Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Semmi önbizalmam nincs és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Semmi önbizalmam nincs és a páromnak sem tudom elhinni a szép szavakat?

Figyelt kérdés

Hiába mondja, pár percig jól esik, aztán látok az utcán egy csinos lányt és összezuhanok :(

Mit tehetnék? Már nem bírom ezt elviselni, úgy érzem, nem érdemlem meg, hogy párom legyen, mert látom, hogy a többi lány milyen szép


2016. szept. 21. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor legyél te is szép.
2016. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is így érzek, amúgy is önbizalomhiányos voltam mindig. Kisebb koromban úgy néztem ki, mint egy húsgolyó. Aztán középiskolás koromban fogytam 30 kg-t. Úgy sem voltam elégedett. Most májusban szültem, azóta megint legszívesebben elbújnék, rosszul vagyok, ha olyan helyre kell menni, ahol emberek vannak. A párom azt mondja, hogy neki tetszek így is úgy is, de nehezen hiszem el. Úgy nézek ki, mint egy ámbrás cet.. :D

De dolgozok rajta megint, hogy jobb legyen és végre magamnak is megfeleljek.

22N

2016. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerős szituáció.

Először is, ne csak a párodtól várd az önbizalmat. Mindenkinek jól esnek a bókok, és segítenek is, és fontos, hogy érezd, hogy tetszel neki, de vigyázz, mert könnyen "függőnek" lehet lenni, és ha nekiállsz kihisztizni a dicséretet, illetve az az EGYETLEN dolog a világon, ami számít, annak nem lesz jó vége. Tapasztalatból mondom.

Inkább saját magadat próbáld megszeretni. Ezt a legkönnyebb úgy elérni, ha sikerélményeid lesznek. Találd ki, hogy miben vagy jó, pl ha jó a kézügyességed, akkor kezdj valami kreatív hobbiba, rajzolj, fess, agyagozz, akármi, ami tetszik. Ez tök jó, mert relaxálsz addig, a műveletre koncentrálsz, a végeredmény miatt pedig büszke lehetsz magadra. Szintén jó ötlet, ha sportolsz valamit, amit élvezel, mert akkor folyamatosan látod magadon a fejlődést, ami miatt szintén megdicsérheted magad. A tanulás is jó dolog, ha van valami, ami érdekel, pl természettudományok, vagy nyelv, vagy töri, akármi, akkor olvass, nézz filmeket ilyen témában, jó érzés, hogy egyre okosabb leszel :D

A legfontosabb, hogy te egyre többször gondolj magadról jó dolgokat, és egyre pozitívabban állj magadhoz.

A párod segíthet ebben, dicsérhet, és motiválhat, pl eljárhat veled futni, vagy valami, de leginkább neked magadnak kell megdolgoznod ezért, nem teljesen ráhagyatkozni másra. A te fejedet csak te tudod helyrerakni :)

2016. szept. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg még azt tudnám tanácsolni, hogy valamiben próbálj jobb lenni, mint a párod. Viszont ezzel észnél kell lenni, nem szabad átcsapni versengésbe, és nem szabad vele azt éreztetned, hogy béna, vagy lenézed emiatt.

Nálunk pl a nyelvtudásom sokkal jobb nekem, mint a barátomnak, ez valahol jó érzés, mert nem az van, hogy mindenben jobb nálam, én meg csak úgy vagyok mellette, viszont SOHA nem dörgölném az orra alá. Ha kéri, akkor segítek neki, és ennyi.

Az nem jó érzés, mikor minden téren rosszabbnak érzed magad a partnerednél, tényleg leszívja az önbizalmat.

2016. szept. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az önbizalom nem így működik. Nem abból fakad, hogy elhiszed, hogy tényleg szép vagy. Hanem abból, hogy elfogadod akármilyen is vagy, mert nem tehetsz mást, ez vagy te, ebből kell főzni és nincs kifogásod ez ellen. Nem tudom sikerül e átadni mire gondolok. Ha te vagy ez a valaki, akkor a részedről mindegy, hogy szép vagy e vagy sem. Vagy valamilyen és azzal kell megoldani a dolgokat, amiket szeretnél. Pl felizgatni a párodat.


És fura, de az meg nem a te dolgod, hogy a párod veled akar lenni, ne turkálj a fejébe, ez az ő dolga. Te tedd a te dolgaidat és azon járasd a gondolataidat, hogy hogyan. És akkor arra reagál a párod és akkor arra te is reagálsz. Ez így eléggé leegyszerűsíti a dolgokat.

2016. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor sürgősen állíts magadon, vagy kérj segítséget, mert senki épeszű ember nem visel el hosszú távon egy önbizalomhiányos párt maga mellett, aki csak lehúzza őt is.
2016. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag mindenben jobb vagyok, mint a párom. Rengeteg téren van önbizalmam, mert rengeteg dologról tudom, hogy jó vagyok benne :)

Az önbizalomhiányom kizárölag a nőiességem és a külsőm terên ilyen probléma

2016. szept. 21. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!