Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Biológiai okai vannak, hogy a nők érdekvezéreltek?
"Nem a hím, hanem a nőstény határozza meg a család körülményeit az állatvilágban. Ahol a nőstény nem tud hasznot szakítani az adott hímmel való kapcsolatból, a kapcsolat nem jön létre." (Briffault)
Romantikus filmekben olyan előfordul, hogy az igazgató feleségül veszi a szegény gépírókisasszonyt, olyan viszont nem, hogy gazdag üzletasszony veszi el a szegény irodista fiút.
Olyan létezik, hogy a férfi eltartja a nőt (sőt évszázadokig ez volt a jellemző), fordítva viszont nem.
Lehet hogy ennek biológiai okai vannak, és nem tehetnek erről a nők?
Ajánlom figyelmedbe a Nászajánlat című filmet...
Biológiai okai? Mire gondolsz? Arra hogy a nő az, aki kihordja a gyereket, megszüli, felkel hozzá ötször egy éjszaka, virraszt mellette ha beteg, mindenemellett másnap ugyanúgy odarakja a főtt ételt az asztalra, úgyanúgy van tiszta ruha, és bár lehet, hogy néha szalad a lakás, de azért koszosnak nem mondható soha. Mindemelett sokan dolgoznak is. A férfiak pedig "csak" dolgoznak. Biztos vannak házias pasik, de valljuk be, a legtöbb nem ilyen. Szóval bocsi, ha "elvárjuk", hogy legalalább a mindennapi betevőt megteremtse az asztalra.
Nap nap után jönnek sorra a kérdések hogy a nők miért ilyenek meg olyanok. Mert mi csak kiszolgáltatjuk magunk, lusták vagyunk, csak a pénzre megyünk, buták vagyunk ésatöbbi ésatöbbi. Lehet harcolni napestig, melyik nem szolgálja ki a másikat, de az igazság akkor is csak az marad: egymás nélkül úgyse tudunk élni. Akkor meg minek marakodunk itt.
Durván általánosítasz.
Régen más volt a család modell, ma már nem ritka, a karrierista nő.
Biológiai oka van?
Remélem vicceltél.
Manapság felcserélődtek a szerepek,legyen az randi,vagy együttélés.
Maximum a férfiak hiúságát bántja, ha az asszony a pénzkereső a családban,de előfordul.
Egy biológiai írásban találtam ezt a mondatot, ez ihlette a kérdést. Leírom még egyszer:
"Nem a hím, hanem a nőstény határozza meg a család körülményeit az állatvilágban. Ahol a nőstény nem tud hasznot szakítani az adott hímmel való kapcsolatból, a kapcsolat nem jön létre." (Briffault)
Állatvilágban. De valahol mi is állatok vagyunk.
Nyilván, mint biológiai lények, ránk is hatással vannak a természet adta szabályok.
Elvileg jól mondod, az állatvilágban a nőstény áll választó pozícióban, neki teszik magukat a hímek. Táncolnak, ha madarak/halak, összeverekednek, ha mások, valahogy megpróbálják lenyűgözni, különféle fantasztikus módszerek vannak rá. Mindnek az a célja, hogy a nősténynek mutassa, milyen rátermett, erős, jó utódokat kaphat tőle.
Nagyjából az emberek is ebben élnek, csak nem színes farktollakkal vagy pikkelyekkel próbálják lenyűgözni a nőket, értelmesebbje nem is verekszik meg értük. Embereknél ősi ösztön, hogy a nő védelemre, anyagi biztonságra vágyik. Az ősidőket képzeld el, mikor az ember társadalma kialakult, evolúciós léptékben az szinte napokkal ezelőtt volt, nem olyan régen, nem elég idő ahhoz, hogy változzon. És azokban az időkben igenis fontos volt, hogy a férfi meg tudja védeni a nőt más férfiaktól, mindenféle veszélyektől, elegendő étellel szolgálni neki, hiszen valljuk be, az emberi csecsemők nem túl életképesek az anyjuk nélkül, elég sokáig, így szükség van valakire, aki nincs mindig mellettük, de segíti a boldogulásukat.
Na, ez mára kicsit átalakult, és valóban ösztönszinten szempont, hogy a férfi igenis tudja támogatni a családot, a gyerekeket.
Ámde emberek vagyunk, az ösztöneink ugyan befolyásolják a döntéseinket, de nem egyedüli meghatározói. Így ez önmagában nem indok erre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!