Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » "mondd ha nincs igazam". Ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"mondd ha nincs igazam". Ez a nőknél ilyen instant veszekedésgerjesztő mondat?

Figyelt kérdés
2019. okt. 9. 12:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Ilyet életemben nem mondtam. Ha nincs igazam, akkor nem sértődöm meg, hisz igazam tényszerű dolgokban lehet csak. 2+2=4, hétfő után kedd jön, a víz 100 fokon forr.


Ha a véleményemmel nem ért egyet, az meg tök más, vélemény nem lehet igaz vagy hamis.

2019. okt. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%
Ilyenkor nem a te véleményedre kíváncsi bár a kérdésből úgy tűnhet, csak a sajátját akarja megerősíttetni.
2019. okt. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én ezt akkor mondom, amikor szótlan a másik és látom rajta, hogy azért mert valamiben nem ért egyet. Szerintem jól meg lehet vitatni eltérő álláspontokat is (sőt, pont az olyan beszélgetéseket érzem feleslegesnek, amiben mindig mindenki mindennel egyetért), azt viszont utálom, hogy így benne van a levegőben, hogy nem ugyanazt gondolja, de nem akarja kinyögni, egyéetérteni meg nyilván nem fog, így olyan, mintha a falnak beszélnék.
2019. okt. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Hangsúly, testbeszéd, kontextus!!! Légyszilégyszi tanuljuk már meg hogy a kommunikáció nem vákuumban leledző tőmondatokból áll.

És ez nem nemtől függ. A magyar egy ilyen szép nyelv, hogy ugyanazt a mondatot lehet halál cinikusan és teljesen őszintén is használni, és pontosan az ellenkezőjét fogja jelenteni.

Iszonyatosan egyszerű példa:

-Nem nehéz a szatyrod?

-Áh, dehogy.

Jelentés 1: nem, egyáltalán nem nehéz

Jelentés 2: látod hogy nehéz, használd már az agyadat te szerencsétlen.

2019. okt. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem veszedekés.


Ipari

2019. okt. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam ezt a kifejezést használni hogy kinek van igaza. Esetleg azt mondom hogy "vagy szerinted hogy van ez, javíts ki ha nem jól tudom"?

De ha a párod éppen ezt használja, akkor lehet hogy ő most téged éppen lefülelt valamiben.

2019. okt. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!