Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha egy kapcsolat nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha egy kapcsolat nő tagja sokkal jobban keres, mint a férfi?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy kapcsolatban a férfi elfogadhatóan keres (600e-700e /hó), de közben a nőnek munkája révén közel 1,5-2m ft havi bevétele van.


Emiatt nem ugyan olyan lakhatásra/autóra/utazásra van lehetőség. Mi a jó megoldás? Közös kassza? De akkor a férfinek nem sok joga van beleszólni, a pénzügyi döntésekbe? Mint a ketten a fizetésük felét teszik a közösbe, abból élnek, a másik felét pedig saját belátásukra/hobbikukra költik. A férfi tegyen be mindent, a nő pedig annyit, mint a férfi? Akkor nem marad lehetőség a férfi hobbijaira, amit azonos kereseti viszonyoknál azért megtehetne.


Tudom kellemes ez a probléma, de kíváncsi vagyok, hogyan kezelnétek a helyzetet.



2023. jan. 3. 14:30
A kérdező szavazást indított:
Teljes közös kassza, és a nő szava a döntő
Teljes közös kassza, és minden döntés közösen történik, a férfi magára is költhet a közös pénzből
Közös kassza, a férfi teljes pénzéből, és a nő azonos mértékben tesz bele
Közös kassza, a férfi a pénzének nagyobb részét, de nem a teljeset teszi be, a nő kisebb részét, de így is többet mint a férfi
Közös kassza, a fizetések azonos részében (pl. mindenki a felét/kétharmadát teszi bele) feltöltve.
Teljesen külön kassza, és megegyeznek ki mit fizet
Mindegy hogy erőlködtök, ez a kapcsolat nem fog működni, hiába jó most minden, idővel gond lesz a pénzből
Ennyi pénznél már nem számít, nem lesz belőle gond.
Ne problémázzanak, örüljenek, hogy ennyi pénzük van.
20 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
6-700k “elfogadható” 😂
2023. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fele-fele a közös dolgokba.
2023. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

És az baj, ha egy kapcsolat férfi tagja többet keres? Ha szereted szerintem nem lényeg, hogy ki mennyit keres..

Szerintetek ha a nő többet keres akkor egyből külön kassza kell, hogy legyen de ha egy férfi keres többet akkor meg nem?

Az itten kérdésekből válaszokból kiindulva nagyon ez jön le..

2023. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
3# hát igen igy van mondom ezt nőként...
2023. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Meg kell egyezni. Ez nem olyan kulonbseg, hogy mondjuk a lakhatasi lehetosegekben hatalmas elteres legyen, tegyuk fel, alberletrol van szo, ha a no szeretne olyan lakast, ahol havi 700 ezer az albi dija, akkor egy idiota, alberletre nem koltunk ennyit. Egy kulturalt lakast kaptok mar 300 ezer korul, az nem gondolom, hogy ne menne felesbe.

Te most akkor tegyuk fel 450-nel jarsz, tegyetek a kozosbe mind a ketten 150-et, akkor van 300K havi koltopenzetek mindenre, ennyi eleg jo esetben a mindennapi (otthoni) kajara, stb. Meg mindig van 300 ezred, amit arra koltesz, amire akarsz, hobbidra, ha elmentek etterembe kajalni, stb. Ja, a nonek tobb marad, de ez van. Nyilvan nem kotelessege mindent neki fizetnie, csak azert, mert jobb munkaja va, jobban tanult, szerencsesebb, stb.

2023. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy baj, jó kérdés - akkor baj, ha a pár bármelyik felének bajnak számít. Nálunk voltak belőle gondok - messze nem ilyen magasságú fizetésekről volt szó, de meg tudtunk belőle élni, az expárom nem volt egy hím aranyásó. A dolgokat keresetarányosan fizettük kb., a szórakozásba én még afelül is fizettem. A pénzüvgyi dolgokkal nekem nem volt problémám soha, de a párom bemesélte magának, hogy van, mert olyan nevelésből jött, hogy "a férfi a családfenntartó és a főkereső", és egy idő után ment a menetrendszerű panaszkodás, hogy "biztos zavar téged, hogy keveset keresek, nem tartasz férfinek"... és minden alkalommal ott nyugtatgattam, hogy ez nem így van, nem is éreztettem vele soha... inkább az kezdett el zavarni, amikor ezek után a 34. alkalommal is rákezdett erre... hogy akkor tényleg pénzéhesnek hisz csak azért, mert nő vagyok?


Az biztos, hogy együttélős kapcsolatnál az anyagiakról le kell ülni beszélni és egy oldalon kell lenni, abból szokott a legtöbbször a gond lenni, ha valaki elvárna vmit, amit nem mond ki, vagy ha meg sem beszélik, hogy hogyan kellene osztozni a költségeken, és az egyik felezni akar, a másik meg arányosítani, vagy urambocsá az alacsonyabb fizetésű ember segítséget várna a jobban keresőtől. Ha ez le van fektetve, onnantól áll azon, hogy bármelyik fél frusztrált-e a dolog miatt.

2023. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6. vagyok: mi külön számlán voltunk (mondjuk abban a típusban, amit sokan külön számlás közös kasszának hívnak, tehát közös számla nincs, mindenki arányosan fizetett, maradék megmaradt mindenkinek külön, amivel azt csinált, amit szeretett volna)
2023. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyban függ a felek életkorától és élethelyzetétől.


Ha fiatal lennék, közös életet és gyerekeket terveznénk, akkor egyértelműen hajlanék a közös kasszára. De ötven körül, özvegyen, egy saját gyerekkel a kialakult életünk fenntartása lenne a cél, így a külön kasszát támogatnám. Nem tartom elvárhatónak egy alacsonyabb jövedelmű férfitól, hogy olyanokra költsön, amikre egyébként nem tenné (pl. ételrendelés, gyermekfelügyelet, takarítónő), és belekényszerítsem abba, hogy emiatt ne tudjon érdemben megtakarítani. Ugyanígy, a gyerekem tandíját sem terhelném rá (részarányosan sem), vagy a világ másik felére történő családlátogatásaink költségeit.


De amennyiben fiatalokról van szó, akik együtt szeretnének felépíteni egy életet, úgy gondolom, hogy a közös kassza és a közös döntések a legszerencsésebb, ha mindkét fél elég érett érzelmileg és képes felelős anyagi döntések meghozatalára.

2023. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem tök mindegy, hogy a férfi,vagy a nő keres többet, minden esetben az a jó megoldás, ha azonos arányban raknak a közös kasszába. Pl.mindketten a saját bevételük 50%-át.
2023. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az általad írt összegekkel nem olyan nagy baj. Ismertem házaspárt, ahol a férj tanár volt, a feleség bankban dolgozott. Az évek során a feleség eljutott egy magas pozícióba, területi igazgató lett, a férfi továbbra is tanár. A feleségnek ez nem volt gond, a férfinek viszont bántotta az önérzetét. Azzal kompenzált, hogy jóval fiatalabb lányokat szedett fel, akik "felnéztek" rá. A feleség egyébként gyönyörű nő volt. Végül elváltak. A nőnek később egy orvos párja lett.
2023. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!