Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Így lehet templomi esküvőnk?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így lehet templomi esküvőnk? (részletek lent)

Figyelt kérdés
A párom elvált, esküdött templomban annak ellenére, hogy nincs megkeresztelve. Én római katolikus vagyok. A kérdés az, hogy esküdhet-e még egyszer templomban úgy, hogy már esküdött és nincs megkeresztelve.
2011. febr. 14. 15:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%
Az igaz, hogy a pénz mindent megold, csak azt nem értem, hogy katolikus létedre mi okból cibálsz az oltár elé egy elvált pasit. Ebben az esetben, hogy katolikus vagyok, szemérmesen és mélyen eltitkolnám.
2011. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:18


Mert a templomi esküvő olyan menőőő....

16:10 voltam

2011. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet!Az én párom is így volt, de ő megvan keresztelve!Viszont elvált!Beadtuk a püspöki bíróságra a papírt, kb fél éve, nemsokára eredmény születik!A papunk nagyon biztat minket!(exfelesége áttért a jehovákhoz, a bíróság is megállapította, h képtelen volt elviselni a házasság terheit, illetve a közös gyermeküket is a jehovákhoz cipeli, holott az esküt megtette, h katolikus elvek szerint neveli, ráadásul a házastársi hűsége tis kizárta az exe!)Sok sikert hozzá!Drukkolok nektek!
2011. febr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

Tudtommal az evangélikus egyház megáldja a második esküvőt, azon az alapon, hogy minden ember tévedhet, és jár mindenkinek egy második esély.

Bár nálunk még csak első házasság lesz, de nincs megkeresztelve a párom, és a pap (ott ahol szeretnénk tartani) nem túl lelkes...

2011. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

flexikon


Azért szeretnék templomban esküdni, mert én úgy érzem jónak. Mi az, hogy odacibálni? Igen esküdött, mert akkor azt tartotta a helyes lépésnek. De mi vagyunk egymásnak az igaziak. Akkor most engem lehet megfosztani az esküvőtől? Mert rosszat választottam szerinted?

Rendkívül jóindulatú ember vagy.....

2011. febr. 15. 07:57
 16/18 anonim ***** válasza:
Én úgytudom, hogy a katólikus egyház törvény ezt tiltja, viszont református egyház nem.
2011. febr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%
...és a férfi akarata? Egy meg nem keresztelt, ráadásul elvált pasinak nem hiszem, hogy a katolikus templomi esküvő lenne minden vágya!...itt minden csak rólad szól????
2011. febr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Közös megegyezés volt a templomi esküvő. És két emberről szól.
2011. febr. 17. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!