Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért elvárás, hogy a nők is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért elvárás, hogy a nők is kezdeményezzenek, ha közben még mindig gáznak tartják, ha a nő kérné meg a férfi kezét?

Figyelt kérdés

Pl. itt is: http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__eljegy..


Nem ellentmondás ez?


2016. márc. 22. 22:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A házasság intézménye - leánykérésestől, mindenestől - azért jött létre, hogy tudják valamennyire szabályozni, hova öröklődik a család vagyona. A modern házasság, amiben a férfi és a nő hosszú ismeretség után házasodik össze, nagyon sokáig elképzelhetetlen volt, mert sokszor nem is a házasulandók döntöttek arról, hogy kihez mennek hozzá, hanem Apu eldöntötte a földszomszéddal, hogy milyen jó lenne, ha egyesítenék a földjeiket, és máris megszületett a frigy a gyerekeik között... Ez volt a dédszüleimmel is.

Ahhoz, hogy a férfi ott maradjon a nő mellett, nem lett volna szükség házasságra, aztán most már a házasság sem garancia semmire.


Amúgy az, hogy szerinted életszerű, hogy a nő is harcoljon a férfiért, viszont nincs joga, sőt igénye sem arra, hogy fontos döntéseket hozzon a kapcsolatban, kb úgy hangzik, mint a rad. feministák kvóta követelése az egyenjogúság nevében.

Az alfa pasik is udvarolnak a nőknek, csak más eszközökkel, mint a "hősszerelmesek", a "tipikus" nők udvarlása meg abban ér véget, hogy melyikük tudja nagyobb átéléssel mondani azt, hogy "aaztaa", miután az alfa pasi mondott valamit...

Mondjuk tényleg túl sokat olvasol bele ebbe a pénisz-vagina dologba :DDD

2016. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Titusztitusz ***** válasza:
Na ja..."A házasság azért jött létre hogy biztosítsa az anyagi jellegü dolgokat-problémákat"...Hát én ezt kicsit vitatnám azért...Mivel a házasság intézménye gyakorlatilag MINDIG-MINDEN társadalmi formában jelen volt, és jelen van még ma is...Még az ősközösségben élő afrikai négereknél, és amazóniai indiánoknál is...Csak legfeljebb nem adnak róla papírt, és nem fektetik le pontosan a szabályait...De azért az ELV jelen van vagyon nélküli társadalmakban is...Ha nem hiszed amit írok, nézz utána néprajzi könyvekben...Szóval én továbbra is állítanám , hogy a házasság, az ELSŐSORBAN A NŐ BIZTONSÁGÉRZETÉT szolgálló intézményként alakult ki, illetve másik oldalrol a férfi "szexuális kényelme" okán...Éshát még MINDKÉT FÉL szexuális biztonságérzete okán...(A férfi másnak nem csinál gyereket csak a feleségének, a nő pedig nem szül mástol gyereket, csak a férjétöl...)A másik...Persze az alfahímeknek is szükséges időnként "hajlandóságot mutatni", a kiszemelt nőci iránt, én soha nem írtam azt, hogy egy alfahímnek "passzív petesejtként" kéne bármikoris viselkednie, én azt írtam, hogy:Egy alfahímtöl felesleges, és értelmetlen dolog elvárni nőknek holmi ablak alatti szerenádokat, rózsakötegeket, szerelmes versek szavalását, drága éttermekbe való meghívásokat, mivel az ilyesmi AZ NEM AZ ALFAHÍMEK stílusa-szokása szokott lenni...Csak figyeld meg magad körül a való életben...Az alfahímek stílusa az szinte mindig az hogy:"Csettintenek egyet, aztán már a nő ugrik is alájuk"...ÍGY képzeld el a dolgot az alfahímek részéröl...A nők udvarlását meg úgy, hogy igyekeznek az alfahímek közelébe kerülni mindig, és felhívni magukra a figyelmüket, kerülgetni őket mint a forró kását, és türelmetlenül lesni hogy az alfahím mikor fogja már végre rájuk vetni a szemét, és a szemöldökével az ágy felé inteni...Szóval azért az alfahímek iránti női udvarlást se úgy képzeld már el, hogy a nőknek kéne az ilyen palit piros rózsa csokrok küldésével elbűvölni...Azért én ilyeneket nem írtam...
2016. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Sztem jobb ez így.

Túl sok nem hangozna el, ami után ugyebár nemigen lehet elképzelni happyendes folytatást.

2016. márc. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A házasság történetének lényegesebb pontjai összefoglalva:

[link]

[link]

Nem az én fejemből pattant ki, hogy a házasság elsősorban családok összekötését jelentette, (beszéljünk bármely kultúráról) hanem a kutatók, történészek is ezen az állásponton vannak. Ennél többet én nem tudok hozzáfűzni, szóval ezennel befejeztem a házasság kialakulásának boncolgatását.


"Egy alfahímtöl felesleges, és értelmetlen dolog elvárni nőknek holmi ablak alatti szerenádokat, rózsakötegeket, szerelmes versek szavalását, drága éttermekbe való meghívásokat, mivel az ilyesmi AZ NEM AZ ALFAHÍMEK stílusa-szokása szokott lenni..."


Óó nem is erre gondoltam, direkt ezért írtam, hogy más eszközökkel udvarolnak, mint a tipikus hősszerelmesek... Láttam már elég ilyet ahhoz, hogy tudjam, nekik is megvannak a módszereik arra, hogy azt éreztessék egy nővel, hogy különleges...

2016. márc. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Titusztitusz ***** válasza:
14-es...Elárulok neked most egy nagy-nagy titkot:Épeszü, még normálisan gondolkodni tudó ember A MAI VILÁGBAN nem foglalkozik holmi "tudósok-szakértők-ezzel foglalkozó kutatók" megállapításaival, elméleteivel, és elmebajaival...SOHASEM...Hogy miért nem? Azért nem, mert ez a mai világ annyira félrecsúszott és degenerált már, hogy azt szavakkal el se lehet mondani...És ez alól a TUDOMÁNYOS kutatók "munkái" sem kivételek sajnos úgy álltalában...Épeszü, és gondolkodni még képes ember NEM "tudományos kutatók megállapításai" után alakítja ki a véleményét-meglátását valamiröl, hanem a SAJÁT INFÓI, és a JÓZAN PARASZTI esze után...Kedves hozzászóló...Én nagyon szeretek olvasni, és többek között módfelett kedvelem az "útleírásokat", amikor is pl. akár mai, akár régi utazók elvetődnek pl. primitív, KŐKORSZAKI KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT/ŐSKÖZÖSSÉGBEN ÉLŐ törzsek közzé az istenhátamögötti vidékekre, aztán leírják az ott töltött idők tapasztalatait...Hát...Szinte minden esetben olvasható egy-egy olyan szitu leírása, amikoris "nagyon megszerették a bennszülöttek az adott utazót, úgyhogy a "falu legszebb lányát hozzá is adták feleségül"... (Avagy csak szerették volna...)Mondom:ŐSKÖZÖSSÉGI körülmények között élő primitív benszülöttek...Hát...ILYEN történetek olvasása után ENGEM teljesen hidegen hagynak mindenféle félbolond, vagy megélhetési kutatók papírra, vagy netre vetett agymenései,mivel egyszerűen nem érdekelnek az "elméleteik-bublicisztikáik"...Ha téged érdekelnek, akkor csak olvasgasd őket szorgalmasan, ÉN a magam meglátásait leírtam fentebb, nem ismétlem meg őket...A másik:Vagyok olyan elvetemült, hogy továbbra is állítanám azt, hogy ALFAHÍMEKNEK nem szokása az UDVARLÁS, semmilyen formában sem, mivel az ilyen típusu fickóknak ILYEN VISELKEDÉSRE SEMMI SZÜKSÉGÜK SINCS...Ugyanis a hölgyek MAGUK MÁSZKÁLNAK ŐUTÁNUK, és "udvarolnak" ŐK, nekik...Ugye ismered a bölcs mondást?:Kétféle férfi van a világon:Az egyik típus saját maga mászkál a hölgyek után, a másik típus után viszont maguk a hölgyek mászkálnak...Ha nem ismered még ezt a mondást, hát nézz körül majd értő szemmel a környezetedben, aztán valszeg meglátod a különbséget te is majd a kétféle férfitípus között, illetve az ezekhez való kétféle hozzáállást a hölgyek részéröl...(Ha másnem, csak emlékezz vissza az iskolás éveidre...Azért nem hiszem el azt, hogy a ti osztályotokban annak idején nem volt meg az az érdekes felosztás, miszerint voltak fiúk, akik még a lelküket is kitették(Kiudvarolták...)azért hogy szóba álljanak velük a lányok, míg más fiúk meg csak "ránéztek" valamelyik lányra, aztán az meg egyböl már "dűlt is alájuk"...Neked nem voltak ilyen tapasztalataid? Hát...Ha most hallasz ilyenröl először,akkor nem tudom hogy melyik bolygón jártál annó iskolába, de hogy nem a "Föld" nevü bolygón, az szinte biztos ez esetben...)
2016. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%

Nem ellentmondás. Kezdeményezni egy lehetséges kapcsolat reményében, randira hívni egy férfit, nagyon nem ugyan az, mint megkérni a kezét.


Egy kapcsolatban, 2 ember beszélgethet a közös jövőjükről, hogy egymással tervezik-e, milyen kapcsolatban szeretnének élni (házasság vagy maradnak élettársak, akarnak e gyerekeket, stb.). Érett felnőtt emberek ezt meg is szokták tenni. Egy ilyen beszélgetést kezdeményezhet a nő is.

Aki meg hagyja, hogy hitegessék, illetve elég buta ahhoz, hogy csak kussoljon és várakozzon a lánykérésre 5-8 ...x évig, az meg is érdemli.


Egy beszélgetés nem ugyanaz, mint derült égből villámcsapás megkérni egy férfi kezét. Ennyi erővel a pasi félre is dobhatná a férfiasságát, mert teljesen felesleges, nem használja.


Amikor már egy nő ennyire lealacsonyodik, ennyire kétségbeesett, az szánalmas.

2016. márc. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%

En se ertem. Azt megertem hha egy pasi ELFOGADJA h egy no kezdemenyezzen,az miert nem orulne egy 'ferfiketesnek', de amelyik ELVARJA? Ha egy pasi ennyire nem ragaszkodik a nemi szerepehez amikor o van nehezebb helyzetben, az ne kovetelje vissza, amikor o lenne nyeregben....


Am a mai vilagban az eskuvo kicsit se biztositja be a noket. Amennyire konnyu valni. Gyerektartast meg akkor is kell fizetni ha nem volt eskuvo. Ha valakinek akkor a ferfinek eri meg mert akkor egy valas utan legalabb halvany eselye lesz a sajat gyerekere. De ha nem volt semmi bejegyzett dolog ugyis a no kapja... amugy is 10bol 8-9 de legalabb az eselyt megkapja.


Amugy meg mi k7lturank nem az oskulturara epul hanem az elmult szaz evre, ami az azelotti szaz evre stb. Persze visszavezetheto oda de annak a hatasa elhanyagolhazo az elmult idoszakehoz kepest. Es a kutatok er3dmenyei reprezentativabbak mint egy utazo meselye amit szinten azert irt ugy ahogy hogy el tudja adni...

2016. márc. 28. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Egy-ket helyesirásó hibamtol nekem is kifolyik a szemem, bocsanat erte, keso van nagyon.
2016. márc. 28. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Egy házasság létrejötte az azt jelenti más szavakkal, hogy A NŐ VÁLLÁROL NÉMILEG LEVESZI A FÉRFI A GYEREKNEVELÉS és FELNEVELÉS TERHEIT, amit házasság nélkül a nőnek kéne viselnie egyedül...Tehát egy házasság létrejötte valamivel inkább érdeke a nőnek, mint a férfinak..."


Szerintem inkább a férfinak az érdeke, mert egy nőnek bármikor lehet gyereke, egyedül is, de férfinak csak párkapcsolatban...


"Bár kétségtelenül a férfinek is sok haszna lehet egy házasságbol, de azért ELSŐSORBAN a nő számára nyújt BIZTONSÁGÉRZETET a dolog a gyerekek felneveléséhez...És biztosítékot arra, hogy a férfi NEM FOGJA ELHAGYNI a gyerekszülések után...Viszont ha egy nő kérné meg a férfi kezét, az ugyan MENNYI BIZTONSÁGÉRZETET ADNA A NŐNEK? Nemsokat..."


A házasság jogilag ugyanúgy érvényes mindkét esetben, tehát ugyanazt a biztonságot nyújtja.


Caps lockot meg felejtsd már el :)

2016. márc. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Titusztitusz ***** válasza:
0%
19-es...Te meg engem felejts már el...Te annyira el vagy tájolva szerény meglátásom szerint az élet VALÓSÁGÁVAL kapcsolatban, hogy már értelmét sem látom annak, hogy reagáljak az írásodra...Én leírtam amit akartam a témával kapcsolatosan, te meg azt gondolsz amit akarsz...Ennyi...
2016. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!