Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Külföldre költözés ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldre költözés ilyen esetben megérné?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt barátommal (aki francia) és ő még 2012 augusztusában jött ide. Úgy volt, hogy visszamegy, de végül miattam maradt. Most viszont mindenképpen szeretne visszamennk augusztus végén, és úgy beszéltük meg, hogy megyek én js. Nos, segít franciául tanulni, de elég nehéz és annyira folyékonyan még nem megy. Mondta, hogy majd ha odaköltöztünk, akkor majd elvisz egy nyelviskolába, ahol sokat tudnak segíteni benne. Angolul egyébként jól beszélek. Másrészt szüleim támogatnak benne, csak pont valamelyik nap beszélgettünk és mondták, hogy csináljam, ami nekem jobb, de a helyemben nem mennének, főleg azért, mert mostanában mindenféle terrortámadás történik ott. Tény és való, igazuk van és én is aggódom miatta egy kicsit, ráadásul barátom is egy nagyobb városból származik (Marseille) és habár nem sok esélye van hogy pont velünk, de akármikor történhet ott is hasonló eset.

Valamint 6 hónapos terhes vagyok, és úgy voltunk vele, hogy mivel amúgyis ott fogunk élni, ezért szeretnénk, ha ott születne meg, viszont sokat járnánk vele vissza Magyarországra is. Barátomnak közben ugyanúgy megmaradtak a kapcsolatai és a barátai, volt is hogy idehívta őket, volt hogy mi mentünk oda. Szóval a családját is ismerem, valaminy a barátait is és nagyon imádnivalónak tűnnek. Biztos vagyok benne, hogy jól fogom magam érezni.


Azért tettem fel a kérdést, mert egyszerűen veszélyesnek tartom azt az országot. Akármikor velünk is megtörténhetnek olyan dolgok, mint ami novemberben volt Párizsban, vagy mint ami most volt Nizzában. Sok ismerősöm mondta, hogy szerintük felesleges ezen aggódnom, a helyemben ők mennének. Őszintén szólva én mennék is, csak egyszerűen bennem van a félelem.


2016. júl. 19. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Néger?
2016. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem néger..:D
2016. júl. 19. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, te mondod hogy azt akarod hogy Frnaicországban szülessen meg.

Ezek után én tényleg nem értem a kérdést.

2016. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd, ezeket az aggodalakat főként neki mondd, ne nekünk.

Valamint a hírek mindig elfogultak, nem mindig olyan vészes a helyzet. De ez a ti döntésetek, félelmeidet azért nem árt haismeri ezzel kapcsolatban.

2016. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt is akármikor lehet tamadas. Emiatt felesleges aggodni.
2016. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem mennék.
2016. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon komolyan ennyire hülyék az emberek? Most akkor költözzön el mindenki Franciaországból, Törökországból, mert ott az elmúlt időben terrortámadások történtek?


Akinek ennyi esze van, hogy ettől retteg az ne menjen sehova, mert ez BÁRHOL megtörténhet, nem csak ott. Lehet, hogy most 2x a franciáknál volt, na és? Utána meg előfordulhat, hogy 5x épp a németeknél robbantanak. Ilyen hülye felfogással hogy lehet létezni? Bármelyik nagyváros, akár még Budapest is lehet terrortámadás áldozata.


Ha egyfolytában ettől rettegsz, nem marad időd élni...


Nos szerintem:

- magyarország diktatúra, Fro. demokrácia

- magyarországon nincs munkalehetőség, franciában van.

- magyarországon ha találsz is munkát, éhenhalsz, franciaországban nem.

- magyarországon mélyen színvonalon aluli az a gondozás, oktatás, amiben a leendő gyermeketek részesülhetne, franciaországban eu-s szintű.



Nekem ebből egyértelmű, hogy menni kellene. Egyébként nem Franciaországban élek, hanem Németországban, de Magyarországgal egyik sem hasonlítható össze. A mi szemünkben kb. olyan Magyarország, mint a magyarok szemében egy utolsó román vagy ukrán falu, akkora a fejlettségbeli, gondolkodásbeli különbség.

2016. júl. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!