Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit jelent a pasiknál ez a testbeszéd?
Ha az állát simogatta akkor az az érdeklődés jele, de ha a száját akkor a hazugság jele.
Ezek külön-külön ezt jelentik, de több gesztust kell nézni, hogy tényleges választ kapjunk arról, hogy mit is akar.
A mosoly sem mindegy, hogy milyen. Azt lehet erőltetni is.
Néhány dolog nem egészen úgy van a hogy a köztudatban.
Azt hiszem lassan nagymama lesz az a néhány tucat lány,akiket anno a Allan Pease testbeszéd könyve miatt kihagytam. Szóval azért néhány dolog nem úgy van na.
Ez a dolog nem egészen olyan mint a beszélt nyelv. A mi szempontunkból alapvetően 3 féle jelkészlet érdekes. Ezek az emblémák, illusztrátorok és a manipulátorok. Ebből az első kettő általában a szándékolt kommunikáció része az amikor a testbeszéd a verbális kommunikáció kiterjesztése vagy éppen fordítva, nézőpont kérdése. Persze csak akkor ha ez a kettő a prezentációs területen látható. Különösebb kisregény írása nélkül is sejthető, hogy az első kettő mire való. A manipulátor gesztus az amire az egyénnek van szüksége, valamilyen okból és emiatt ezek a gesztusok jelezhetik az egyén állapotát. Méghozzá úgy, hogy a manipulátor gesztus mint okozat okait, igyekeznek megfeleltetni gyakori okoknak, így egyfajta jel=jelentés szótárt kapva, csak van hogy más az ok, mint gondolnánk így más a jelentés is és pont az okozatból kéne n+1 verzió közül az okot visszafejteni. A hagyományos testbeszéd irodalom nagyon kedveli a különféle állapotjelzőket és manipulátorokat és ugye a legtöbb udvarlásos kérdés is ilyen.
Na most egyrészt nincs kontextus és nagyon nem tudni milyen volt az az álsimogatás meg szájsimogatás. Ugyan is van egy verzió ami egyben egy gesztus és gyakorlatilag egy embléma, illetve (többek között) van egy két vagy több külön kifejezésből álló valami.
Ez az embléma az gyakorlatilag egy félig meddig viccszerűség, ilyenkor egy elnyújtott igen erőltet rossz színészi mozdulatnak tűnő valami, szinte egyben van az áll és a száj simogatása és ennek nagyjából az a jelentése, hogy lennének ötleteim. Például a lány megkérdezi a fiút, hogy mivel tudna valamit meghálálni,stb és ez a gesztus ilyenkor egy jól lelassított, jól látható kissé szexuális töltetű poén. –Amit azért a lányok szoktak érteni. –Nyilván ez esetben ez szorosan kapcsolódik ahhoz amiről beszéltetek.
A másik verzió, ami nem ennyire megjátszott, hanem természetes és az áll és a száj simogatása között van egy pici szünet. Az egy két vagy több mozdulatból álló manipulátor gesztus sor. Jelentés alapon nézve (ami azért sokszor nem helytálló) Az első mozdulat az ál dörzsölgetése simogatása, értékelés, döntés, míg a második a döntés eredményének „jelei.”
Ami most ha nálad ez a verzió van, akkor a száj simogatása de lehetne páldául más, amikor egy ügyfél az álsimogatás után készenléti pozicióba helyezkedik el egy üzleti tárgyalás során, akkor eljött a zárás pillanata lesz üzlet, az ügyfél hamarosan megfogja kérdezni, hol írja alá, stb. Ha például hátradől akkor nem lesz üzlet.
Ez a szerkezet persze ilyenkor úgy néz ki, mintha valami nyelvtani szerkezet lenne, de valójában kontextus függő okok láncolata hoz létre egy vagy több okozatot.
Vannak okok-okozatok ahol szinte egyértelműen meg lehet feleltetni a jelet a jelentéssel, vannak olyanok ahol nem, még is elterjedt ez a forma.
A száj megérintése eltakarása vagy megsimogatása nem feltétlenül a hazugság jele. Általában valamiféle szájjal kapcsolatos feszültség. Egy önnyugtató gesztus is, de vissza tartja a szánkat, hogy valamit megtegyen. Például igen elmondja az igazat, egyáltalán elmondjon valamit, vagy éppen megy egye a sültkrumplidat, vagy megharapjon, vagy megcsókoljon, akármi, megdicsérjen, bókoljon, elhívjon randira, megkérdezze a rúzsod márkáját, lehet tetszik neki a rúzsod a szád, lehet hogy pont nem –mérlegelte hogy elmondja, megtegye, megegye, mit tudom én, - de még sem tette meg.
Mi a mosoly ?
Ha az embléma vicc verzió akkor az. - A poén miatt.
Ha a mérlegelés vagy döntés -> visszatartom a számat verzió akkor az egy befoltozott lyuk a kommunikációban, rendszerint egy kamu mosoly a társadalmi csatornán. Igen egy testbeszéd hazugság azon a csatornán, amin pont gyakran tesszük ezt és onnan tudod, hogy kamú mosoly, hogy nem látod a következő jeleket:
Az arc felfelé mozdul, a szem alatt táskák jelennek meg a szemkörnyékén pedig kis szarkalábak. Az igazi mosolyt a szemkörnyékén látod a legjobban. Általában (nem mindig)
Mi az a befoltozott lyuk ? Mérlegelt valamit, hozott egy döntést, még sem teszi meg, még sem kérdezi meg, még sem mondja el. Arra voltak tervei, hogy mi történik ha másként dönt, de erre a helyzetre nem dolgozta ki a következő lépést, az történt, hogy nem történt semmi, most nem tudja hogyan tovább és bevág egy maszkmosolyt.
A leírtakon kívül pedig még rengeteg különféle megfejtés lehet.
Egyébként mindig aranyos kérdés ez a mit jelent fiúknál dolog. Azonban most az egyszer, ha az emblémáról van szó, azt tényleg szinte csak pasik szokták.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!