Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ezekről a lakodalmas kérdésekr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezekről a lakodalmas kérdésekről mik a véleményeitek?

Figyelt kérdés

Én több kérdést írok ide, mert nem szeretném külön írogatni. Légyszíves segítsetek!


1. Páromnak van egy pár olyan rokona akivel évek óta nem is beszélünk (összeveszés), mi van akkor ha őket nem hívnánk meg?

2. Sógornőm azt akarja hogy a lánya koszorúslány legyen, de én csak egy koszorúslányt szeretnék, a hugomat mert ő fogja páromat kísérni,nem akarunk sértődést, de mi ezt így gondoltuk. Hogy mondjam ezt meg neki?

3.Páromnak nagyon sok haverja van, ő meghívná őket mert nehogy megsértődjenek, de viszont haverokat én nem hívok csak rokonokat meg a legjobb barátnőmet, ha párom haverjait meghívnánk lehet nem is tudnánk lagzit csinálni annyiba lenne. Meg egyébként is én a családot fontosabbnak tartom. Meg persze én is meghívnék szívesen még pár embert akivel jóba vagyok de akkor mennyibe lenne a lagzi. Nem akarok párommal ilyenen összekapni. Mivel érveljek neki, hogy ne bántsam meg őt?


2011. jan. 31. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

hát bocs, de minden kérdés arról szól, hogy TE mit akarsz...


1. ha a párod nem akarja meghívni őket, ne hívjátok. ha szeretné, akkor hívjátok meg. ezt nektek kell megbeszélni.


2. a koszorúslányokról is ti döntsetek, de határozottan utasítsátok vissza a sógornődet, ne tápláljátok benne a reményt, ne hitegessétek.


3. tiszteletben kell tartanod, hogy a párod meg akarja hívni a haverjait. húzzatok meg egy határt, hogy hány fő legyen összesen, és osszátok be, hogy ebből hányat hívhat ő, hányat te. 50-50%-ról induljatok, aztán lehet rajta alakítani, ha pl. neki kevesebb vendége lenne, akkor a szabad helyeket átadja a te vendégeidnek, iylesmik.


kompromisszumokat kell kötni, de azért néhány dologban neked is engedned kéne.

2011. jan. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

1. Mi sem hívtunk meg minden rokont, csak a közelieket.

2. Nekem nem volt koszorúslányom, de ha lett volna, akkor is én választottam volna magamnak. Nyugodtan mondd meg a sógornődnek, hogy a húgod lesz a koszorúslány. Mégiscsak közelebb áll hozzád, mint a sógornőd lánya. Végül is ez a ti esküvőtök, nem az övé.

3. Szerintem vagy mindketten csak egy-két jobb barátot hívjatok meg, vagy mindketten sokat. Az nem túl fair, ha a párod hívja az egész haverságot, te meg nem.

úgy is szokták csinálni, hogy mindketten csak a legjobb barátot hívják meg és a lagzi után valamikor a baráti társasággal csinálnak egy házibulit.

2011. jan. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Totál ezeket akartam én is írni elsőre, mint az előttem válaszoló! :)
2011. jan. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Persze engednék én a haverokkal kapcsolatba, csak hát akkor megint az lesz hogy ha "x"-et meghívom akkor "y" mit fog szólni? Ja meg amúgy ne úgy képzeljétek el hogy 1 haver az 1 személy, hanem 1 haver az 4 személy. Ezt úgy értem hogy mindegyiknek van már családja, és mindegyiknek minimum 2 gyereke, szóval tényleg nem kevés emberről lenne szó. Szerintetek mi van akkor ha a templomba meghívjuk őket meg a közelebbi ismerősöket is, de a lakodalomba csak tényleg a család lenne ott?
2011. febr. 1. 01:30
 5/8 anonim ***** válasza:

1) az a lényeg, hogy ti jól érezzétek magatokat... ha vkit nem láttok szívesen, akkor csak a hagyomány meg az illem miatt ne hívjátok meg, mindannyiótoknak csak rossz lesz a végén, hogy ott lesz egy ember, akit a hátatok közepére sem kívántok

2) én szépen kedvesen, higgadtan elmondanám a sógornőmnek... vagy még jobb lenne, ha a vőlegényed mondaná meg, hogy ti (értsd ti, ketten, közösen) másképp döntöttetek, egy koszorúslányt szeretnétek, és ha esetleg belekezdene abba, hogy a lányának pedig mennyit mondta, akkor meg kell neki mondani, hogy az nagyobb neveletlenség, hogy a megkérdezésetek nélkül edzette magát meg a lányt erre (az is kérdés, hogy hány éves a gyerek, sztem nekem is ezzel lesz majd a gondom, ha meg akarok házasodni, mert akármennyire is az a szokás, hogy az apróságokat összegyűjtjük virágszirmot hinteni koszorúslánynak, nekem ez az egész nem tetszik, nem ilyenkor kéne kishercegnőt/kisangyalkát faragni belőlük, sztem tiszta giccs az egész, és sztem sokkal elegánsabb, ha idősebbek a koszorúslányok, nekem ez jobban tetszik... de majd a rokonságnak ezt elmagyarázni úgy, hogy ne sértődjenek be... jajj...)

3. Én a helyedben azt tenném, hogy a lakomára csak a nagyon közeli barátokat hívnám meg-aki értelmes a haverok közül, az látni fogja, hogy szép gesztus, hogy szemtanúja lehet egy ilyen pillanatotoknak, de a lagzi az már tényleg csak a legközelibb rokonoknak és barátoknak szól (Már csak az anyagiak miatt is)...

2011. febr. 1. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Mi lenne? Nem kell költeni rájuk. Nincs szájhúzogatás, nem kell nekik megfelelni, jópofizni. Ez a ti esküvőtök.

2. Mekkora a lány? Ha kicsi, akkor lehet, hogy azt mondanám, legyen, szép élmény lenne a kislánynak. Ha már nagyobb, akkor megmondanám a sógornőnek, hogy a húgomat választottam.

3. Húzzatok meg egy létszámvonalat. Legyenek ott a legjobb barátok/barátnők (nyilván családostul), a többieknek meg lehet grillpartyt, házibulit csinálni.

(A mi baráti társaságunk jobban szereti az ilyen kötetlen bulikat, ahol nem kell figyelni arra, hogy a gyerek ne kenje össze a szép ruhát, nem kell bájcsevegni a büdös szájú nagynénivel stb.)

2011. febr. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mindenképpen csak őszintén. de ha ő ragaszkodik a haverokhoz, akkor menj bele nyugodtan. egyébként nálunk is voltak ilyen dolgok, végé akkora sértődések lettek, hogy 2 tanú jelenlétében szülők és haverok nélkül , kettesben esküdtünk meg. esetleg elmehetnétek balira.
2011. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagy kérdés ez a lakodalom! Nem elég elhatározni magát az embernek, átrágnia magát mindenen, de szembe kell nézni a könyörtelen valósággal, hogy egy átlagos esküvő milyen sokba kerül. Beleborzongok, ha erre gondolok, éjjel nappal számolgatok, mert nagyon szeretném,hogy szép nagy lakodalmunk legyen, de azt sem várhatjuk el a családunktól, hogy anyagilag tönkre menjenek benne.


1.: Csak közeli rokonokat hívjatok, akikkel tartjátok is a kapcsolatot! (évente többször találkoztok, beszéltek, ünnepeken össze jártok) Az esküvő nem békítő show! Mi így fogunk tenni.


2.: Minden lány szeretne koszorúslány lenni, ez tényleg nagy élmény. Ha ők fizetnek mindent és neked beleszólásod lehet milyen ruhát vesz fel, akkor engedd meg neki, attól még kísérhet a húgod! Nálunk is így lesz.


3.:Haverokkal óvatosan!Csak olyat szabad meghívni, aki nagyon közel áll hozzátok, ez pedig már nem haver hanem BARTÁT!

Akármennyire is rosszul hangzik, fel kell tenni a kérdést, ha meghívnátok, számíthatnátok e tőle és a családjától némi anyagi támogatásra.

Nem kell elfelejteni, szép gesztus mindenkit meghívni, de egy átlagos esküvő 1 főre vetített költsége kb. 20.000 Ft (ebbe minden benne van) Egy négy fős család már 80.000 Ft. Gesztus ide vagy oda, ez rólatok szól és nem a vendégek jóllakatásáról, szórakoztatásáról a Ti költségetekre. Azzal, hogy adnak valamit, hozzá járulnak terheitek enyhítéséhez és valóban értékelik, hogy meghívtátok Őket. Nem szabad elfeledkezni arról, hogy manapság egy esküvőt nem lehet nullára kihozni, jó ha a kiadott költségek egy része vissza jön. Sajnos nem utolsó dolog ilyenekkel számolni. Szerintem ez a legnagyobb érv a haverok ellen.

2011. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!