Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van megoldás? Bővebben lent

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van megoldás? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Párommal másfél éve vagyunk együtt. Remek a kapcsoltunk, szeretjük egymást meg minden. Pár hete megkérte a kerem. Ekkor kezdődtek a gondok. Ugye a házasságot az esküvő követi, viszont a párom olasz, és a családja Olaszországban él. Ő pár évre jött ide munka miatt. A családja azt szeretné, hogy Olaszországba tartsuk az esküvőt, míg az én családom ragaszkodik hozzá, hogy itt legyen. Az összeköltözéssel is problémák vannak, mert ugye a párom csak ideiglenesen van itt, és hivatalosan olasz állampolgár, kinn van lakása, és a családja azt szeretné, ha én költöznék ki, míg az enyém azt, hogy ő vegye fel a magyar állampolgárságot, és költözzön Magyarországra. Nagyon szeretjük egymást, és együtt szeretnénk maradni.

Segítsetek!


2011. márc. 12. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
tarsatok egy kis szertartást itthon.nagyot meg olaszba. Én a helyedbe mennék Olaszba!
2011. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Erről már volt szó, de nem vagyunk milliomosok, szóval így is jó ha egy szertartásra futja.
2011. márc. 12. 18:36
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

A barátnőm férje is Olasz,és hasonló gondjaik voltak.Ők könnyen megoldották a helyzetet. Két lagzi volt.Volt egy kisebb Magyarországon ahol megjelentek a magyar rokonok(és az olasz örömszülők) és volt egy kisebb lagzi Olaszországban is ahol az olasz rokonság volt,meg a magyar örömszülők..Így enm volt vita.A költözést is megoldották,mert itt nem a szülőknek kell dönteni hanem az ifjú párnak.A barátnőm eleve szeretett volna kint élni,és ők kint is élnek.Viszont minden nyáron 1-2 hétre hazajönnek nyaralni..

Nem értem,hogy ez nálatok miért gond? hiszen nem a szülők kedvét,akaratát kell nézni,hanem azt hogy nektek mi a jó..

2011. márc. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

" ...szóval így is jó ha egy szertartásra futja."

Ha nem megy a két kisebb lagzi (akár szűk családi körben) akkor legyen 2 tanús esküvő..Az nem kerül pénzbe..

2011. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a családnak kell döntenie, hanem nektek...

Amúgy lehetne itthon egy polgári esküvő, kint meg egyházi. Nem kell kaviár meg franciapezsgő és a nyolcad unokatestvért se kell meghívni...

2011. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Ne a család döntse el, hanem ti!!4
2011. márc. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Azt leírtad, hogy a párod családja ill. a te családod mit akar, mit szeretne. De a kérdés az, hogy TI mit szeretnétek? Te tudsz olaszul? Hány évesek vagytok? Munkahely ott kint, vagy itt Mo-on van (lehetőleg mind a kettőtöknek)? Melyikőtök hogy jön ki anyóssal, apóssal, ill. saját szülőkkel?

Az számít ti mit akartok, és nem az, hogy ők mit szeretnének!

Legyen kint az esküvő és éljetek Mo-on, vagy fordítva. Így mind a két oldalnak teljesült az egyik vágya...senki nem panaszkodhat.

2011. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Leírták már páran és mint papagáj majdnem ugyanazt kell leírnom. Soha ne engedjétek, hogy a család beleszóljon az életetekbe! Ha most ennyire lobbiznak, később is fognak!

Igaz ez a barátokra is! A jó család és az intelligens, jó barátok alapból nem szólnak bele az életünkbe, mert tudják hol a határ.

2011. márc. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, ne a család döntsön, hanem ti. Bizonyára valakinek rosszul fog esni valami. Ez elkerülhetetlen ebben a szituban. Ilyesmin előbb kellett volna gondolkozni, hgy kell nektek ez a szituáció, de már késő persze.

Unokatesóm magyarban Ő a lány és magyar házasodtak össze, majd nem lett az egészből semmi. Fickó visszament németbe, azóta egyszer látta 12 év.

Én otthagytam mindent őrült nehéz volt, a férjemért. 13 éve, még mindig nem könnyű. Ti legalább közelebb vagytok, többször láthatjátok egymást, ha minden igaz.

Próbáljátok annak a szülőnek amelyik országában nem maradtok lakni, mondani, hogy ha az ország másik felébe mennék sem biztos, hogy többször láthatnálak sajnos. És a látogatást ne adjátok fel, és akkor lenyugszanak. Interneten skype, wlm-en frankón lehet napi kapcsolatot tartani, bár nem ugyanaz ezt én tudom.

Nehéz lesz, főleg neked, a lányok talán érzékenyebbek, ha te mégy, mégis szerintem a lányok költöznek legtöbb esetben.

Ja, nem tud tovább meló miatt maradni ?

Sok sikert a döntésben, és sok boldogságot !

2011. márc. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Minden választ köszönök, azt hiszem igazatok lesz abban, hogy nekünk kéne dönteni.

18:55-nek köszönném főleg, mert ez tényleg jó ötlet, h kinn legyen az esküvő, és itt lakjunk.

Nem tudok olaszul, viszont a párom perfektül beszéli a magyart, szóval ő fog ide költözni.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 14. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!