Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvő, megkeresztelk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvő, megkeresztelkedés, hogy ússzam meg?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel hamarosan összeházasodunk. Én nem vagyok megkeresztelve, a szüleim nem vallásosak, én kifejezetten ellenzem. Párom is így gondolkodik, de őt megkeresztelték, és a szülei nagyon vallásosak, és ragaszkodnak a templomi esküvőhöz.

Mi a párommal mindketten elítéljük az egész vallás-dolgot, annak ellenére hogy ilyebn közegben nőtt fel, abszolút nem vallásos ő sem, nem is akarna templomi esküvőt ő sem. A szülei viszont ezzel nyaggatnak minket folyamatosan, meg hogy keresztelkedjek meg, mert ugye csak úgy lehet. Már komoly veszekedések voltak ebből.

Hogy lehetne őket meggyőzni, hogy ez a mi életünk, és nem akarjuk hogy a vallás szerepet játszon benne? Akkor még beleegyeznék a templomiba, ha nem kéne hozzá pluszban keresztelkednem meg a velejáró dolgokat elvégeznem....


2010. júl. 15. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
keresztség nélkül is lehet templomi esküvő, nekünk is úgy volt; bár ez sokszor a papon is múlik
2010. júl. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

van az a pénz, amiért a papokat nem érdekli, h meg vagy-e keresztelve.


ezért ne vegyél magadra egy vallást...

2010. júl. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvő rólatok szól, a ti napotok, így ne legyen templomi esküvő. Csak egy színjáték lenne, nem szívből, akkor mi értelme. Én szimplán bejelenteném, hogy ez van, és kész, felnőtt emberek vagytok, miért kellene a szülők kívánságát nézni egy ilyen napon? Főleg egy ilyen fontos kérdésben. Mondjátok el, hogy megértitek, miért szeretnék, de ti nem így éltek, nem érzitek fontosnak, így nem lesz. Mi így tettünk, nyugi a sértődés hamar elmúlik.
2010. júl. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Elhiszem,hogy megakarod úszni.Elég nehézkes dolog lesz ugyan,de lekell ülnöd a szüleivel beszélni..elmondod nekik,hogy nem szeretnéd megbántani őket ezzel,de te sem és a leendő férjed sem szeretnétek vallásosan élni,és nem fogtok,sőt mégcsak nem is szeretnél megkeresztelkedni,elsőáldozni meg bérmálkozni,és a gyerekedet sem fogod ilyen vallásos környezetben felnevelni...:S

Itt csak a beszélgetés a célravezető..hosszú,nyugodt esetleg meghitt beszélgetés a drága anyóssal:D

2010. júl. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én keresztanyám is nagyon vallásos és mégis azt modta, hogy csak akkor esküdjek templomba, ha minden szempontból készen állok erre, pedig nagyon féltem megmondani neki, hogy nem lesz templomi esküvő. Talán ezzel kéne példálózni, hogy ti nem úgy érzitek és szerintük Istennek, hogy tetszene egy ilyen színjáték.
2010. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard meggyőzni őket. Ha mélyen vallásosak, talán azt is ellenezték, hogy már a házasság előtt egymáséi legyetek. Hogy győztétek meg őket? Gondolom, sehogy. Megtettétek és kész. A templomi esküvő meg a keresztelkedés elhagyásával is ugyanez a helyzet. Ez az az eset, amikor a szülőknek kéne észrevenniük magukat. Ők jószándékkal hitük és legjobb tudásuk szerint meg adták a fiuknak, ami szerintük fontos, de a gyerek más világnézetet választott. Most az ő feladatuk, hogy ezt elfogadják. A látszat fenntartásának meg semmi értelme. A közös életeteket a saját értékrendetek szerint alakítsátok ki. A párod szüleivel kapcsolatban annyit tehettek, hogy más módon kimutatjátok, hogy az ő személyük fontos nektek. A többi nem a ti dolgotok.
2010. júl. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elég ha egyikőtök meg van keresztelve, nálunk is így volt. A jegyesoktatás viszont kötelező.

De ha egyikőtök sem akarja, miért nem lehet egyszerűen nemet mondani?

2010. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyan én meg vagyok keresztelve és a kedvesem is, de nem voltam hajlandó őt feleségül venni a templomban. Az ő szülei sem örültek, de nem is őket vettem feleségül. A másik dolog, amin duzzogtak, az a vendéglista volt ( nekik nem volt beleszólásuk)!

Ez a nap csak RÓLATOK szól, ne az legyen amit más akar, hanem, amit TI akartok!! Legyen jó emlék!

2010. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
El kell mondani, hogy azt a pénzt inkább lakásra tennétek félre, egyikőtök sem ragaszkodik az egyházi esküvőhöz. Ezt kéritek a szülőktől, ebből ne legyen harag. Nem a rokonoknak kell megfelelni, hanem a Ti napotok lesz és ezt Ők is tiszteletben tarthatják!
2010. okt. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!