Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Világítsatok fel! Mikor tud egy nő teherbe esni?
Mikor kell azért ágyba bújni, hogy valakinek gyerek legyen? Mire kell nagyon vigyázni szex közben?
15 éves lány vagyok, nincs tervemben senkivel se szexelni, csak érdekelnek ezek a dolgok.
Bármikor lehet gyereked, ha védekezés nélkül ágyba bújsz valakivel. Bár a védekezés az a betegségek ellen is véd.
Figyelni kellett volna biológia órán.
Akkor, ha a nőne peteérése van. Ha nincs megtermékenyíthető petesejt, akkor nem jöhet létre terhesség.
A női ciklus így néz ki:
Menzesz első napjától számoljuk, és átlag 28 napos (24-35 között normális, de ha kevesebb vagy több, az sem biztos, hogy baj).
A menzesz átlag 3-6 napig tart (szintén lehet hosszabb vagy rövidebb).
A ciklus első felében néhány petesejt elkezd érni a petefészekben, majd ált. egy darab teljesen megérik, és kilökődik a petefészekből (ezt nevezzük peteérésnek vagy ovulációnak). Az ovuláció kb. a következő menzesz előtt 14 nappal következik be (azaz 28 napos ciklus esetén 14. napon, rövidebb ciklus esetén előbb, hosszabb ciklus esetén később.) Az ovuláció után, a ciklus második felében a petesejt elkezd vándorolni a méh felé, és ha közben ha van megtermékenyítésre képes hímivarsejt, akkor megtermékenyülhet és a méhbe érve beágyazódhat annak nyálkahártyájába. Ha nem jön létre megtermékenyítés, akkor a petesejt elhal, és a méhnyálkahártya felső rétege leválik (ez a menstruáció) és minden kezdődik elölről.
Ezek alapján azt lehetne hinni, hogy számolgatással ki lehet védeni a nem kívánt terhességet. A probléma azonban az, hogy a peteérés időpontját csak utólag lehet kiszámolni kb., ráadásul az időpontja változhat mindenféle hatásra. Stressz, betegség, fogyás is befolyásolhatja. Ráadásul előfordulhat olyan is, hogy nem egy petesejt érik meg egy hónapban, hanem több (így lesznek a kétpetéjű ikrek). Fiatal lányoknál (mint amilyen te is vagy), különösen nem megbízható számolgatás, mert nem annyira stabil a hormonrendszer és a ciklus.
Tehát a számolgatás inkább akkor segít, ha az ember babát szeretne. Ilyenkor különösen ovuláció előtti napokban és ovulációkor érdemes szexelni, mivel a hímivarsejtek a nőben pár napig életképesek, és a petesejt is kb. 24 óráig.
Egyébként a számolgatást ki lehet egészíteni hőmérőzéssel és a méhnyaknyák figyelésével is. Így még biztosabb, hogy a pár jó időben tud együtt lenni.
A ciklus első felében az ébredési hőmérséklet ugyanis alacsonyabb, majd a ciklus második felében megemelkedik, és a menzesz megjövetelig magasabb is marad. (Ennek az az oka, hogy a petefészekből kiszabadult petesejt helyén egy hormontermelő kis szerv, a sárgatest alakul ki, amely progeszteron nevű hormont termel, ez a hormon felelős a testhőmérséklet megemelkedéséért.)
Az ébredési hőmérsékletet közvetlenül ébredés után, azonos időpontokban, végbélben kell mérni, lehetőleg folyadékos hőmérővel, nem digitálissal (a folyadékos pontosabb). Nem szabad előtte felkelni, pisilni, mozogni, az első mozdulat reggel a hőmérő:) Még lerázni is este kell, hogy a mozgás ne befolyásolja az eredményt.
A méhnyaknyák pedig a ciklus során úgy változik, hogy az ovuláció környékén nyúlós, átlátszó-fehéres színű, tojásfehérjére emlékeztető állagú lesz, mert ez könnyebben átjárható a spermiumoknak.
Ha van még bármi kérdésed, írj nyugodtan:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!