Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha a vőlegényemnek volt már templomi esküvője, de nekem ez lenne az első házasságom, akkor lehet-e templomi esküvőnk?
Csak hogy tisztázzuk a pénz dolgot:
Törvényes egyházi esküvője senkinek sem lehet, csak egy (kivéve ha hivatalosan érvényteleníti a házasságát, ami nem megy máról holnapra). Amiről itt pár ember beszél, csak a cirkusz a népnek. Sajnos valóban vannak olyan papok, akik pénzért vállalják az "esketést", de ez nem igazi szertartás. Elmondja a sablon szöveget, a "kedves" pár pedig élvezkedhet rajta, hogy mindenki őket nézi meg készühetnek csillivilli facebook meg insta képek a szép templomról. Ez az "esküvő" sem az egyház, sem Isten szemében nem valódi, és nagyon szomorú, hogy vannak olyan papok, akik ezt bevállalják.
"a vallásos élete egy hatalmas kamu."
mint a legtöbb emberé Mo-n
12/16..
Az egyik ismerősömnek két református eskűvője volt, ugyan abban a templomban, de más pappal Budapesten, Óbudán.
Az is igaz, a két eskűvő között eltelt vagy 17 év..
Látom, le vannak pontozva, akik azt írták, hogy igen. Pedig lehet.
Evangélikusoknál biztos, mert valahogyan feljött a téma a jegyesoktatáson, amikor az elvált szüleinket említettük. Azt mondta a lelkész, hogy bizonyos esetekben ő elváltakat is össze szokott adni, csak más szöveget mondat velük. Mivel az "esküszöm, hogy amíg élek...stb" már egyszer elhangzott, hiteltelen lenne újra, így "fogadom..."-ra módosítja ilyenkor.
A katolikus vallásról tudok nyilatkozni:
Ha a vőlegényed előző házasságát egyházjogilag nem érvénytelenítették, és a felesége még él, akkor nem lehetséges ilyen, ugyanis ekkor ő gyakorlatilag még mindig érvényes szentségi házasságban él valakivel, amiből pedig csak egy lehet egy embernek, amíg mindkét fél él. (Ha valamelyik fél elhuny, akkor utána természetesen lehet új szentségi házasságot kötni.)
A házasság érvénytelenítése nem tekinthető a polgári értelemben vett válás egyházjogi megfelelelőjének, itt ugyanis nem a házasságot bontják fel (azt ugyanis nem lehet - vö. "amit Isten egybekötött, ember szét ne válassza"), hanem azt mondja ki az egyházjogi bíróság, hogy az eredeti házasság valójában érvénytelen volt, azaz létre sem jött. Ekkor pedig nyilvánvalóan nincs akadálya egy érvényes szentségi házasság megkötésének. A házasságkötés érvénytelenségének kimondásához nyomós indokra van szükség. Ilyen lehet például, ha valamelyik fél súlyos dologban hazudott a társának (pl. valójában nem akart gyereket, miközben ismeretségük alatt a másikat végig ezzel hitegette), rossz szándékkal eltitkolt a másiktól súlyos, mindkettőjüket érintő dolgot, kényszer alatt vagy számító érdekből esküdött, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!