Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Minél elfogadóbb és türelmeseb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minél elfogadóbb és türelmesebb vagyok, annál jobban visszaél vele. Tapasztaltatok már ilyet? Hogyan cselekedtetek vagy cselekednétek? (Bővebben, lent)

Figyelt kérdés

Én vagyok a női fél. Hamar egymásba szerettünk, nem olyan régóta vagyunk együtt. Nem vagyok könnyen meghódítható fajta, mindig is komoly kapcsolatra vágytam, szerelemmel. Ő korán bizonyította, hogy ő is hasonló kapcsolatra vágyik. Viszont minél jobban nyitok, kedveskedek, elmondom és kimutatom mennyire szeretem, annál egyértelműbbé válik számára szerintem és olyan dolgokat enged meg magának, amik bántóak rám nézve. Ez a tipikus “Ha tetszik egy virág, letéped. Ha szeretsz egy virágot, naponta öntözöd." Részéről már nem vagyok biztos abban, hogy ő táplálni szeretné a kapcsolatot. Ha látja, hogy sérthető vagyok, meg is teszi. Mikor határozottabb voltam, nem akart piszkálódni. De könnyen mutatom az érzékenyebbik oldalam, ha szeretek valakit.

Van valami megoldás erre, azon kívül, hogy beszéljek vele erről? Egyelőre nem szeretném felhozni neki. (nem merem) Nem szoktam hagyni, hogy irányítsanak, megvezessenek, de engedékenyebb vagyok és nem tudom, hogy megéri-e megnyílni. Pedig egy kapcsolat lényege nem ez? Hogy megmutatom magam, de nem él vissza az esetleges gyengeségekkel.

Ha mégis a megbeszélés tűnik jó ötletnek, hogyan kezdjek bele? Nem akarom elriasztani. Egy egészséges kapcsolatot szeretnék, ahogy az elején indult. Amire lehet építeni.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de nagyon tanácstalan vagyok. Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. okt. 4. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tehát egyszerűbben, rövidebben fogalmazva te próbálsz megnyílni neki, ő pedig sorozatosan visszaél a "gyengeségeiddel"?

Csak mert egy ismerkedésnél az teljesen normális, ha az ember bizalmas lesz és igyekszik megnyitni magát a másik felé, ahogy kötődni kezdenek egymáshoz. Ezt kihasználni, ezzel visszaélni viszont nagyon nem az. Én bevallom, megijednék egy ilyen embertől és nagyon gyorsan visszavonulót fújnék.

2016. okt. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is menekülnék, mielőtt egy (lelkileg) bántalmazó, toxikus kapcsolatban nem találom magam.. Klasszikusan ennek az előszele, amit a fiatalember produkál.

Sajnálom, de ha egészséges kapcsolatot szeretnél, azt nem ezzel az emberrel fogod megtalálni.

2016. okt. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is egy elég érzékeny, könnyen sértődő nő vagyok, szóval teljesen megértelek, de azért kíváncsi lennék, hogy mikkel szokott megsérteni téged. Nem lehet, hogy te viszed egy kicsit túlzásba a megbántódást?
2016. okt. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!