Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit csináljak a párom öccsével?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak a párom öccsével?

Figyelt kérdés

Már egy éve élek a párommal együtt a családjánál és 2 testvérével. Sajnos öcsike egyéb okok miatt nem igen volt nevelve (..) Mindenki külön lakrészben él. A lényeg, hogy a 17 éves(!) kis gyerek állandóan, mindegy, hogy otthon vagyunk-e vagy nem, szó nélkül bejárkál, kopogás nélkül. Ami a problémám ezzel, hogy bármit főzők, egy szó nélkül beleeszik, ha kell neki valami fogja és elveszi, de ezt is egy szó nélkül. Most épp egymással voltunk elfoglalva a párommal, és mivel kicsi a lakás, be kellett zárnunk, hogy ne hogy ránk nyissanak. Ő erre fentről lehozta a kulcsot, és bejött, mert neki mosópor kell. És nem érdekelte, hogy mi épp.. Már egy párszor szóltam/szóltunk neki emiatt, volt is veszekedés belőle. Lejön, nyitogatja a hűtőt, mert neki nincs keresete (holott mondom, hogy már rég dolgozhatna, csak hát ő nem akar) és mert ez "neki jár". Néha úgy szájon vágnám, hogy valaki egy kicsit nevelje, de hát nem az én dolgom, meg amúgy sem tehetném meg. És igen tervben van egy másik lakás vétele, de addig még itt maradunk egy darabig. Most kezdjek el vele én is szemétkedni? Csak akkor jön le, ha kell neki valami, meg körbenéz a szobánkban is,hogy mit vihet el.. Komolyan mondom még egy zárt ajtó se elég neki?!


Köszönöm a válaszokat.


2016. jún. 5. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a barátodnak kellene határozottabban fellépnie. Más részről, azért van zár az ajtón, hogy ne jöhessen be senki rajta. Benne hagyod a kulcsot a zárban elfordítva, egy darabig nyugtod lesz tőle.
2016. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olyan a zárunk, hogy csak kintről nyitható. Már ő is veszekedett az öccsével és egyszerűen nem érdekli.
2016. jún. 5. 13:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondolom költözésre nincs lehetőségetek, mert akkor nem tetted volna fel a kérdést, jól gondolom? Mivel semmi nem használ neki, csak az maradt, hogy zárat cseréltek. Egyszerűen szükségetek van az intim szférára és ezt máshogy nem tudjátok megoldani.
2016. jún. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, figyelmetlen voltam és kimaradt, hogy írtad a költözést.
2016. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Támasszatok valamit az ajtónak. Nekem sincs zár a szobám ajtaján, de amikor olyan magányra vágyom, amit nem akarom hogy megzavarjanak, akkor odahúzok egy jó nagy, nehéz asztalt az ajtóhoz, amitől nem lehet kinyitni, csak max egy nagyon erős ember tudná az ajtó másik oldaláról eltolni.


Tudom ez nem megoldás a nagy problémára, csak tüneti kezelés, de remélem megpróbáljátok.

2016. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem csak a ránk nyitás ami zavar, hanem azt hogy szó nélkül elvisz dolgokat. És még annyit se mondd, hogy kaphat-e. És állandóan csak ezért jön le , mert beszélgetni nem lehet vele. És olyan sunyin néz körbe, hogy mi vihet. Pl csinálok palacsintát kettőt fordulok már a fele hiányzik. Vagy múltkor az 5L olajat öntötte ki a frituba mert hát "neki ennie is kell". Csak az a vicces, hogy a nővérénél aki felettünk lakik ezt nem csinálja. Az apja meg havi szinten 100.000 költ rá... És elegem van ebből. Most már befejeztem vele. Ne jöjjön le. Kerülgessük el egymást. Igen, még nem tudunk elköltözni. A másik kulcsot is lehoztuk. Elég. Ti voltatok már így?
2016. jún. 5. 13:40
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, de kicsi lakasba, ilyen korulmenyek koze minek kellett meg neked is pluszba odakoltozni? Elhiszem hogy egyutteles, felnottesdi, de ha ilyen a helyzet akkor igenis varni kene sajat alberletre/lakasra, es siman elkerulhetoek az ilyen feszultsegek. Az ocsi otthon van, te nem. Ezt a "hierarchiat" plusz a neveletlenseget soha nem fogod tudni lekuzdeni.
2016. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék,mindenkinek külön lakrésze van,saját keresettel. Maguknak fizetjük a számlát. A párom sem igy lett nevelve.
2016. jún. 5. 14:17
 9/11 anonim ***** válasza:
2%

Ha ide hozna egy nőt a bátyám, és az elkezdene nekem dirigálni a saját házamban, hajánál fogva dobnám ki.

Másnál vagy, te alkalmazkodj! Ha meg valami nem tetszik, maximum elköltözhetsz.

2016. jún. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, olvasd el a kérdést még egyszer. Pont hogy arról van szó, hogy a lakás a kerdezőé és a párjáé, nem az öcskösé. Öcskös ugyanabban a házban lakik - egy másik lakásban. Kérdező! Esetleg egy beszélgetés a szülőkkel, hatna? Ha az sem, zárcsere. Öcskösnek semmi köze a ti lakásotokhoz, hűtőtökhöz, dolgaitokhoz. Ha ezt szép szóval nem érti meg, retesz belülre. A nővére hogy érte el, hogy vele ezt nem csinálja? Ott nem volt ilyen gond?
2016. jún. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!