb.
2011. szept. 22. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Közös vagyonnak a házasság után megszerzett vagyon számít.
2011. szept. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Olyan értelemben számít a hitel, hogy a házasság után együtt fogjátok fizetni, hiszen minden bevételetek közösnek számít. Tehát a jog szerint amint megkapjátok a fizut, abban a pillanatban az megy egy közös dobozba, és bármi amit onnan rezsire, vagy hitelre, vagy kajára, vagy utazásra, akármire kivesztek, az közös. Ennek megfelelően, mivel te is fizetni fogod, ha netán később elváltok, akkor te jogosult leszel arra a pénzre, amit a hitelbe beleadtál. Tehát a házasságotok során fizetett törlesztőrészletek felére, ezt meg kell kapnod pénz formájában.
2011. szept. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
írjatok házassági szerződést, akkor nem felelsz a hiteléért
2011. szept. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor nem felel... de akkoris a közös pénzből fizeti a pasi... és úgy még csak jogosult sem leszel arra, hogy visszakapd, ha elváltok.
2011. szept. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!