Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A p*csa az a női nemi szervet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A p*csa az a női nemi szervet vagy feneket jelent? (hogy szépen fogalmazzak. )

Figyelt kérdés

2013. máj. 16. 15:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
p.nát jelent
2013. máj. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%
az én szókincsemben a vagina szinonimája
2013. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nálam az előbbit... Somogy
2013. máj. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

Több jelentése is van szerintem!

1. Jelenthet női nemi szervet!

2. Hülye kis p*csa! = Viselkedése alapján jellemzett nőszemély!

3. P*csán rúglak! = Seggbe rúglak!

2013. máj. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, lemaradt!

4. Megp*csázlak! = Megverlek!

2013. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%

Fenék, s.egg


Elterjedt tévedés, hogy a p.icsa szó nő nemiszervet jelent (erre a hasonló hangalaku P.ina szavunk szolgál).


A p.icsa szó bár durva kifejezés, de eredetileg nem hordoz magában semmilyen nemi minőséget, férfinak és nőnek is van p.icsája. Ez jól látható a "P.icsán rúg" kifejezésben is, amit férfinek és nőnek is mondhatunk.


Ennek ellenére sokan a női minőséggel ruházzák fel a szót, vagyis jelentése átalakulóban van.


példák:

Úgy p.icsán rúglak, szintúgy cuppan!

2013. máj. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#16 a hivatkozásod (nepszotar.com)legalább annyira nem autentikus mint mondjuk az enyém:

" A p.csa szó eredeti jelentése p.na.

Az idők folyamán átment a seggbe, és már sokan használják így is, pedig istenigazából az "apád f.sza" és az "anyád p.csája" mutatja az eredeti jelentést.

"


viszont elég vén vagyok ahhoz, hogy tudjam az a valóság amit én másoltam be (kérdezz csak meg egy öreg parasztbácsit)

2013. máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az etimológiai szótár szerint:


'Női szeméremtest; ülep, fenék'

Valószínűleg déli vagy nyugati szláv jövevényszó, vö. bolgár nuчкa [picska], szlovák pička, lengyel piczka: 'női szeméremtest'. Ezek a szláv pik- 'vizel' igére vezethetők vissza. A magyar hangalak egy tévesen kikövetkeztetett szláv alapszó eredményeképpen jött létre. A másodlagos 'ülep, fenék' jelentés [1897] névátvitellel keletkezett. Durva szó.

2013. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

azért kérdeztem, mert én is úgy tudtam, hogy női nemi szerv, de újabban mindenki a seggre mondja

2013. máj. 19. 13:40
 20/20 anonim ***** válasza:

Na de jó ez az utolsó! :)

Ezt vártam végre, egy szép leírást a szó eredetéről!

2013. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!