Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van bárki, aki erre tud vmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van bárki, aki erre tud vmi okosat mondani? Függőség?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kapcsolatfüggő... Nem ugrok kapcsolatból kapcsolatba, eddig egyetlen normális kapcsolatom volt csak. Viszont ha igazán megszeretek valakit (eddig komolyabban 3 emberről van szó) akkor hagyom, hogy felemésszék a világomat, önként engedem, hogy formáljanak, mert magamnál is fontosabbak lesznek... Szinte értük teszek mindent. Ez nem megfelelési kényszer. Szimplán ők mozgatnak, holott nem tehetnek róla...


Ráadásul megvan ennek a rendszere is. Most beleszámítva a 3 emberen kívülieket is, akik tetszettek és közük volt hozzám... Mindig úgy kezdődik, hogy ki akarom mutatni, ki vagyok, hamar le is veszem őket a lábukról általában, könnyen imponálok annak, akinek akarok. Aztán jön az a rész, hogy nekik ez szörnyen tetszik, általában a humorosabb oldalammal nyerem el a figyelmet. Majd azzal, hogy nagyon elfogadó és befogadó vagyok... Bármit megosztanak velem, elég hamar. Törődöm velük. És amikor fontossá vállnak, és már én is meg merek nekik nyílni, lassan megengedem magamnak és nekik is, hogy fontosabbá váljon az ő világuk a sajátoménál. Az se érdekel, ha bántanak vagy ártanak nekem...


13 éves korom óta van ez. 3 emberen ível át komolyabban, plusz néhány átmeneti személy. Most viszont - bár tudtam én már ezt - a legjobb barátom is felhívta arra a figyelmet, hogy mikor szakítottam májusban a párommal, úgy viselkedtem, mint aki azt se tudja, hogy kicsoda ő, mert valaki bekebelezte az énjét. Plusz elszakadni se tudtam a páromtól (bár ő se tőlem, mindig visszajött, én meg pont emiatt a függőség miatt hagytam, hogy rommá csaljon, csak maradjon kicsit velem... :/...) Teljesen idióta vagyok ezért. És nem tudom kezelni.


Hogy lehetséges, hogy valaki ennyire függővé váljon? Ez rosszabb, mintha drogos lennék. Mit tehetnék ellene?


Köszönöm, ha végigolvastad és hozzá is szólsz!! :)



2014. okt. 16. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:

hát ja... ez jó alapanyag papucsnak, de még amőbának is:S


kötelező olvasmány: Pál Feri - Függőségtől az intimitásig

pontosan ilyen dolgokról ír! tényleg olvasd el! nem hosszú de tartalmas!


és mit mondjak? próbálj önmagad lenni.. ismerős az érzés amúgy, nekem barátnőm hívta fel rá a figyelmem, hogy azért néha mondhatok nemet is... túlzottan szeretek a másik kedvében járni.. persze jó, mert örülök az örömének, de annál nincs fontosabb, mint ketten lenni egy kapcsolatban!

kezd ott mondjuk, hogy nem teszel meg mindent a másikért... legyen az, hogy "áh, most nincs kedvem megmozdulni" és akkor nem is mozdulsz meg... nem sok, néha azért megengedheti magának az ember ezt is!

2014. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem függőség,hanem komoly gondok vannak a fejedben,önbizalomhiány,és szüleid kapcsolata,mind erre vezethető vissza.Kisajátítod őket,de magadból semmi. Ezen csak is Te tudsz változtatni!
2014. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem elég stabil a személyiséged:-S
2014. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hm. Tudod azt egyáltalán hogy MOST ki vagy és milyen vagy? Vagy csak azt hogy milyen szeretnél lenni? Szerintem kicsit tisztába kéne jönnöd - vagyhogymondjákezt - magaddal.

Bár ez így elég homály, írhattál volna 1-2 példát, hogy miben nyilvánult meg.

2014. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!!


Amúgy a személyiségem hm más értelemben nem stabil... Mert mindig visszaáll ugyanarra az alaphangra. Persze csiszolódik, de a legjobb barátom idővel (ha elmúlnak a naaagy érzelmek mások iránt) mindig nagyon megörül, és hangoztatja, hogy végre önmagam vagyok, olyan, akinek megismert annak idején.


Tehát ezek a fellángolások és szerelmek csak kizökkentenek... Nagyon, ráadásul. Mintha lenne egy kút, amiből merítem a személyiségem vizét - mindig ugyanonnan ered a víz. Ugyanakkor, ha jön valaki, akiért majd meghalok, az ő kis poharából az én poharamba csorog a víz, és át is veszi a helyét annak a víznek, amit a kis kutamból merek. Most hirtelen így tudnám képletesen leírni. És mikor megszakad a kapcsolat, vagy kilép az illető az életemből, a pohár kiürül, és én lassan újra merni kezdek a saját kutamból és minden helyre áll.


Engem pont ez aggaszt. Hogy hagyom - akaratlanul is -, hogy ennyire kitöltsenek.

2014. okt. 16. 22:30
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogy ki vagyok és milyen vagyok, jól tudom egyébként. 11 éves korom óta tudom, mi akarok lenni, és afelé is haladok, olyan végzettségem lesz (22 leszek) mindig is tisztában voltam a céljaimmal és vágyaimmal, elég határozott vagyok mellesleg. Megvan a kiforrott értékrendem, ami az utóbbi 1 évben változott leheletnyit, de elég stabil már, a legtöbben érettnek tartanak és bizalommal fordulnak hozzám a gondjaikkal, mert szinte mindenről megvan a véleményem. Csak ezt a stabilitást ku**a könnyen megrengeti olyasvalaki, akiért fellángolok, vagy akibe beleszeretek...
2014. okt. 16. 22:35
 7/7 anonim ***** válasza:

De mit gondolsz miért történik hogy valaki ennyire befolyásol? Miért tud egy ember ennyire befolyásolni? Talán a kapcsolat fogalmát nem tudtad megfogni rendesen? És egyáltalán milyen leszel közben? Tudod konkrétan hogy mik azok a dolgok amiket másképp teszel? Ezt kellene tisztán látnod.

Igazából egy kapcsolat nem arról szól hogy feladod magad teljesen, nyilván alkalmazkodunk mindannyian a másikhoz, kicsit formálódunk, szokásokat elhagyunk, másokra rászokunk, egy határig belefér. Nem tudom a barátod konkrétan milyen dolgokra mondja hogy a régi önmagad vagy, az is kérdés hogy azok a dolgok amikben másmilyen leszel, azok jók-e vagy nagyon rosszak, és ha rosszak akkor miben, miért.

2014. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!