Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi a véleményetek a pontozásról és kategorizálásokról, nem túl primitív megközelítés?

Figyelt kérdés

Én amikor ezeket a 10/9 v. 10/6 féleségeket látom mindig azon kezdek el gondolkozni, hogy mennyire éretlenek az emberek és egyáltalán minek kell ilyenekkel foglalkozni.

Tehát képzeljük el van egy srác, aki próbálkozik egy neki tetsző lánynál, de a lánynak nem tetszik, akkor minek kéne lejjebb adnia és minek kell egy képzeletbeli tízes skálára bekategorizálnia magát, mikor egy számára még szebb lánynak be is jöhet, és nem egyszer sikerült is. Ezért írom, hogy számára, mert nem tetszik se egy férfinak, se egy nőnek minden férfi, nő és ezért tartom ezeket a kategorizálásokat hülyeségnek. Én pl. sose pontoztam egy lányt se, mert vagy megtetszett valaki vagy nem én sose tudtam pontszámot adni rá.


2015. máj. 13. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Én se szeretem, én se pontoztam soha.


Némi valóságalapja azért van.

Egyrészt, valaki egy csomó népszerű értéket felsorakoztat, valakiről pedig a legtöbben abszolút nem csodálkoznak, hogy miért nem kívánatos a "társkereső piacon".

Másrészt, ha magad nem tudsz egy értéket produkálni, akkor nem biztos, hogy van alapod elvárni a másiktól - de ez sok mindenen múlik, ilyen alapon mindenki kereshetné a vele belsőleg teljesen azonos, ellenkező nemű másolatát.


Illetve a pontozás nem feltétlen jelenti a másik és önmagad bekategorizálását. Valaki szimplán számokban fejezi ki magát. Nem azt gondolja, hogy "fú, nagyon bejön!", "egész szimpatikus", "nem igazán jön be", "váháá!", hanem azt, hogy 10/10, 8/10, 3/10, 0/10. :D Szerintem ezzel nincsen baj, bár nekem ez se ment, pedig elég kocka vagyok.

2015. máj. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én se pontoztam soha magamban,mert ugyanúgy vagyok vele mint te : vagy tetszik,vagy nem tetszik.
2015. máj. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A pontozásnak úgy van értelme, hogy a pontozó az illető tetszetősségének becsült valószínűségét fejezi ki.

Vagyis 10 véletlenszerűen kiválasztott (érdekelt) emberből szerinte hánynak tetszik az adott személy. Ha én azt mondom 10/10, akkor azt fejezem ki, hogy ha az utcán összerángatnék 10 férfit és megmutatnám nekik a hölgy kiposztolt csöcsét, akkor mind a 10 megnyalná a szája szélét. Persze úgy lenne korrekt ha százas skálán pontoznánk, mert a relatív gyakoriság várható értékét minimum 100 elemű mintából illik meghatározni.

2015. máj. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt baromság, másrészt ha a többség minimum 10/8-nak tartana, bevallom, kevésbé tartanám hülyeségnek :D
2015. máj. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En egy 10/5-os ertekelesnek orulnek, mert az azt jelentene tudtommal, h dupla olyan kiraly vagyok mint a max. pontszamu. :D 5/10-nek viszont nem orulnek, az mar annyira nem jo. :)
2015. jún. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Max. akkor lenne értelme, ha az ember magát is tudná reálisan pontozni, és pl. 10/2-vel nem mindig 10/9-esekkel próbálkozna, hanem olyanoknál, akiknél volna esélye. De ez sajnos nincs így.
2015. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De mond már el, miért kell saját magunkat lealacsonyítani, meg bekategorizálni?

Abba sohase gondoltok bele, hogy ezzel a saját szabadságotokat fosszátok meg, mert a világ nem fekete fehér és a maximumot kilehet hozni magunkból, hogyha elfogadjuk magunkat és az alapján élünk, cselekszünk.

Én még mindig egy fasisztoid megközelítésnek látom ezt az egészet, mert mindenkibe van szép, különlegesség csak fel kell fedezni önmagunkban.

Meg a másik, miért ne próbálkozzon valaki olyannál aki tetszik neki, miért kötelessége az úgymond "saját szintjénél leragadni"? Boldogság megtalálása a lényeg és igenis keresni kell.

2015. júl. 25. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!