Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 2 ember szerelmes egymásba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 2 ember szerelmes egymásba és gyerekeket szeretnének akkor előbb megházasodnak és utánna kezdenek el szaporodni vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Mi van akkor ha az egyik fél miatt nem tudnak gyereket vállalni de már megházasodtak? Szerintem előbb célszerűbb gyereket összehozni és utánna már könnyebb megházasodni. Vagy mi a sorrend?

2021. aug. 28. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Összeköltözés - eljegyzés - házasság - gyerek.

Ugyanis csak olyannal vállalnék gyereket, aki akkor is szeret, ha ez a gyerek nem jön össze önhibánkon kívül. Nem vagyok szülőgép, nem kell olyan pár aki csak az anyát látja bennem. Sok olyat látok hogy megvan a gyerek, akár kettő is már, de a pasi nem akar házasodni, mondván minek, a gyerek már megvan, nem akar ő puccparádét, a házasság meg amúgy is csak egy papír. Ha mindkét fél így gondolkodna, akkor okés is, de sokszor nem ez a helyzet, a nő boldogtalan és itt írkál ki kérdéseket, hogy el fogja-e még jegyezni a párja két gyerek után. Nem fogja.

2021. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem függ ettől. Ez csak attól függ, hogy legalább az egyik félnek fontos-e a szertartás vagy sem. Úgy gondolom, hogy ha legalább az egyikük szeretne esküvőt, akkor ha valóban nagy a szeretet, ennyire hajlandó a másik fél érte. A kapcsolat minőségét nem fogja befolyásolni akár jó az, akár nem, de ha valaki nem hajlandó megtenni azt, amire a párja vágyik egy kapcsolatban és neki semmi baja nem lesz tőle, ha belemegy, akkor az az ember nem szereti a párját. Ami a páromnak fontos, az nekem is az, ezt kár ragozni.


Ha egyiküknek sem fontos, akkor pedig simán lehet esküvő nélkül is családot alapítani.


Én ezzel úgy vagyok, hogy egy kapcsolatban mindig annak a "szigorúbb szabályokat" igénylő fél szerint döntünk az adott dologban, legyen az bármi. Ha például a páromnak nem számít megcsalásnak a csók, nekem meg igen, akkor a kapcsolatban azt vesszük alapul, hogy igenis megcsalás az, ha valaki mást csak megcsókolunk és ez nem oké. Ha pedig a páromnak fontos az esküvő és át szeretné ezt élni velem, akkor én örömmel élem át ezt vele és házasodok vele össze, mert szeretem és nem akarom, hogy mellettem ne legyen teljes az a kép, amiről ő álmodozott.

2021. aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Hát ha te szaporodásként gondolsz a gyerekvallalásra, akkor szerintem te sehogy ne vágj bele....


Mi nem vagyunk házasok, 2.gyerekünket várom.

Egy papírtól nem fogjuk jobban szeretni egymást, mind a ketten ezt valljuk...

2021. aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként mi úgy házasodtunk össze, hogy nem akarunk gyereket. De ha akarnánk, sem válnánk el amiatt, mert nem lehet gyerekünk természetes úton, hiszen szeretjük egymást és ez onnantól egy közös probléma, amit közösen kell megoldanunk. Vagy mesterséges úton vagy örökbefogadással. De a párom akkor sem hagyom cserben.
2021. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az első a helyesebb, de a magyaroknál tök mindegy.
2021. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez nehéz kérdés. A házasság nem garancia semmire, ha valaki annyira nem bízik a párjában, hogy csak házasság után vállal gyereket, ott inkább nem kéne gyereket vállalni...két tollvonással el lehet válni, nem ez lesz a biztosíték az együttmaradásra. Viszont ideális esetben azért szerintem házasság után jön a gyerek.
2021. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

hogy mi?

egyreszt nem mindenkinek eletcelja a szaporodas, masreszt meg a hagyomanyos es leglogikusabb sorrend: osszekoltozes - ejegyzes - eskuvo - gyerek. de valakik pl, eskuvo nelkul is tok boldogok gyerekkel, masok meg osszehazasodnak es nem csinalnak gyereket, megint masok x ev mulva, nehany gyerek utan hazasodnak ossze. ez mindenkinek az egyeni dontese.

2021. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Előbb a házasság, utána a gyerek.
2021. aug. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A hagyományos kultúra, hogy ismerkednek, ha van vonzalom lelki fizikai, egymásba szeretnek, ha ők úgy érzik, hogy ez életre szóló szerelem, akkor összeházasodnak, majd évekkel később gyereket vállalnak.


A modern korban azonban valaki házasság nélkül él együtt a párjával, ezt nevezik élettársi közösségnek, majd így vállalnak gyereket, mert többen úgy gondolják, hogy a papír nem jelent semmit.

De természetesen van aki bejegyezteti, hogy élettársi közösségben élnek.


Van aki meg csak együtt van a másikkal.


Van aki nem monogám azok nyitott kapcsoaltban élnek.


De a monogám kapcsolatra az jellemző, hogy házasságot kötnek vagy élettársi közösségben élnek.


De ugyanígy a nyitott kapcsolatban is olvastam már olyat hogy volt házastárs, de közbe mással is együtt voltak, úgy hogy mindkettő tudott róla. Ez nem a monogám embereknek való.

2021. aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De házaságban sem mindig van gyerek, ahogy 7-es írta, hogy nem mindenkinek életcélja a szaporodás.


Én próbáltam neked antropológiailag megfogalmazni 9-es vagyok, mert te inkább zoológiailag fogalmaztál, ami több embernek furcsa lehet, pl. 7-esnek.


Ilyenkor szokták megkérdezni, hogy melyik bolygóról jöttél? :)

2021. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!