Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha csak két tanús lesz az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha csak két tanús lesz az esküvő, mire kell költeni, mit kell beszerezni?

Figyelt kérdés

Ugye az alap, hogy kell mindkettőnknek szép, alkalomhoz illő ruha, meg a gyűrűk. Ezen kívül szükség van még valamire?

Esetleg ha valaki tudja, kb. mennyibe kerül egy olcsó, szép karikagyűrű?

Bevonuló zenére is elkérnek pénzt ha szeretnénk?


2011. jan. 2. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia!


Két tanús esküvőnél lehet a tanúknak pici ebéddel /vacsival kedveskedni pl. otthon vagy étteremben; de hallottam már olyanról is hogy nem rokonok voltak a tanúk csak ismerősök, kaptak 2000-2000 ft.ot.

Nagyobb helyken elkérnek pénzt a bevonuló zenére, amikor gyűrűváltás van, meg a kivonulózenére is. Fényképészt ha szeretnétek, az is pénzbe kerül. Nálunk (nagy városban) nem volt az anyakönyvvezetőnek külön díja.Karikagyűrűt olyan helyen érdemes venni, ami nem felkapott.

2011. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi ezüstgyűrűt vettünk, mert nem akartunk vagyonokat adni egy fehéraranyért, az aranyat meg nem szeretjük. Szép, meg jó, csak nagyon kopik.. :( A kettő együtt volt 80 euro.

Van ahol van kötelező terembérlet, azt az anyakönyvvezetőtől kell megkérdezni. Szerintem a saját zenéért nem kell fizetni.

Aztán kérdés még, hogy akarsz-e csokrot, fodrászt, sminkest, fotóst.

2011. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha csak egy elegáns nyári fehér ruhát veszek fel egy magassarkú fehér szandállal az szerintetek alkalomhoz illő lenne?
2011. jan. 2. 13:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha jól áll és ízléses, akkor miért ne lehetne kosztüm? (Még az se túl fontos hogy fehér legyen). De ha minimálesküvőt akartok, akkor nagy hajkorona se kell hozzá és szolid sajátkezű smink is megteszi. Egyébként meg igen, ezüst karikagyűrűk is vannak.
2011. jan. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A hajam, sminket megcsináljuk házilag tényleg csak minimális esküvő lesz. Lehet, hogy még zene sem lesz. Bár inkább arany gyűrűt szeretnék, az ezüst ékszerek rajtam elszíneződnek :)
2011. jan. 2. 13:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Nullából is ki lehet hozni az esküvőt. A szüleim pl. úgy esküdtek, hogy éppen nyaralásból értek haza, ahogy voltak, zutty be az anyakönyvvezetőhöz. A tanú két barátjuk volt, állítólag viccesen nézett ki, mert ők meg szépen kiöltöztek, öltöny, nyakkendő. Gyűrűjük csak a 20. házasségi évfordulójukra lett. A lakodalom az volt, hogy elmentek négyen a tanúkkal a kedvenc kocsmájukba és megittak egy pezsgőt.


Mondjuk ők eleve nem értékelik ma sem sokra ezeket a felhajtásokat. Akkor meg pláne, egyetemisták voltak, én már majdnem egy éves voltam akkor, tehát pénzük alig volt, és ami volt, azt is inkább rám költötték.


Kérdező: te tudod, mennyire fontos számodra az esküvő, mennyi pénzt és energiát vagy hajlandó beleölni. Azt azonban fontos tudni, hogy egy esküvőn egyáltalán nincs kötelező kiadás. Az, hogy a papírotok meglegyen, semmibe nem kerül.

2011. jan. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, biztos meg lehet nullából oldani, nem is szeretnénk sokat rákölteni. Azért persze a tanukkal biztos elmegyünk majd ebédelni, meginni valamit. Szóval csak a gyűrűre kell költeni és az ebédre.
2011. jan. 2. 13:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a fehér nyári ruha teljesen jó, egyébként is abban házasodsz, amiben neked tetszik.

Nekem is csak kis esküvőm volt, azért volt szép ruhám, mert szeretnénk még nagy esküvőt is tartani, és arra kellett volna mindenképp. Kölcsönözni lett volna vagy 60 ezer, én meg neten vettem 25 ezerért. Gondoltam akkor már felveszem kétszer.

2011. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Két tanús esküvőm volt. Ahogy írtad, ruha, gyűrű és maga az esküvői szertartás. Bevonuló zene nem volt, mert nem volt bevonulás, hiszen násznép híján felesleges lett volna. A szertartás alatt halk zene szólt, plusz kértük a pezsgős koccintás. Ez pár ezer forintból megoldható.
2011. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Két tanús esküvőnk volt: én kis hordócska, így egy alkalmi kismama felső és nadrág(lila-fekete), párom öltöny.

Nem volt gyűrű(majd a templomira lesz).

Plusz elaludtunk:) így se smink se semmi. Mi tényleg csak bementünk a tanukkal, van egy hivatalos szöveg amit elmondott az hölgy, igenek, aláír, hazasétáltunk, megkvztunk, beszélgettünk, tanuk hazamentek...

Persze nekünk ez a rész nem számít sokat, majd a templomi fogadalom. Ha nálatok nem lesz sose templomi, csak összeházasodtok hivatalosan és pont, akkor valami szép "menyasszonyi ruha" ami kényelmes, a párodnak is valami szép öltöny, persze a gyűrűk. De a polgári esküvőhöz nem kell más csak a jegyesek a tanúk és az anyakönyvvezető minden más csak plusz.


"...Az okmányok levizsgálása után megállapítottam, hogy az itt megjelent x és y házassági szándéka előtt nincs akadály, kérem álljanak fel, x szabad akaratából azzal a szándékkal van ma jelen, hogy feleségöl vegye yt-igen/nem. Y szabad akaratából azzal a szándékkal van jelen, hozzámenjen xhez-igen/nem.

Kijelentem, hogy a Magyar Köztársaság..." Aláírások. 2,5perc volt, szép volt, de ennél több nem is kellett.

2011. jan. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!