Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői ruhát le lehet foglaln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői ruhát le lehet foglalni 9 hónappal az esküvő előtt? Alább elmondom miért.

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta álmodozom, hogy milyen lesz majd a nagy napon a ruhám (gondolom ezzel nem vagyok egyedül) de még soha nem érintett meg egyetlen ruha sem annyira mint amit megláttam interneten (ahol lakom ez a ruha kapható is). Túlzás nélkül állíthatom, hogy beleszerettem és azt gondoltam, vagy ez a ruha vagy semmi... :)

Szeretnék ebben férjhez menni, de csak jövő augusztusban lesz az esküvőm...


2008. nov. 29. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
persze, hogyne lehetne lefoglalni.ha megvan az esküvőtök dátuma miért ne?
2008. nov. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2008. nov. 29. 13:43
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Szívesen, és Sok Boldogságot:))
2008. nov. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nyugodtan, nalunk legalabbis lehet. A mi lagzink szeptemberben volt, marciusban foglaltam le a ruhát, de ugyanarra a datumra már akkor tobb is le volt foglalva! Valoszinuleg ugy van, hogy az utolso héten is kaphatsz ruhát, de csak a maradékbol, és ha szerencséd van, pont fog is tetszeni, de ha valami konkrétat akarsz, azt jobb minél elobb.
2008. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Másfél évtizede dolgozom az esküvő szakmában.

A hazai gyakorlat szerint a szalonok többsége a ruhakollekcióját évente (!) az esküvői szezonra ruházza be. Tehát amit most találsz, annak nagy része augusztusra jócskán elhasználódott, leselejtezésre váró ruha lesz.

Viszont vannak szalonok, sajnos, csak nagyon kevesen, ahol limittel adják ki a ruhákat. Itt mindegy, hogy hány alkalommal kölcsönöznék ki a ruhát, tartják magukat a meghatározott megrendelés számhoz. Mi pl. a forgalmazott világmárkáinknál mindössze kettő ruhakölcsönzést veszünk fel, így garantáljuk a jóval esküvő előtti foglalásoknál is a ruha minőségét és értékét a menyasszonyok felé. Utána azt már csak eladásra kínáljuk fel.

Valószínűsítem, hogy mivel az interneten találtál rá a ruhára, egy neves készítő álommodellje lehet.

Tudnod kell ezzel kapcsolatosan, hogy általában nincs utánagyártás a nagy vezető ruhakreátorok modelljeiből. Addig kölcsönözheted, amíg azt a szalonok meg tudják tőlük venni, és van szabad kibérlési lehetőséged a szalonban a a ruhára vonatkozóan.

Ha valóban álmaid ruhája és megtaláltad a helyet, ahol kölcsönözheted, szabad a kitűzött időpontodra, és augusztusig nem annyiszor adják ki, ahányszor csak más is kérné, úgy már most foglald le!

Leleményesen, pár telefonnal meggyőződhetsz róla, hogy a szalon miképp rendezi a foglalásaikat. Ha 3-5 különböző hívással, más-más esküvői időpontra való hivatkozással kérdezed meg, hogy szabad lesz-e a ruha, és mindegyik időpontnál "igen" válasz-t kapsz, neked kell mérlegelned. Bevállalod-e, hogy az esküvődig az akár 10-12 alkalommal is kiadott, ezáltal számodra már igencsak mogkopott, megviselt, sokszor átvarrt állapotban lesz a ruha, vagy még vársz vele.

Ha várnál, érdemes kivárnod a május végét, ugyanis az első nagy esküvői szezon (ápr.-máj.) addigra véget ér, látni fogod, hogy akkor milyen állapotban lesz a ruha. És itt jön a mérlegelés másik oldala! Vajon még akkor is szabad lesz-e az esküvőd időpontjára?

Mi lehetőséget nyújtunk menyasszonyainknak arra, hogy időközben szerződésmódosítási díj nélkül, a befizetett foglaló beszámításával módosíthassák ruharendeléseiket. Ez nagyon jónak tűnik esetedben, ha már most lefoglalod a ruhát. Ha menetközben úgy ítéled meg, hogy olyan esztétikai értékcsökkenés következett be a ruhán, ami alapján nem kölcsönzöd ki, úgy módosítod egy másik szabad ruhára a rendelésed.

Liza

2008. dec. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!