Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok mi a ghostingolá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok mi a ghostingolás,szó nélküli eltünés legfőbb oka?

Figyelt kérdés

aug. 18. 14:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

Az az érdekes a ghostingban, hogy bezzeg amikor tettekkel vagy szavakkal lehet bántani a másikat, olyankor érdekes módon nem szokott félni a delikvens, és simán megteszi. Amikor őszintének kéne lenni, vagy felelősséget kéne vállalni, esetleg minimálisan empatikusnak lenni, na olyankor már egyből elő van húzva ez a félelem kártya. Sőt még az is hogy igazából a másik fél a hibás, mert biztos nekitámadna válogatás nélkül mindenki, tehát hogy miatta ghostingol, nehogy áldozattá váljon. Ha valóban tényleg csak a félelemről lenne szó, akkor meg lehetne tenni hogy tisztességesen elköszön a másiktól, lezárja az ismerkedést, majd letiltja. Máris nem tudja "bántalmazni" a másik fél. De igazából ez nem erről szól, sokkal inkább a nemtörődömségről és empátiahiányról, meg hogy ennyire semmibe nézi a másik felet. A ghostinban se a visszautasítás a fő probléma, hanem hogy akár még napokig, rosszabb esetben hetekig várhatod a másikat hiába, és egyre nagyobb csalódással és kiégéssel. Ez főleg akkor gáz ha kifejezetten hitegetett is hogy mennyire tökéletes minden, mennyire imád, és mennyire nem fog eltünni. Szóval erősen bizalomromboló, az meg hogy egyre több ember még képes bevédeni és támogatni ezt az egészet, az már csak a jelenkori trendek és irányok hű jelzése.

Engem már nem zavar a ghosting, elfogadom, aki ghostingol az annyit is ér, nem kár érte. A gond viszont az, hogy nagyon sok embernél pontosan ez tette tönkre az online ismerkedés renoméját és hitelességét. Vagy hogy egyáltalán érdekelje, energiát tegyen bele, hiszen minek, a másik fél bármikor leléphet minden ok nélkül. És valahol végső soron már érthető is ez az egész.

aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

"a ghosting az, mikor már x ideje ismerkedtek, akár több randin is túl vagytok, majd szó nélkül eltűnik"


Ez az igazi definíciója amúgy, de sokan arra használják, mikor csetelgetnek egy idegennel, és az nem válaszol. Ha most rám írna valaki, és ki sem derülne neki a nemem, korom, kinézetem, majd 3 kedves mondat után eltűnnék, jönne a hiszti, hogy ghostingolták.


Szerintem annyira áttolódott az emberek élete a netre, és annyi ember van, akinek csak online élete van, hogy emiatt lett probléma.


Mikor a net bejött, emlékszem folyamat arra figyelmeztettek a nagyok, hogy bárki lehet a másik név mögött. Velem egykorú 13 éves lány lehet 40 éves férfi. Ezt mára elfelejtették sokan, vagy a fiatalabbaknak el sem mondják.


Ha beszélgetnék online one on one emberekkel, tuti ghostolnék, amint furcsát mond, és leszarnám, mit csinál pár karakter. Ebben nőttem fel. Ugyanazért van ez, amiért itt mi mind tegeződünk, pedig lehet, amúgy magáznánk egymást. Netikett. Mikor az öregek beszabadultak fb-ra, és elkezdtek magázódni, baromi vicces volt. Pont mint ez a vergődés, hogy "nekem jár a magyarázat attól az embertől akit elképzeltem".

aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
#12 igen, tipikusan a magányos emberek sértődnek be ezen, akiknek néha összejön valakivel egy netes beszélgetés és ahhoz egyből ragaszkodni akarnak. Akinek van élete, barátai, kapcsolatai a neten kívül, az nem akad fenn ilyenen.
aug. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%
A többség nem magyarázatot várna, el lehetne úgy is búcsúzni hogy a jövőben nem kívánok veled ismerkedni, és akkor pl letiltja egyből, ha ennyire retteg hogy biztos konfrontálódás lesz belőle. Sokkal emberibb és kevésbé lelketlen, és ami a lényeg, a másik utána már nem fog rád feleslegesen várni. De empátiahiányos embereknek felesleges is az ilyet kifejteni, csak ideges lesz tőle, mert fogalma sincs ezekről a dolgokról. Egy másik kérdés alatt kielemeztük, a ghostingon azok profitálnak akik össze vissza mindenféle emberekkel párhuzamban írogatnak, és azok veszítenek rajta a leginkább, akik kifejezetten egyszerre csak 1-1 emberrel ismerkednek. Annak ez rendesen alávág. A másik pedig az, hogy szintén az fog sérülni jobban, akinek komolyabban voltak a szándékai, vagy épp hitt a másik embernek, aki megvezette hogy pl milyen fontos számára. Ebből egyenesen jön, hogy manapság miért egyre felszínesebb, üresebb, és hazugabb az online világ is, miért nem lehet mostanra senkiben se megbízni. Ha pedig a múltat kell felemlegetni, nekem vannak évtizednél is régebbi online ismerettségeim, akikkel igény esetén a mai napig számíthatunk egymásra. Pedig nem volt ott semmi extra energiabefektetés, szimplán még őszintébben és nyitottabban állt mindenki a másikhoz, és nem lehúzni akarta, vagy kihasználni és átverni. A jelenkor, na az már valami egészen más.
aug. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy gyűlöl engem aki szellemezik engem.
aug. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%

"Sokkal emberibb és kevésbé lelketlen, és ami a lényeg, a másik utána már nem fog rád feleslegesen várni."


Nézd, most itt bevallok valamit töredelmesen.


Nem voltam fenn soha társkeresőn, szóval nem tudom, ott hogy megy, de ezen az oldalon rendszeresen előfordul velem az, hogy megkeresnek privátban.


Esszét írhatnék arról, hogy mennyire kiszámítható ezen férfiak viselkedése. Az első mondatból érzem, hogy valakit szex érdekel, vagy anyázni akar, vagy mindenáron kötekedni. (És ha ezt megemlítem, akkor hátdeháténhogyképzelemőnemisilyen.)


Na mindegy. Szóval elkezdek velük beszélgetni itt. És mikor elér oda a beszélgetés, hogy "ti nők", "mind kuurvák" - és ez egy nem edzett férfiszemnek úgy tűnik, egyik pillanatról a másikra történik, nőként nem lep meg - akkor azt csinálom, hogy megírom nekik, hogy oké, akkor én itt befejeztem, nem fogjuk tudni meggyőzni egymást, és mindig megírom, hogy tiltom a másikat, és azt is leírom, hogy azért írom ezt meg, mert a rendszer olvasatlanul törölni fogja az üzenetét, nem fogom megkapni, tehát ne pazarolja több idejét rám.


És tudod, mit csinálok ezek után? Direkt nem tiltom őket rögtön. És MINDEGYIK ír. Miután elmondtam azt, amit a gyk kiír nekem - nem tudom, hogy ők tiltottak-e már embereket, és tudják-e, hogy nem is jelez ilyenkor a rendszer -, megírnak egy hosszú, vulgáris üzenetet.


Ennek nincs logikája. Ők nem tudják, hogy nem tiltottam őket, ők abban a tudatban írják ezeket a gusztustalan leveleket, hogy leírtam, hogy nem fogom megkapni. Egyik sem írta meg soha, hogy "rendben, akkor szia". Mindegyik ocsmány levél.


De ezt bárki kipróbálhatja. Add ki itt magad nőnek, hagyd, hogy írjanak, írd meg nekik, hogy tiltod őket, majd ne tedd, és olvasd a hányást.


Úgyhogy igen, ez arról szól, hogy kié az utolsó szó. Ez sima férfi ego.

aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Ti totál hülyék vagytok! Semmi szex meg krv vagy, a nők ígérgetnek majd a felelősségtől megijedve lelépnek! Beteg agy van mögötte!
aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%
Milyen felelősségtől, bubi?
aug. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!