Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan, hogy valaki férfiatlan vagy ez is egy konstrukció?

Figyelt kérdés

Konstrukció alatt azt értem, hogy a társadalom alkotta meg azt, hogy mi számít férfiasnak és, hogy hogyan kell viselkedned és nem az evolúció.

Azért kérdezem ezt, mert minden hülye ok miatt rálehet valakire rakni a férfiatlanság bélyegét és ez elég sértő lehet bizonyos férfiakra nézve. Úgy gondolom, hogy azok a szerepek amik vannak azokat a társadalom alkotta meg és semmi köze a biológiai nemhez. Magyarán, ha a társadalom mondja meg azt, hogy hogyan viselkedj akkor elvész az egyén szabadsága és ilyenkor lehet megkérdőjelezni azt, hogy a férfiatlan szónak van e egyáltalán értelme és kell e használni ezt a megbélyegzést, mert én úgy gondolom, hogy nem.


2019. ápr. 14. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Férfiatlan az is, ha rettentően vékony és csilingelő egy férfi hangja.

Férfiatlan az is, ha olyan kislányosan vékony az alakja, hogy egy nagyobb szél kettétörné.

Férfiatlan az is, ha megszületik a saját gyereke és sz.rik rá, nem törődik vele, nem foglalkozik vele, nem neveli. Akkor a hiteles apamintát kitől fogja látni?

Férfiatlan az is, ha papucsként viselkedik és elvárja, hogy a nő hordja a nadrágot.

2019. ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Mindenkinek mást jelent a férfiasság. Nekem személy szerint önmaga felvállalását, felelősségteljes gondolkodást, tisztelet, érzékenységet. Meg persze még ezer egyéb kisebb dolgot. Mindenkinek van olyan akit férfiatlannak fog tartani. Ez nálam nem azt jelenti, hogy inkább nőies, sokkal inkább azt, hogy gyerekes. Mivel mindenkinek mások ezek a kritériumok így tök felesleges azzal foglalkozni, hogy létező jelenség-e a férfiatlanság. Persze, hogy az. Csak ezt annyiféle szempontból lehet vizsgálni, hogy semmi értelme. Aki valakinek férfiatlan az másnak férfias. Van aki ezt külső tényezőkre érti, van aki belső dolgokra.
2019. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Igazából mindkettő, vannak tulajdonságok, amiket tanul az ember a környezeti hatások által, és vannak olyanok, amik biológiailag születéskor adottak.
2019. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Férfiatlan lehet életmód miatt is valaki, pl. Nem evett, ivott eleget gyerekként. Nekem magas a tesztoszteron szintem, elvileg egy férfi állatnak kéne lennem, hát ebből kívülről nem látszik semmi (többek között az életmódom miatt, meg az iszonyú stressz (kortizol) miatt ami blokkolja a ferfiasodast) :D és a külső a belsőt is megfertozi idővel szóval férfiként születve is lehet valakiből férfiatlan.
2019. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Létezni létezhet. Miért ne létezne? Vannak értelmetlen konstrukciók is és vannak általános férfiasnak elfogadott tulajdonságok. Az, hogy valakit alaptalanul ítéltek-e ilyennek, az már helyzet kérdése.


Pl. Ha férfiatlannak tartok valakit olyan hajszálhasogató okok miatt, mint hogy nem visel szakállat, az konstrukció. Ha férfiatlannak tartok valakit, aki nem bír leemelni egy csomagot valahonnan a fizikai erejével, vagy nem tudja kinyitni a befőttesüveg és az anyúkája kell segítsen ezekben, na az már elég megalapozott lehet:DD

2019. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek mást jelent a férfiatlan, nincs általánosan elfogadva. Ha valaki vonzó, azt férfiasnak látom, külsőre és viselkedésben is. Amilyen férfire nekem szükségem van, azt fogom férfiasnak látni, és a férfiak is ez miatt mondhatják hogy valaki nőies, mindenkinek mást jelent.
2019. júl. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!