Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyakori, mennyire általános manapság Magyarországon, hogy a nő anyagi függésben van a férfitől? És mit gondoltok az ilyen kapcsolatokról? (nem a gold diggerekre gondolok most)

Figyelt kérdés
Tehát van egy jobban fizető állás a férfinak és a nő az vagy otthon van vagy egy kevés jövedelemmel rendelkező állásban van,.pl közigazgatásban nettó 300 ezerért.
aug. 6. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyre kevesebb, hogy egy nő anyagilag maximálisan a férfitől függ.

Amit hoztál példát, hogy az asszony nettó 300-at keres. Bár nem sok pénz, de ezzel már tud valamit kezdeni nem függ a másiktól teljes mértékben.


És, hogy mit gondolok a valódi függésről. Azt, hogy aki ezt ma nőként bevállalja az egy idióta.

aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Szerinten meg gyakori. Nem a fizetésre gondolok hogy mennyit keres hanem se lakása, se háza, az albérletet fizetni nehézkes, önállóan lehet ki se jön a pénzből.
aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem is gyakori. Az alacsony fizetés is. Csak túl kell látni Budapesten, meg a 28 éves, corvinusos diplomás, nyelveket beszélő, gyerektelen "Annákon", mert Magyarország nem csak Budapest, a nők pedig nem csak ez a réteg (konkrétan ez inkább egy kisebb hányad még ma is). 300-ból bármit kezdeni egyedül viszont már nem csak Budapesten kevés, cserébe Budapestet elhagyva, és nem az osztrák határ felé orientálódva elég sokaknak nem a 300 jelenti az alacsony fizetést sajnos...
aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is gyakori. Az oka pedig az, hogy alacsonyak a fizetések és a gyerek ehhez képest drága és időigényes. Amennyiben egy nő szül, akkor jelentős időre kiesik a munkaerőpiacról (sőt karrier szempontjából hosszútávon megakad), tehát gyakorlatilag rászorul majd a másik keresőre. Sajnos ez az évek során ez egyre inkább növekszik: a gyerek ahogy nő fel, annál inkább költséges, egy válás pedig mindkét félnek - különösen a nőnek, aki általában eltartja a gyereket - nagy anyagi kiesést jelent.


Mondjuk nekem már gyerekként voltak olyan osztálytársaim, ahol a szülök borzalmas viszonyban éltek, kizárólag azért nem váltak el, mert egyedül, egy keresetből nem tudták volna fenntartani magukat. De egyébként az albérlet is akkor éri meg a legjobban (értsd: egyáltalán akkor kifizethető sokak számára), ha kétkeresős háztartásban él az ember.

aug. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Tulajdonkeppen az osszes no, aki gyereket vallalt, es a gyerem 0-2 éves kor kozott van...

Csaxolok!

aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, még az én generációmban sem jellemző ez (40+), nemhogy a fiataloknák.
aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden alakalom Mo.-n erről szól. minden.
aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!