Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátság vs. Szerelem - mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátság vs. Szerelem - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki most nagyon depressziós lett. Viszont többször mondta, hogy nem nagyon kellene beszélnünk, mert közelebb kerültem hozzá, mint kellett volna (férjem van).


Viszont fogalmam sincs, hogy van-e másik barátja, akivel tud beszélni a gondjairól. Nekem se mond el sok dolgot, de nagy ritkán azért kiönti a szívét. Megkérdeztem egy közös barátot, hogy van-e más ilyen lelkizős barátja, de ő azt mondta, hogy nem tudja, neki nem beszél a bajairól. Meg úgy egyébként sincs sok barátja. (Csak haverjai vannak sokan, de velük nem beszélgetni, hanem inni szokott.) Én már egy jó ideje aggódok miatta, de nem akarom nehezíteni a helyzetét azzal, hogy keresem, mert nem akarom, hogy fellángoljanak az érzései irántam. Nem tudom, mi a kevésbé rossz:


a) ha mellette állok, és van kivel megbeszélnie a gondokat, de ugyanakkor kínlódik, hogy szerelmes


b) nem kínzom a jelenlétemmel/kommunikációmmal, viszont nem is tudja megbeszélni senkivel, hogy mi bántja.


Nagyon aggódok érte (van miért), de nem akarok neki rosszat, és nem tudom, hogy mit tegyek! :( (Megkérdezni tőle nem merem.) Aki volt hasonló helyzetben, kérem szépen, írja le, mi a jobb ilyenkor. Köszönöm.


2010. dec. 11. 12:31
 1/3 anonim válasza:
Hát, ugyan nem voltam hasonló helyzetben, de szerintem, ha jóban vagytok, és bíztok egymásban, igazán támogathatod. Ha meg férjes asszony vagy, te úgyis oda tudsz figyelni rá, hogy ne lépje át a határokat, sem ő, sem pedig te. Egy magányos embernek mindig szüksége van a támogatásra, még ha szerinte nem is. Maradj vele olyan, amilyen voltál, biztosíts neki elég alkalmat a beszélgetésre. Ha kell, néha lépj fel határozottan, például ha nem tart már rendet a lakásában, de ne lépj el mellőle, mert megrémül. Esetleg, ha aggódsz, ritkíts a találkozásokon :)
2010. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Osztom az előző véleményét!! Valamint, ha kíváncsi vagy rá mi történt vele, akkor e-mailen, vagy sima postai levélben is érdeklődhetsz iránta, úgy még találkoznotok sem kell, de még is bebizonyítod, hogy szereted (mint legjobb barátot) és törődsz vele,érdeklődsz utánna. És szerintem az a legelőnyösebb, ha meg mondod neki, hogy te csak barátként tekintessz rá, mert a férjedet szereted, és nem akarod őt hiú ábrándokba kergetni.

Én már minimum 2 ilyen helyzetbe voltam, és sajnos nem tudtam mi tévő legyek, rosszul döntöttem és mindkettőt elveszítettem, mint barátot. Az egyik belém volt szerelmes, a másikba pedig én lettem...Mérlegelj és dönts jól!írd le, hogy mi lett, jó?:P kíváncsi vagyok rá :))

2010. dec. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Az a baj, hogy ha e-mailezünk, akkor rosszabb. Olyankor mindig közelebb kerülünk egymáshoz. Mármint én nem érzek többet barátságnál olyankor se, de az tényleg közelebb hoz minket.

2010. dec. 20. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!