Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzek így? Ki segíthet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzek így? Ki segíthet?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, lány, boldog kiegyensúlyozott párkapcsolatban.

Az apámmal viszont már 1-2 éve nagyon elhidegült a kapcsolatunk.

És van egy harmadik fiú. Egyszerűen nem tudom mit akarok tőle. Olyan jó lenne ha csak barátok lennénk. Jóban vagyunk, már hittem azt h szerelemes vagyok belé, de semmi nem lett belőle. Talán apámat keresem? Egy másik fiútól vágyom apai szeretetre? Vagy öreg vagyok én már ahhoz hogy ilyen lelki sebeket okozzon apám "elvesztése"? Talán pszichológshoz kéne mennem? olyan nehéz még írni is erről. Azt hiszem egy utolsó hipochonder nyavalygó szarnak érezném magam ha elmennék. Nem tudom miért, mert az eszem sokszor azt diktálja, hogy legalább meg kéne próbálni egyszer egy szakemberrel. De szégyellem. Tudom, h nincs miért. De egyszerűen nem fér bele abba az imidzsbe amiben élni vágyom. Nem mások miatt. Csakis magamért.

Egyébkén soha nem volt teljesen felhőtlen a viszonyom apámmal mert érzelemszegény és alkoholista volt mindig is. De régen azért nem volt ilyen rossz, mint most. Heti 2 mondatot ha váltunk.

Egyébként ez a fiú kedves, barátságos, olyan bizalomgerjesztő, habár nem ismerem még mélyen. Jó lenne csak úgy barátkozni vele, beszélgetni, másnak is elmondani, ha fáj vmi és átölelni, vagy ha vki átölelne mert szeret. Talán nem is ő kell ide. Csak ő az aki képes lenne beleilleszkedni ebbe a szerepbe, ami annyira nagyon ki akarok osztani vkire.

Egyébként a hétköznapokban jókedélyű vagyok, senki nem tudja, mi bánt(vele, vagy nem is vele kapcsolatban).

Azt hiszem több szeretetre volna szükségem. Rettegek attól, hogy az emberek egyszer csak kirekesztenek. Minden nem annyira kedves szó mögött azt keresem, hogy most ki akar-e utálni. Ezt sem sejti senki.

Hogyan barátkozzak vele össze? Sztem nem vagyok buta, lehet vleme beszélgetni és ő se az, de vhogy olyan lapos a beszélgetés síkja, ha egyáltalán arra kerül a sor mondjuk a suliban ebédnél vagy a buszon.

Mi a véleményetek? Mi lenne a megoldás? Hogy barátkozzak vele? Kell-e orvos? stb stb

Ha vki esetleg tud tanáccsal szolgálni akkor MSNezhetnénk vagy e-mailhezhetnénk is.


2009. máj. 28. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár nem tudom hány éves vagy de azért remélem tudok segíteni.Szóval nekem volt egy alkoholista mostohaapukám kb. 4 éve és 4 évig élt velünk-ez a négy év annyira megviselt és ha részeg embert látok, akár baráti társaságban vagy akárhol akkor "túlreagálom" és megutálom az illetőt aki részegeskedik-ezért nem értette a barátom egy alkalommal amikor ő is többet ivott a kelleténél, mondtam neki ha ezt csinálja akkor elveszíthet mert nem tudom elnézni(nem az a részeges tipus)de amikor elmondtam neki, hogy nekem ez mennyire fáj és látta rajtam, hogy komolyan gondolom -tiszteletben tartja és kényesen ügyel rá, hogy véletlenül se forduljon elő.További személyes példa, hogy én sem vagyok közeli viszonyban az apukámmal és hiányzik is mert ő tökéletes apa volt csak váláskor minden megváltozott-ő is.Lényeg:ha valakit közel akarsz engedni magadhoz az érzéseidet nem kell szégyelld mert azok nem gyengítenek hanem épp erősítenek, mert az az erős ember aki felvállalja a gyengéit pl;sztárok vmilyen testi hibával mekkora szimbólumok:)szóval szerintem simán lehetsz hozzá őszinte és mondd, hogy szeretnél elsőnek barátkozni de később lehet kialakul valami, mondd el az is, hogy miért szeretnéd így (apukád stb.) nem kell a legapróbb legszemélyesebb titkaid is felfedni csak nagy vonaalakban, hogy megértsen és ha ő ezek ellenére is szeretne beszélgetni veled akkor becsüld meg stb.

UI:szívesen e-maileznék veled, ha kíváncsi vagy egy kívülálló véleményére, vagy ha kérdésed van

17/l

2009. máj. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De hát azzal kezdi, hány éves!!:S
2009. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hát ha nem vagy teljesen biztos vagy abban,h szereted a párod, akkor az is lehet h csak szimplán kell egy új pasi:) ha szereted akkor is lehetséges, h csak simán bejön és kész. ha ezeket kizártad akkor szerintem mindenképpen látogass emg egy szakembert, ha nem fér el az imidzsbe akkor egyedül titokban, nem feltétlen kell rendszeresen járni csak egyszer-kétszer elmész és lehet, hogy csak enniy kell.
2009. máj. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hupsz tényleg :)..bocsika csak fáradt voltam(kor)
2009. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!