Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mi a pontos menete annak, ha csak anyakönyvvezető előtt szeretnénk egybekelni?
Hallottam olyat, hogy először arra kell időpontot kérni, hogy csak bemenjük időpontot találni az összeadásra, és már arra is ketten kell menni. Ez így van? Most ha az első helyen sokára kapnánk időpontot, akkor ezt annyiszor el kell játszani, amíg nem kapunk valahol hamarabb? Párom nem tud ennyi szabadnapot kivenni. Nincs olyan, mint amerikában, hogy csak bemegyek, sorbanállok, és kész? Most a lehető legkevésbé "esküvősen" szeretnénk megoldani, mert csak a babaváró miatt kell, hogy házasok legyünk, majd később lesz normális esküvő.
A másik, hogy ha szeretnénk házassági szerződést, azt ez előtt vagy után kell megíratni?
Szerződést előtte, de vigyázz, ez nem olyan, mint az amerikai filmekben! Sokféle képen támadható.
Mellesleg az időpont: Betelefonálsz a polgármesteri hivatalba. Kérsz időpontot az egyeztetésre, majd bementek, és viszitek az irataitokat.
Igazából csak a szüleim erőltetik a szerződést, mert a házunkat ők vették, és, hogy ez ne közös tulajdon legyen, ha bármi lenne. Amit persze megértek, sokat dolgoztak azért, hogy ezt meg tudják venni nekem. Viszont a ház még nincs a nevemen.
Mármint ezen az egyeztetésen már össze is adnak? Vagy itt kapunk időpontot arra, hogy majd összeadjanak?
Ha a ház a szüleid nevén van, akkor a házassághoz semmi köze. Ha a házasság előtt a te nevedre kerül, akkor válás esetén is a tiéd marad. Ha ajándékba kapod tőlük a házasság alatt, vagy a halálukkal megörökölöd, akkor sem válik soha közössé. Ha a szülők ragaszkodnak a szerződéshez, legalább olvassanak utána, hogy miről beszélnek.
Vagyonjogi szerződést egyébként bármikor lehet írni, akár évekkel az esküvő után is. Ez nem olyan, mint a névváltoztatás, hogy a házasodáshoz van kötve. Sokan csak később írnak, pl. mert az egyik fél vállalkozik, és így védi a családi vagyont.
A házasodásra együtt kell időpontot kérni személyesen, de az anyakönyvvezetőhöz be lehet jelentkezni telefonon, és néhány helyen már online is. Lehet olyat, hogy hivatali időben bementek és kivárjátok a sorotokat, de csak a bejelentkezést lehet így elintézni, a házasságot nem. A vírus miatt lehet, hogy most csak előzetes bejelentkezés alapján fogadnak ilyenkor is.
"Nincs olyan, mint amerikában, hogy csak bemegyek, sorbanállok, és kész?"
Nálunk nincs ilyen (Amerikában sem biztos, hogy így van a hivatalos része, mert ha a mű-Elvis ad össze, az csak a színjáték része.)
A házasságkötést az anyakönyvvezető csak a házasságkötési szándék bejelentését követő harminc nap utáni időpontra tűzheti ki.
Egyébként igen, ketten kelletek a bejelentkezésre, viszont ha csak két tanús, akkor gondolom bármelyik nap jó nektek hivatali időben is. Kizártnak tartom, hogy akár egy nagyobb forgalmat lebonyolító helyen minden időpont az összes hivatali napon 9-től 5-ig foglalt legyen.
Hivatala válogatja. Több budapesti anyakönyvi hivatallal beszéltem, mielőtt házasodtunk (tavaly). Volt, ahová be kellett volna menni, hogy időpontot válasszunk, de pl ahol végül házasodtunk, februárban telefonon megbeszéltük, hogy júniusban lesz az esküvő, és rögtön kaptunk egy időpontot májusra, amikor személyesen is meg kellett jelennünk.
Nem tudom, mikor szülsz - a tesóm 7 hónapos terhes volt, mikor eldöntötték, hogy összeházasodnak, de sehol nem kaptak már időpontot szülés előttre (szintén babaváró). Végül egy szerdai napon felhívtak egy budapest környéki önkormányzatot, csütörtökön bementek személyesen, és következő hétfőn összeadták őket (csak azért nem pénteken, mert a tesómék nem értek rá). Azt nem tudom, kellett-e fizetni.
8-as nagyon kedves vagy... :) Mi történt veled, ami miatt ilyen keserű, gonosz ember lettél? 8 éve együtt vagyunk, nem lesz válás a vége, csak nem siettettük az esküvőt, a papír nélkül is nagyon jól elvagyunk. Most viszont, ha van egy olyan lehetőség, hogy kamatmentesen fel tudunk venni ennyi pénzt, akkor szeretnénk élni vele. Nem tudom, ezzel mi a gond, de igazából nem is tartozunk senkinek magyarázattal.
Nem tudom azt is miből gondolod, hogy sosem lesz az enyém. Tudsz bármit rólam/rólunk? Nem. Ne legyél irigy, mert az én szüleim dolgoztak azért, hogy lehessen saját házam. Az pedig szerintem teljesen jogos az ő oldalukról, hogy ha ESETLEG történik valami akkor ne vihessék el annak a háznak a felét, amiért ők dolgoztak meg. Mi is így tervezzük elindítani majd a gyerekünket, hogy ne albérletben kelljen szenvednie. Nem mindenkit rúgnak ki otthonról 18 évesen nulla forinttal... :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!