Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet beleszeretni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet beleszeretni egy érzelmileg instabil, önbizalomhiányos emberbe, ha te alapvetően nem vagy az?

Figyelt kérdés

2020. nov. 29. 10:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, a pszihológusok meg "szakamberek" a súlyos önértékelési problémával rendelkező emberektől óvva intenek..
2020. nov. 29. 14:49
 12/18 anonim ***** válasza:
12%
Én sehogy sem tudnék beleszeretni egy önbizalomhiányos emberbe. Nem az anyja akarok lenni, aki pesztonkálja, hanem a társa. Az önbizalomhiányos embereknek a problémamegoldó képességük is kb nulla. Az igen drágám, úgy lesz ahogy akarod drágám, ezt vajon jól csináltam drágám stb emberek gyerekek! Nekik anya kell, nem pedig egy társ. Szóval soha nem tudnék beleszeretni egy teszetosza, határozatlan emberbe. Elkényelmesedik, semmiért nem vallal felelősséget mondván nincs önbizalma, aztán mindenért a másikat hibáztatják az ilyenek. Isten óvjon tőlük mindenkit!
2020. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
Idáig úgy figyeltem meg, hogy a pszichológusok egy része egyáltalán nem ért az emberekhez csak ahhoz amit betanultak. Látszik a tekintetükön, hogy mit gondolnak és mennyire vannak képben. Jó ezt most fura így megérteni. Nővérem is pszichológus és róla is ugyan ez a véleményem. Okos ember és amit betanult azt tudja. De sose fog olyan megértő lenni egy emberrel mint mondjuk én. Hiába az a végzetsége ha nem tudja átlátni a másik ember életét. Nem érzi át. Azt akarom mondani, hogy nem minden ember való pszichológusnak és idáig sajnos csak ilyennel találkoztam. Nincs 100% ban igazuk. Ha te úgy érzed van rá esély, hogy jobbá tedd őt és szereted is akkor sikerülhet. De neked is olyannak kell lenni aki látja a dolgok miértjét.
2020. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
11%
Mi az hogy jobbá tenni? Egy felnőtt ember neveljen önbizalomra egy elvileg másik felnőtt embert? Akinek nincs egészséges önbizalma, az halogatni fog, húzza az időt, és mindig a másik megerősítésére vár, de az sem lesz elég neki. Másik esetben meg olyan jól sikerül az önbizalom növelés, hogy átmegy hatalmas egóba.
2020. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%
Mindenkinek van valamilyen egyedi tulajdonsága, ismerete, hobbija, ami különlegessé tesz. E mellett az, hogy miért viselkedik úgy, annak az okának a feltárása is adhat olyan alkalmat, ami miatt egy idő után érdekessé, szeretni valóvá válik valaki.
2020. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
44%
Senki nem azt mondta hogy ne lehetne szeretni, kedvelni egy önbizalomhiányost, de párkapcsolatban nagyon hamar hátrányokkal fog járni. Hosszú távon pedig lehetetlenség.
2020. nov. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Yoda m. ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező!


Beleszeretni sehogy.

Ám megszánni lehet. Ahogyan az előttem válaszolók le is írták. A tapasztalatom az, hogy bár valóban változik, változhat az ember, hisz egymással kölcsönhatásban állunk... azonban arra az esély, hogy "megrendszabályozzuk" párunkat annyira, hogy az élet dolgait úgy lássák, ahogyan mi magunk is... annak valószínűsége lehet kb. 1:100 -hoz. Óriási kitartás és elszántság kell hozzá. És rengeteg idő... hosszú évek általában.

Az egyetlen gond az, hogy mire a másik annyira megváltozik, hogy nekünk tessen... addigra mi magunk is egyfajta "tanító" szerepre hangolódunk... s az a legritkábban sikeres "beleszeretős", EGYENRANGÚ kapcsolat, ahol a tanár is beleszeret a tanítványába. Amíg ez forditva persze simán lehetséges: diàk a tanárjàba.

Hacsak... a tanítvány meg nem haladja tanítóját. Ilyen is lehetséges. De ez esetben ugyanazon probléma állhat fönn, mint korábban írtam, csak fordított előjellel.

Szumma szummárum: A beleszeretéshez egyenrangú kapcsolatnak kell fennállnia. Ahol sem sajnálat, sem megszánás NEM lehet vezérlő elv.


Az ERŐ legyen Veletek!

2020. nov. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Yoda m. ***** válasza:
23%

Most olvasom, 12,13,14,16-os válaszadó helyesen látja.

15-ösnek is igaza van: szerethetővé válik... de az effajta szeretetből sosem lesz se szerelem, sem egyenrangú párkaocsolat. Mint ahogyan anyuci/apuci sem lesz szerelmes saját gyermekébe. Mindemellett nagyon is szeretheti, valóban. Ahol a fenrebbi előfordulhat, ott a szülővel van nagy-nagy probléma. Hja...

Az ERŐ legyen Veletek!

2020. nov. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!