Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan győzhetném le önmagamat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzhetném le önmagamat a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Párommal másfél éve vagyunk együtt. A kapcsolatunk elején minden rendben volt, soha nem zavart, ha elment egy-egy este a barátaival. Majd hamarosan összeköltöztünk, és onnantól kezdve megváltozott minden. Imádtam, hogy együtt lakunk, viszont minden egyes alkalommal amikor elment otthonról este (bulizni, beülni valahova barátokkal), görcsbe rándult a gyomrom. Eleinte elnyomtam magamban ezt az érzést, ugyanis a bizalom megvan mindkét részről. Soha nem attól féltem, hogy megcsal. Sőt, meg sem tudtam fogalmazni, mitől félek. Amikor már minden alkalommal végigsírtam az éjszakákat (nem jár el sokszor, havonta vagy kéthetente), és alig akartam elengedni, elgondolkodtam, hogy mitől lehet. 6 éves voltam, amikor apám se szó, se beszéd, fogta magát és elment otthonról boltba, de többet nem jött haza. Én csak azt láttam az egészből, hogy a biztos pont az életemből "eltűnt", és édesanyám folyton sír.

De eddig ez soha nem mutatkozott meg, teljes és boldog gyerekkorom volt, és úgy gondoltam, hogy ezt a dolgot is el tudtam engedni.

A párom viszont nagyon nehezen viselte, azt mondta megfojtom. És bár semmi más problémánk nem volt, ez egy kissé megrontotta a kapcsolatunkat.

Nagyon igyekszem változtatni és változni, de kíváncsi lennék a véleményetekre, hátha tudtok valami jó tanácsot adni, hogy legyőzzem magamban ezt a dolgot.


2016. aug. 10. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Ha elmegy valahova, menj el Te is bulizni, akar egyedul is. Szerezz baratokat! Te is csinalj programokat baratokkal vagy egyedul! Az majd eltereli a figyelmed rola. Te legyel az, aki utan o fut. Idegeskedjen o, hogy hol vagy. Forditsd meg a dolgot.
2016. aug. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

pszichológus

Nekem is segített és már csak 3 hang van a fejemben az eredeti 8-ból. Mondjuk elég szar szakemberhez kerültem, mert pont a jófejeket tüntette el...

2016. aug. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gotland ***** válasza:
64%

Mivel írtad, ez az egészen a gyerekkorodban történt traumára vezethető vissza, én szerintem egy pszichológus csodákra lenne képes nálad.

(Egyáltalán nem szégyen és nem is gáz, ha az ember magától felkeres egy szakembert, akivel képes helyretenni magában a dolgait. Ez csak a gyepes, balkáni felfogás, hogy aki pszichológushoz jár, az már bolond. )

2016. aug. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is vannak barátaim igen, és sokszor én is elmegyek akkor, amikor ő. De nekem nem azzal van a problémám, hogy féltem, ugyanis megbízom benne. Hanem amikor nincs velem, mindig elfog ez a félelem.
2016. aug. 10. 23:54
 5/7 Fish1 ***** válasza:
Megtaláltad a probléma gyökerét, de ezek szerint nem léptél túl rajta. Megbocsátottál apádnak, amiért lelépett?
2016. aug. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
22%

Úgy bírom mikor az emberek a saját félelmüket ráhúzzák egy régi eseményre, ennek semmi értelme, ez a könnyebb.

Apád elment, ez tahó dolog, de a barátod vissza is jön, nem beszélve arról, hogy ez összeköltözés előtt is így volt. Akkor nem féltél? A hozzáállásoddal van baj, változtass rajta, mert pont ezzel üldözöd el. Mondanám én is, hogy pszichológushoz menj ezzel a problémával, de az lassú folyamat és mire ő tud segíteni, a barátod elhagy. Inkább bízz meg a párodban.

2016. aug. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el egy kineziológushoz, biztos segíteni fog! :)

Amúgy hany evesek vagytok? Nekem kicsit sok lenne ha kethetente bulizni menne nelkulem:D

2016. aug. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!