Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő kell még, mire az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő kell még, mire az emberek zöme felfogja, hogy nem a régi időkben élünk már?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki is pokol tüzére kívánna, leszögezem hogy ez nem csak a saját nézetem!


Szóval miért kell minden 14 év körüli fiatalnak azt mondani, hogy még túl korai egy kapcsolathoz?

Itt ha egy hasonló korú fiatal feltesz egy kérdést, azonnal le van tudva annyival, hogy majd x év múlva legyen párja..most még gyerek hozzá!?


Szerintem az emberek jó része, nem akarja, vagy nem tudja felfogni hogy a régi idők már elmúltak, és a mostani fiatalok sokkal érettebbek, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt.

Nyilván ez is az evolúciónak köszönhető, hiszen az emberek folyamatosan fejlődnek, és a mai fiatalok is sokkal tájékozottabbak mert nem csak a négy fal között élnek egy mesekönyv társaságában, mint a múltbéli kortársaik.

Persze lehet azt is mondani, hogy felelőtlenek, meg kifejletlenek, (az itteni tapasztalatok alapján) de jó részük igenis közhelyesen mondva, a "koruknál" (mivel van egy ideológia, ami alapján életkoruk miatt csak buta gyerekek lehetnek) sokkal érettebbek mint huszonéves társaik.

Végül is engem az zavar, hogy az itteni emberek, akik a számítógép előtt kuksolnak egész nap, fogalmuk sincs a valódi világról mi zajlik kint, és ha egy fiatal szeretne többet megtudni egy kapcsolatról, az itteni életunt megrökönyödött emberek letudják annyival, hogy neki ez még korai..meg mesekönyv, babázás, társasjáték stb..

Ahelyett, hogy értelmes tanácsokkal látnák el.

Pedig tény, hogy nem véletlenül vitték le az büntetlenül való szexelés korhatárát 12 évre, az ilyen szabályokat általában nem csak úgy kidobják, hanem több ezer ember több éves kutató munkája előz meg.

És szerintem ha ezt vesszük alapul, akkor ők csak többet tudnak a fiatalokról, ha már egy ilyen rendeletet hoznak, és elég nagy valószínűséggel igazuk is lehet!

Szóval akár tetszik akár nem, a fiatalok "nagyobb része" készen áll egy párkapcsolatra, és mi idősebbek igazán segíthetnénk őket, hiszen azért fordulnak tanácsért, mert segítséget remélnek tőlünk..


Ui.: Senki nem úgy születik, hogy egyből mindet tud a szexről, és a párkapcsolatokról, ezért a "szegénységi bizonyítványért" nem szabad elítélni senkit, ha érdeklődni, tanulni szeretne a dolgokról.



2014. febr. 18. 16:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"A 12 éves korhatárt, a szexeléshez meg csak

példaként hoztam fel, hogy kutatások is

beigazolták hogy a tinik érettebbek."


Vagy talán azért hozták meg ezt a döntést mert idióták hozzák a törvényeket,nem lenne egyedi eset.


"én soha nem mondtam

hogy szopjanak a wc-ben, meg igyák magukat

részegre, és szexeljenek ész nélkül."


Te nem mondtad,de a mai nagyon érett fiatalok esetében ez megesik.


"Szerintem csak irigyek, mert xx korukban is

sikertelenek, a fiataloktól meg sajnálnák az a

kevéske önzetlen szeretetet amit egymás iránt

mutatnának."


Igen,biztos ez az oka...


"Egy 14 éves tini is tud szeretni, csak nem úgy mint idősebb társaik, ettől még emberek.."


Ez korrekt,igaz is,de ahogy írod nem úgy szeretnek mint az idősebbek.

2014. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Na, szóval,én vagyok az, aki elsőre nem olvasta el teljesen. Szerintem a mai gyerekek azért kezdik olyan korán, mert "menő", nem foglalkozni ilyen dolgokkal meg nem "ciki". Szóval félnek, hogy ciki, még nem is biztos, hogy full szerelemből járnak egymással, hanem csak mert félnek, hogy elkésnek valamivel, és ezért kicikizik őket. Ez a korhatáros dolog, h levitték 12 -re meg hozzájuk igazodva volt, de nem azért, mert érettebbek, hanem mert a gyakorlatban még korán kezdik. Szerintem.
2014. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!