Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet csak ugy felenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet csak ugy felenni a férje nevét hogy a dr. -t és a kersztnevét meghagyja?

Figyelt kérdés
pl dr.kovács eszter hozzámegy nagy lászlóhoz és ugy veszi fel a nevét hogy dr.nagy eszter?persze nem vagyok dr. csak ugy eszem be jutott:)
2011. jan. 28. 14:35
1 2
 1/13 Bocipók ***** válasza:
19%

Szerintem nem. Megtévesztő lenne, úgy nézne ki, mintha te doktoráltál volna.

Szerintem csak úgy lehet, hogy dr. Nagyné Kovács Eszter, esetleg dr. Nagy-Kovács Eszter.

2011. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de ha a nő doktorál le és a férfi nem
2011. jan. 28. 14:49
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Akkor Nagyné dr. Kovács Eszter lehetnél szerintem.
2011. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Nagyné Dr. Kovács Eszter (nekem így volt egy tanárom a neve a főiskolán, persze nem így hívták, hanem X-né Dr. Y. Z.)
2011. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Szia! Én úgy tudom, hogyha férjed vagy feleséged után akarod felvenni a doktori titulust, akkor az a neved végére fog kerülni!
2011. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó kettőt egy személy válaszolta, én. :D
2011. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Ezt jól időzítettük :))
2011. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szömörce válasza:
50%
sztem lehet.
2011. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

dr. Kovács Eszter (maradsz lánykori néven)

Nagy Lászlóné dr. Kovács Eszter vagy Nagy Lászlóné

Nagyné dr. Kovács Eszter

dr. Nagy Eszter

dr. Nagy-Kovács Eszter vagy dr. Kovács-Nagy Eszter



[link]

Házasságkötés esetén a névjog

A feleség a házasságkötés után

* kizárólag a maga teljes nevét viseli – Nagy Ádám és Kis Éva

* férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással, amelyhez a maga teljes nevét hozzákapcsolhatja – Nagy Ádám és Nagy Ádámné Kis Éva vagy Nagy Ádámné

* a férje családi nevét viseli a házasságra utaló toldással és ehhez a maga teljes nevét hozzákapcsolja – Nagy Ádám és Nagyné Kis Éva

* a férje családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét – Nagy Ádám és Nagy Éva

A férj a házasságkötés után:

* kizárólag a maga teljes nevét viseli – Nagy Ádám és Kis Éva

* a felesége családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét – Kis Ádám és Kis Éva

A férj, illetve a feleség a házasságkötés után házassági névként családi nevüket is összekapcsolhatja, hozzáfűzve a saját utónevét – Nagy-Kis Ádám és Nagy-Kis Éva, vagy Kis-Nagy Ádám és Kis-Nagy Éva

A házasulóknak a fentiek szerinti névviselésről meg kell egyezniük. Ennek során figyelemmel kell lenni arra, hogy csak az egyik házasuló veheti fel házassági névként a másik családi nevét, illetve a házassági név családi nevekből képzett része legfeljebb kéttagú lehet; például Nagy-Kovács Károly-Kis Éva = nem lehet Nagy-Kovács-Kis Éva!

A házasulóknak az anyakönyvvezető felhívására a házasságkötés utáni névviselésről nyilatkozniuk kell.

2011. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A nő bárhogy veszi fel a férje nevét, ha ő maga dr, akkor dr is marad.


Egy tanárom dr. Nagyné dr. Kis Katalin volt (nem ez volt a neve, de így), ott mindketten doktorok és felvette a nevét.

Másik orvos családban mindenkinek maradt a maga neve.

Ha a nő dr. akkor Nagyné dr. Kis Katalin, ha a férfi, dr. Nagyné Kis Katalin.


Ha a férfi lenne csak dr. a nő pedig nem, akkor nem vehetné fel ahogy írtad, de ha a nő az, akkor lehet így.

2011. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!