Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Nem ellentmondásos kicsit a szerelem meg a párkapcsolatok működése? Kifejtem lenn.
Elméleti kérdés, főként az itt megfogalmazott kérdések és válaszok alapján. Illetve lehet a szóhasználat miatt (is) van, nem tudom. De mostanában sokat gondolkodtam ezen.
Szóval általában az embernek több párkapcsolata van az életében, élete során több emberbe lesz szerelmes, mire megtalálja azt aki számára az "igazi", de aztán sok esetben idővel megint lesz valaki új, valaki más és az addig igazinak véltről, már nem is biztos hogy azt gondolja ő az. Szóval az ember változik, többször szerelmes stb.
Mégis a legtöbb ember (nyilván nem mindenkire áll ez) úgy van vele ha épp most nem is akar megállapodni, de úgy gondolja egyszer majd lesz egy valaki akivel a további életet leéli, aki a PÁRJA lesz. És ez az a szó aminek a jelentésén sokat gondolkodtam, de lehet csak én komplikálom túl.
Valahol érzek egy kis ellentmondást aközött, hogy az ember élete során keresi azt az embert aki a PÁRJA. Azt az illetőt aki számara optimalis társ. Monogámiában ez EGY ember.
Mégis sok olyat olvasok itt a gyakorin, hogy valaki azt írja "korábbi párjaim", "előző párjaim" stb. De ha ettől elvonatkoztatok, akkor is az ember amikor szerelmes lesz valakibe azt gondolja, hogy AZ az ember számára a nagy ő, a tökéletes. Majd eltelik pár év és egyébként teljesen természetesen lesz valaki más/lesznek masok, akikre ugyanúgy tekint, ugyanúgy akkor abban a pillanatban/abban az időben a NAGY Ő-nek érzi a másikat.
Szóval az ember keresi a társát, a párját élete során, viszont több emberre hivatkozik így.
Érzek némi ellentmondást. Kissé furcsa érzést kelt bennem, hogy úgymond ugyanazt a "funkciót" több ember is "ellátja" vagy ugyanazt a szerepet több ember is betölti.
Mert valahogy a "pár", "párom" kifejezésből az ember feltételezné, hogy csak 1 van, egy olyan ember van, aki ezt kiérdemli. Mégis az ember többeket nevez az élete során A PÁRJÁNAK.
Holott mégis tudjuk, hogy teljesen normális, hogy többekbe leszünk szerelmesek, változunk, fejlődünk, nem lesznek már ugyanazok az igenyek, a célok, tehát a körülöttünk lévő emberek is
cserélődnek.
Ami még érdekes, hogy egy kellemetlen, konfliktusos szituációban ahol 2 ember az összetartozását akarja hangsúlyozni, egy alig pár hónapja tartó kapcsolatban is úgy hivatkoznak egymásra, hogy a párom, de őt miért nem hívják ilyen-olyan családi eseményekre hiszen ő A PÁROM, miközben lehet, hogy 4-5 hónappal ezelőtt (rövid idő) meg ugyanezt egy teljesen más emberre mondta akár, ugyanilyen komolysággal.
Mit gondoltok erről? Nem ellentmondásos kicsit több embert is így illetni? Vagy egyszerűen csak én komplikalom túl ennek a szónak a jelentését?
Nem csak egy emberrel alkothatsz jó párost, hanem sokkal. Kérdés, hogy találkoztok-e valaha és mikor.
"Mert valahogy a "pár", "párom" kifejezésből az ember feltételezné, hogy csak 1 van, egy olyan ember van, aki ezt kiérdemli. "
Miért? Miért feltétlezed ezt? Még házastársból is lehet több.
A gyakorlatbannem csinálok ebből problémát:D
Csak kedvem támadt filozofálgatni:D
Kívancsi vagyok masok vélemenyere
Egyrészt, léteznek olyan párkapcsolati formák, amikben nem két, hanem több fél szerepel teljesen legálisan, kölcsönös akarattal. A társadalmi változásokat nem feltétlenül követi azonnali nyelvi változás, a berögződések sokkal régibbek, mint az új formák.
Másrészt, a pár szó egy aktuális állapotra utal. Az exem annak idején a párom volt, de mégsem passzoltunk, szóval most már nem a párom. Tehát az exemre nem azt mondom, hogy a párom, hanem hogy a korábbi párom jelezve benne a múltidőt. Ő már nem tölti be ezt a funkciót.
Itt említette valaki az egyéb párkapcsolati formákat. Ez tiszta sor.
De ki is emeltem, hogy most monogám kapcsolatokra értem.
Talán azért van az a fejemben, hogy ezt "egy ember érdemelheti ki" mert hosszú időn keresztül az volt a társadalmi norma, hogy az ember megházasodik és egy emberrel el együtt. Vagy inkább ideális kialakított kép.
De továbbra is ott van bennem, az említett szituáció amikor valaki az alig pár hónapos kapcsolatában a másikat (megintcsak így írom) A PÁRJÁNAK titulál. Vagyis annak az embernek aki számára a legmegfelelőbb. Holott mondjuk azelőtt pár hónappal meg ugyanezt egy másik emberre mondja, mást tartott annak.
Tudom hogy nem minden élethelyzet ilyen, v nem mindenki ilyen, csak most ez a szituáció ragadt meg bennem.
Hogy valaki pár havonta képes más és más emberekre ezt mondani. Nem is maga a szó az érdekes igazán, hanem hogy milyen jelentéstartalommal bír.
#7 én mondjuk mindegyik párkapcsolatomat a páromnak tituláltam, mert a "pasim-csajom" az annyira nem feküdt, a "férjem-feleségem" meg ugyebár nem érvényes minden élethelyzetben.
De mondok jobbat, én mindig úgy kezdtem valakivel kapcsolatba, ha úgy láttam, hogy ő lehet a nagy Ő, az egyetlen, az igazi, az utolsó. Az, hogy ez végül nem így történt, sajnálatos, de attól még nem lesz kevéssé igaz a feltételezés a következő jelölt esetében.
#6
Ez csak egy szó, amit arra használunk, hogy valakivel kapcsolatban vagyunk, és nem azt jelenti, hogy az egyetlen vagy a nagy Ő.
A párom szóban pont ennyi van: csak ketten vagyunk, egymással, szerelmi kapcsolatban.
Mivel valahogy hívni kell, ha hivatkozunk rá: nem férj-feleség, nem jegyese, nem csaja-pasija, nem barát. Párom. Pont.
Az a szép, hogy nem kötelező így nevezni, olyan szót használsz, amilyet akarsz, ami neked jobban tetszik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!