Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az egyik szülő kék szemű,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az egyik szülő kék szemű, a másik szülő zöldeskék szemű, akkor lehet zöld szemű gyerekük?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy két kék szemű embernek csak kék szemű gyereke lehet, de mi a helyzet ha csak az egyik szülő kék szemű , a másik meg zöldeskék szemű?

2015. okt. 13. 19:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem egészen, mert két kékszemünek is lehet másmilyen, ha a nagyszülö-ösök közt volt sötét szemü is.
2015. okt. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2015. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
a 4 nagyszülő szemszíne számít
2015. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az anyámnak kék a szeme,az apámnak kékeszöld,az enyém zöldesbarna lett,nem csak a szülők szeme színe számít.
2015. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De muszáj így lennie, mert nálunk ez a helyzet, hogy nekem zöld szemem van, apukámnak kék, anyukámnak zöldeskék. Egyébként külsőre hasonlítok apukámra, csak a szemszínem más. Amúgy elsősorban a magam megnyugtatására tettem ki a kérdést, úgyhogy nyugtassatok ,meg hogy lehet ilyen, és tényleg ők a szüleim!
2015. okt. 13. 19:28
 6/16 anonim ***** válasza:

Vagyis rosszul mondtam, szerintem épp lehet még zöldszemű, mert a kék az 1 domináns allél a türkiz 2, a zöld szem 3.


Ebből a táblázatból és leírásból tájékozódtam:

[link]

2015. okt. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Lehet ilyen. ŐK A SZÜLEID ! ! !
2015. okt. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy van aki nevel és gondoskodik rólad. És fizeti a netet, hogy kiírkálhass hülye kérdéseket.
2015. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

Ezzel az a probléma, hogy aki zöld szeműnek állítja magát, az esetek nagy részében nem is zöld szemű. :D Az baromi ritka, általában simán kék vagy kék és barna szemük van. Innentől meg már elég nehéz megmondani, hogy stimmel-e a dolog.

De megnyugtatlak, nagy eséllyel a szüleid a biológiai szüleid is egyben. Általában nem ilyen dolgokon bukik el a dolog. :D

2015. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

"két kékszemünek is lehet másmilyen, ha a nagyszülö-ösök közt volt sötét szemü is"


Ez nagyon nem igaz, ugyanis a kék szeműeknek kék-kék génpárjuk van. Mivel a barna és a zöld szín a dominánsabb, tehát ha hordoznák a gént barna, vagy kék lenne a szemük (kék-barna, vagy kék-zöld génpárral), semmiképp nem kék. Tehát a kék-kék + egy másik kék-kék génpár nem örökíthet barna, vagy zöld gént, még ha a felmenőik szeme ilyen színű.


Tehát két kék szemű szülőnek csak kék szemű gyereke lehet.


Ha az egyik szülő szeme zöld, akkor lehet zöld a gyerek szeme is.

2015. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!