Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Van aki elvált templomi esküvő után? És akinek polgári volt az is írja le kérem szépen Érdekelne hogy melyikből van több. Vallás miatt
Polgári mindenkinek van, mert az a hivatalos szertartás, ami miatt házasságnak lehet nevezni. A templomi opcionális.
Innen nem fogod megtudni, hogy több vallásos pár válik-e el, mint nem vallásos. Még ha kapsz is 20 választ, az annyira kevés, hogy nem lehet belőle következtetést levonni. Olyan, mintha az összes embert a saját ismeretségi köröd alapján próbálnád kiismerni. Ráadásul itt mindenki azt mond, amit akar. Ha vallásos lennék és téríteni szeretnék, azt mondanám, hogy ismerek 10 párt, akik nem tartottak templomi szertartást és mind elváltak, míg a vallásos ismerőseim közül senki.
Ha érdekel, hogy melyik esetben mennyire gyakori a válás, inkább statisztikákat keress. Készült már itthon és külföldön is kimutatás erről.
Férjem első házasságában összevont templomi esküvő volt. Református és római.
Mivel ra a református érvényes, ezért neki nem kellett tenni semmit ez ügyben. Elváltak, kész. Református bármikor bármennyiszer házasodhat.
Viszont romai katolikusként több a teendő. Papának kell írni levelet azt hiszem, hogy toroljek es oldja fel a nőt házasság alól.
Én görögkatolikus vagyok, de szerintem ez marhaság. Ha Isten úgy akarta volna, hogy az elsővel legyél, akkor nem emberi szabályok lennének erre, hogy egyik vallás engedi, masik nem a válást.
Illetve ha Isten nem szerette volna, hogy megismerd a második feleséged/férjed, akkor nem is ismerted volna meg.
Olyan, akinek csak egyházi van, az elég kevés. Eleve a protestáns egyházak a már meglevő polgári házasságot áldják meg. Katolikus Egyházban külön szentség, nem függ a polgári házasságtól. Ennek ellenére katolikusként nekem is lesz polgári házasságkötésem, abból az egyszerű okból kifolyólag, hogy a magyar állam nem fogadja el az egyházi házasságkötést, tehát ha szeretnék élni az állam által kínált lehetőségekkel, akkor kénytelen vagyok.
Ami a válást illeti: protestánsoknál nem tudom, hogy elfogadják-e a polgári válást. Katolikusoknál nincs válás. Olyan lehetséges, hogy az egyházmegyei bíróság utólag kimondja, hogy a házasság nem volt érvényes. Nem kell a pápához menni, ez valami közszájon forgó tévedés. Az illetékes egyházmegye intézi ezt, a tanúkat is oda kéretik be, meg a párt is (bele is bolondulna a szentszéki hivatal, ha az egész világon az összeset nekik kéne intézni). De amíg ez nem történik meg, addig a házasságot érvényesnek kell tekinteni és hiába történt meg a polgári válás, katolikus egyházi esküvő nem lehet. Ismerősömnek volt ilyen eljárása, több évig tart.
6-os, úgy értve az "összevontat", hogy pl. egy református és egy katolikus házasodott "összevont" szertartásban, tehát ökumenikusan, hogy ott volt a katolikus pap és a református lelkész is?
Mert akkor igen. Ha mondjuk elválnak (polgárilag), és a református fél összejön egy katolikussal, akkor addig nem lehet újra katolikus vagy ugyanígy "összevont" esküvője, amíg az első házasságáról nem mondják ki, hogy valami miatt érvénytelen volt.
Röviden: ha két fél katolikus házasságot kötött, akkor az érvényes mindkét félre nézve, akkor is, ha a pár egyik tagja nem katolikus.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!