Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » S. O. S. Az anyakönyvvezető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

S. O. S. Az anyakönyvvezető házasságkötés előtt lekéri az élettársi nyilvántartást is?

Figyelt kérdés
A közjegyzői nyilvántartásra gondolok.
2010. szept. 12. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem igen. Nálunk legalábbis utánanéztek a házasulandó felek előéletének.
2010. szept. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem egészen értem, mert már csak az azonos neműek élettársi kapcsolatát lehet bejegyeztetni, a különböző neműekét nem.
2010. szept. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nálunk csak annyit kérdeztek,hogy első házasság-e,meg,hogy van-e tudomása a férjemnek arról,hogy már van gyerekem. :)
2010. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A férjem, néhány éve közjegyző előtt nyilatkozott egy nővel, hogy élettársi kapcsolatban vannak. Igazából nem voltak. Mi tavaly év végén házasodtunk. Ami úgy gondolom, attól még érvényes, de azt nem tudom, hogy a házasságkötés megszünteti-e az ők élettársi kapcsolatát. Mondjuk azért is, mert esetleg vélelmezheti az apaságot egy ilyen nyilatkozat...
2010. szept. 12. 15:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikor szűnt meg pontosan a bejegyeztethetőség, de szerintem azzal együtt a nyilvántartás is megszűnt.

Az apaság vélelme pedig csak addig tart amíg együtt élnek + 300 nap.

Esetleg a gyámhivatalban próbálja meg a párod megkérdezni, ott biztos tudják pontosan.

2010. szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, nekünk a második gyerekünk anyakönyvvezetéséhez vagy esküszünk, vagy élettársi nyilatkozatot teszünk közjegyző előtt...

És nekem mondta az anyakönyvvezető, hogy ha esetleg összeházasodnánk, nekünk is, mint eddig élettársaknak fel kell bontani azt a formát...

Szóval nem tudom miről beszél, aki azt mondja, hogy a külön-neműeknek megszűnt ez az intézmény, van, és az anyakönyvvezető hivatalból lekéri azokat az adatokat, amik szükségesek egy házassághoz: élettársi viszony igazolása, hajadonság/nőtlenség, viszont a válási határozatot neked is kell vinni, meg minden felbontó határozatot...(ez nálunk megy így, de ez is ahány hivatal, annyi szokás, nálunk pl illeték ellenében sem lehet SOS esküvőt tartani, csak nagyon nyomós indokkal, de Erzsébeti hivatalban 2500ft ellenében másnap esküvőt is tarthatsz...)

2010. szept. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2010. január 1-jétől mind az azonos, mind a különnemű párok kérhetik élettársi kapcsolatuk nyilvántartásba vételét a közjegyzőknél. A nyilvántartásba vétel az élettársi kapcsolathoz képést egy kivétellel új jogokat és kötelezettségeket nem keletkeztet, csak az élettársi kapcsolat fennállásának bizonyítását könnyíti meg. Az egyetlen különbség az élettársi kapcsolathoz képest, hogy az anya különnemű nyilvántartott élettársára vonatkozik az apasági vélelem, tehát nem kell külön apai elismerő nyilatkozatot tenni, az élettárs automatikusan a gyermek apjának minősül.
2010. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Őhm...mióta is szűnt meg a bejegyzett élettársi kapcsolat a különneműek esetében??? Én úgy tudom, hogy pont most lett bevezetve! Illetve nem valami régen (most nem emlékszem a pontos dátumra), az nem lehet, hogy máris beszüntették a különnemű párok esetében...vagy csak ennyire le lennék maradva??


Kérdezőnek mondom: szerintem biztosan be kell nyújtani mindenféle válási vagy lezáró határozatot, legyen szó házasságról vagy élettársi kapcsolatról. Igazából az a lényeg, hogy a törvény szemében mi számít bigámiának. Mert ugye házasságkötéskor két fontos dolgot néznek: a párok nem rokonai egymásnak, és egyikük sincs elkötelezve még/már, mert a bigámia tilos...na mármost szerintem ez utóbbiba beletartozik a bejegyzett élettársi kapcsolat is, amit egy házasság nem hiszem, hogy semmissé tenne. Eleve ott a gond, hogy ha mondjuk a férjed meghal, akkor ki fog örökölni? Te, vagy az élettársa? A bejegyzett élettársi papírnak ugyanis ez az egyik nagy újítása az apasági vélelem mellett: az élettárs is örökös. Jogilag pedig nem az a fontos, hogy szeretik-e még egymást, és együtt vannak-e még, hanem az, hogy összeköti-e őket a papír. Márpedig örökölni csak egy örökölhet. Érted? Már csak emiatt is gondolom, hogy semmissé kell tenni, mielőtt ti összeházasodtok, hisz ez jó nagy jogi problémát okozhat, ha neadjisten baj történik.

2010. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Régen (kb. 1-2 éve) volt bejegyzés külön és azonos neműeknek is.

2. Utána és most is csak egynemű bejegyzett élettársak lehetnek. (ez olyan kvázi házasság féle)azt hiszem 2009-től.

3. Van még olyan, hogy a külön nemű élettársak elmennek a közjegyzőhöz és nyilvántartásba veszik magukat (ez nem ugynazaz mint a bejegyzett élettársak csak szintén a közjegyzők vezetik a nyilvántartást), de ennek semmilyen hatása nincs igazából, csak apasági vélelmet keletkeztet azt is csak akkor ha nics házasság, örökléshez nem jó ott ugyanúgy kell bizonyitani mintha csak együtt élnének.(és ez tényleg idén jan 1-től van)

2010. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!