Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny vagyok a barátnőmék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny vagyok a barátnőmék pénzére, más is volt már így? :S Hogy dolgozta fel?

Figyelt kérdés

Amikor itthon vagyok, fel se tűnik, hogy mi végülis elég szegények vagyunk, nem is szoktam ilyesmin gondolkodni, de amikor belépek barátnőmékhez, mindig bekönnyezik a szemem :S:S Náluk minden csúcsszuper, felújított, tiszta modern minden, meg mindenféle drága cuccaik vannak, pl mosogatógép... Arról nem is beszélve, hogy ő boldog családban él, nem is az, hogy sosincs veszekedés, vagy ilyesmi, mert van, de látszik rajtuk, hogy úgy "szeretetbe, békében élnek", na tudjátok, milyen az... :S Meg ők mindenféle tök felesleges dolgokra költenek el egy rakat pénzt...

Szóval az lenne a kér(d)ésem, hogy ha valaki volt már így, az hogy rendezte le magában a helyzetet? :S


2010. okt. 3. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
majd ha egyszer neked is lesz sok penzed, akkor rajossz hogy szart se er az egesz csald nelkul, szeretet nelkul es megertes nelkul. Ne a penzre ahitozz, hanem arra hogy bekeben elhess egesz eletedben egy olyan csaladban ahol mindig a masik a fontosabbb nem sajat magad-minden resztvevotol.
2010. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Kedves lány, vagy fiú! A nagy pompában is meglehet bolondulni, a szerényebb lakásban meg boldogan élni. Nézd nekünk sincs hú de szuper lakásunk, de annyi ötlettel és kreativitással, olcsó pénzből valóságos paradicsomot csináltam a lakásunkból. Soha ne legyél másokra irigy. Írok egy példát. Énannak idején egyedül neveltem a kislányomat, és mindig mondta a lányom, hú a barátnőéknél mi van. Én is láttam, semmi extra, szerintem. De fordult a kocka, a szülők csalták egymást, mint kiderült, szét is váltak, pedig mintacsaládnak vélte a lányom őket. Mindig azzal kell megelégedni ami van,mert soha nem tudhatod mi van, vagy mi lesz a jövőben. Sok boldogságot kívánok neked.
2010. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen, hogy a szeretet összefügg a gazdagsággal. Mi sem vagyunk gazdagok..még is szeretjük egymást, és még jobban összetartunk. Egyébként a látszat sem mindig igaz..nem vagy ott mindig h tudd..h mekkora balhék vannak..és ismerek oylan szülőt, h azzal kárpótolja a gyereket a nemfoglalkozás miatt..h mindent megvesz neki..nem jó ez..


inkább ahelyett h sajnálod magad..a szegénységed..gondolkozz azon h te majd jobb jövőt teremtesz a gyerekeidnek..

2010. okt. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj ne foglalkozni vele, h nekik több van, mint nektek. Mikor náluk vagy élvezd ki a modern technikával járó előnyöket és kész. Ne mond neki h hú de jó, h itt ez van meg az, mert lehet neki eddig igazán szemet sem szúrt, h mennyivel vagyonosabb nálad (nyilván felfogta, de elsiklik a tudata felette). Ameddig őt nem zavarja, h nálatok nincs pompa és fényűzés addig téged se zavarjon. Vagy ha látod rajta, akkor kérdezd meg tőle, h őt zavarja-e a helyzet, max ezután náluk lesztek.
2010. okt. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"egyszer, egyszer fent!!


Biztosan ismeros ez a kozmondas. Tudod sose figyeld a masik embert, es foleg ne legy irigy.

Tudod az attol is fugg, hogy Ki es milyen csaladba szuletett es hogyan indult el a kezdeten.

Vannak emberek, Akik mar megorokoltek a sajat otthont, de vannak, Akik a nullarol indultak pl.

De vannak olyanok is, Aki csak eleg okosan tudtak haladni, annak ellenere, hogy mennyi valtozas tortent a megelhetes teren, es vannak olyanok, Akik jol gazdalkodnak, de nem pazarolnak es sporolnak es megfontoltak, s igy gyarapszanak.

Sose legy irigy, mert rossz tulajdonsag, de akarhatsz Teis egy jobb eletet, es igy kell celt kituzni es aszerint elindulni es a sorsodat ugy fogod alakitani, mig megteremted a sajat jobb eletedet.

Nekem a gyermekeim szinten ereztek igy, es Nekik is ugyanezt mondtam, ma mar befejeztek a tanulmanyaikat es dolgoznak, es jol is elnek, de tettek ezert, es ma mar Rajuk is irigyen neznek az emberek!


Fel a fejjel elotted az elet!

2010. okt. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.


Mi se élünk fényesen, a szüleim meg elváltak,pszichológushoz járok és voltam pszichiáternél is,na szóval se fényes ház se család,de van,h én is nyafogok,mert minden álmom,h egy szép tiszta és rendezett házban éljek a családdal,de se nagymamám se nagypapám....meghaltak, a másik kettő meg utál és ezt meg is mondták. Minden álmom és vágyam,h szép cuccokba tudjak járni-nem mondom azt,h nem járok tiszta ruhákba és szakadt rongyokat veszek fel-de manapság már a ruhák borzasztón drágák és még a kínai sz4r cuccok is. Nem rég kaptam egy Convers táskát 14e ft!:OÉs egy bőrdzsekit megint 14e ft-ért!:Onem akartam 14-ért dzsekit!apám erőltette...mert h volt,akkor per pill. pénze a táskát én szerettem vna,de muszáj is volt,mert Pestre járok és kb 10-15 kg szokott lenni a táskám,annyi cucc kell.(egy nagy bowling táska)És mások...10x jobb cuccaik vannak DC cipő,Vans cipő eredeti bőrdzsekik és drágábbnál, drágább cuccok...én már úgy vagyok,h nem kell nekem,vagy én gyűjtök arra,h megvegyem...kéne cipő mert nincs kéne kabát,mert nincs, kéne kardigán,mert nincs,de nem érdekel,mert nekem minden álmom,h meg vegyem a gitáromat!Nem veszek se cipőt,se ruhát,hanem a gitáromra gyűjtök,ami nem olcsó!

Ne nyafogj,ilyenkor gondolj,arra,h van két kezed és két lábad és nem tolókocsiban ülsz!És van fedél a fejed felett és van mit enned!

2010. okt. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aha, ismerős a helyzet. Szüleimnél még a déditől örökölt ágy meg asztal van, a bútorok jó része olyan, amit ismerős ki akart dobni, de megkérdezte előtte, nem kell-e nekünk. Barátoméknál minden tipp-topp, összepasszol, stílusos...

Nálunk rendszeresen visszatérő téma volt mindig is a pénz, mindig veszekedtünk rajta.

Barátoméknál persze semmi ilyesmi, szépen csendesen, boldogan éltek...


Én eleinte kiakadtam ezen, aztán viszont rájöttem, hogy egyzerűen el kell határozni, hogy én nem a szüleim mintáját követem majd. Ma már a saját lakásomban élek, és jóllehet nincs sok pénzem, igyekszem odafigyelni, hogy szép, ízléses legyen, passzoljon, amit veszek.

Valamint mindig keresem, hol van lehetőség olcsón szórakozni, akciók, stb. Így végül is elégedett vagyok az életemmel, holott más ilyen keresettel itt sír az oldalon, hogy ő milyen szegény (két minimálbérből élünk ketten). Nem mondom, néha olyan jó lenne, ha egyszerűen be tudnék menni valahová és gondolkodás nélkül megvenni azt, ami megtetszik. De enélkül is lhet jól, elégedetten élni.

Elkalandoztam. Hogy te mit tehetsz? Ha látsz valamit, ami megtetszik, azt jegyezd meg, hogy majd a saját életedben megtehesd. Például én amit másoktól láttam-hallottam és mindenképp szeretném megvalósítani: üvegpolcos vitrin, ami végig van világítva - ezt láttam valakinél és nagyon tetszett, megtanulni vitorlázni - ezt csak hallottam, de szintén nagy álom, nyaralni menni Balira - ez is olyan, ami elég drága dolog, de azért abszolút elérhető, csak félre kell tenni sokat :)

Ezek a dolgok a fejemben vannak, igyekszem úgy élni, hogy mind megvalósíthassam. És ez segít is egyébként az anyagiakban, mert sokkal könnyebb úgy nem kiadni valamire pénzt, hogy tudom, hogy "ez plusz pénz a nyaralásomhoz" :) Aztán hogy elmegyek-e valaha, az erősen kérdéses - de az, hogy tervezem és dolgozom érte, erőt ad és elégedettséget :)

2010. okt. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!