Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az eljegyzési gyűrűt melyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eljegyzési gyűrűt melyik kézen szokták hordani?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Jegyesség idején bal kézen, esküvő után átkerül a jobbra.
2012. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Balon az esküvőig, de nekem pl nem volt jó a balra csak a jobbra és nem akartam h visszacserélje, mert ugyan ilyet nem tudott volna, meg ez kicsit ront is a dolog varázsán. Tehét én a balon hordom
2012. márc. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Izé boccs a jobbon :D
2012. márc. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A jegygyűrű az a balon.


*"A régi görögök és egyiptomiak úgy hitték, hogy a bal kéz gyűrűsujjából egyenesen a szívig és az ott lakó szerelemig vezet egy véna, a "vena amoris". A hiedelem szokássá rögzült az idők során és ez az oka, hogy a házasok a bal kézen hordják gyűrűjüket."--> ez viszont elég érdekes.

2012. márc. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 82reni válasza:
81%

Helyenként eltérőek a szokások, de szerintem nálunk a legelterjedtebb:

az eljegyzési/lánykérős gyűrűt

(hagyományosan egy köves "szoliter" gyűrű -jellemzően 'Tiffany' foglalatos, amikor a követ karmok tartják a gyűrű sín felé, és ezáláltal a kő teljes megvilágításban mintha saját fénnyel ragyogna -ugyanakkor a hétköznapokban ez kényelmetlenebb, sérülékenyebb, ezért van aki csak alkalmakra veszi fel ezt a gyűrűt, de legalábbis amikor ténykedik, leveszi. Vagy vannak a szintén klasszikus aliance gyűrűk: egy, jellemzően nagyobb követ vesz körül két kisebb jobbról és balról, vagy egy ma kevésbé divatos de mégis örök érvényű darab, amilyen Diana hercegnőé és most "utódjáé" is lett:egy nagy kő (esetükben zafír) sok apró kővel körülvéve.


Ezt a gyűrűt húzzák fel a jobb kéz gyűrűsujjára eljegyzéskor, majd a házasságkötéskor átkerül a bal kéz gyűrűsujjára, esetleg marad a kettő ugyanazon az ujjon, különösen ha méretgondok vannak egyik megfogja az éppen lecsúszó másikat, de így a gyűrűk árthatnak egymásnak, jobban kopnak, karcolódnak.


a karika gyűrű/ jegygyűrű:

jellemzően egyszerű vagy gyengén mintás gyűrű.

Itt figyelembe kell venni hogy a kevesebb néha több -minél cicomásabb, annál csúnyábban fog kinézni karcosan. Ha utána felpolírozzátok, a nem mély minták eltűnnek belőle, nem lesz ugyanolyan, ha pedig a méreten állítani kell, nagy valószínűséggel el se vállalják a jobb helyeken, vagy olyan összegért tudják megoldani amire nem számítotok. Persze lehet itt is divatozni, pár évente cserélni, de ezt kevesen engedhetik meg maguknak. Egy gyűrű pedig egy hónap után már karcos, meglátni hogy viselték (az arany puha fém, ez nem meglepő dolog, mégis annyi más jó tulajdonsága van amiért emellett döntünk -drágaköveknél kifejezetten ezt kihasználva tudunk foglalni).

Amit viszon javaslok: ha megtehetitek, belül domború, azaz bomber legyen -sokkal kényelmesebb viselet hosszű távon, és bár egy mérettel kisebb kell jellemzően, de súlyosabb és ezért drágább is.


Ezt házasságkötéskor veszik fel a jobb kéz gyűrűsujjára.

Később, ha bedagad, erősödik a kéz, átkerül a bal gyűrűsujjra. Van akinek nem változik a méret, de van akinek 5-nél is több számmal erősödik.

Számozásnál figyeljünk a gyűrű fazonjára, szélesség, anyagvastagság, vonalvezetés, fej... befolyásolhatja a méretet. Ha az ujjon lötyög a gyűrű de a bütykön éppen hogy csak felmegy, akkor is a nagyobbat kell választanunk sajnos. Érdemes a pontosabb méretezést használni, de ne essünk túlzásokba: századmillimétereket nem fogunk később is ilyen kitűnően megérezni, mint próbáláskor ;)



All in one gyűrű: eljegyzése és jeggyűrű egyben


amikor a női párba köveket tesznek. Amerikai módra olcsóbban kiszorítják a szolitert és a jeggyűrűt ötvözik. Vagy egyszerűen csak megveszik a karikagyűrűket, mert többet nem akarnak, nem futná rá...


Ezt jellemzően a hölgy hordja eljegyzéstől házasságkötésig, majd ketten tovább párban.



...persze minden változat előfordul, van akinél családi hagyomány középső ujjon hordani, mert pl. genetikailag bütykösebb, vagy mert ha erősödik a kéz akkor ugyanazon a kézen maradhat bővítés nélkül.

Valahol szokás a férfinak eljegyzésre pecsétgyűrűt adni.

A nemeseknél szokás volt csináltatni egy-egy gyűrűt ahol a két családi címert megfelezik, és a két félt összeillesztve megvésetik a gyűrűkbe.


Az arany ára pedig borzalmasan felment az elmúlt években, úgyhogy készüljetek egy igen magas összegre!


És kérlek Titeket tisztességes helyen vásároljátok, ha csak lehet! Lehet hogy drágábbnak tűnik, de vissza tudtok menni, állítanak a méreten, nem használtat adnak el újként, vagy egyszerűen csak megtévesztenek itt is hogy milyen jól jártok és rá se jöttök hogy mennyire nem ez a helyzet.


Szomorú tény: minél többet gondolkoznak a gyűrűn és minél tovább válogatnak, jellemzően annál hamarabb is válnak meg tőlük és egymástól is a párok. Fontos, de a lényeg nem a gyűrű, hanem a szeretet, az egyetértés, a közösen dönteni és élni tudás!

Őszinte önajándékozás, mert az ember a boldogsaágot akkor találja meg, amikor másét keresi csak igazán!


Sok boldogságot azoknak, akik egy életre vállalják hogy elköteleződnek!

2012. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!