Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aszexuálisként hogy telnek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aszexuálisként hogy telnek a napjaid?

Figyelt kérdés

Lehet így párkapcsolatban élni? Vagy egyedül fekszel/kelsz egész életedben?


Aszexként nem is tudsz magányos v. Depressziós lenni?


Rokonság, szülők, barátok hogy állnak ehhez a dologhoz?


Ill. Benned hogy jött a felismerés, hogy nem vont senki? Hogy érintett a dolog?


2020. jan. 18. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Rossz helyen keresed az aszexuálisokat.
2020. jan. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az aszexek is éreznek vonzódást, miért ne lehetne párkapcsolatban élni így? Meg szerinted a depressziósok mind azért depressziósok, mert nem szexelnek?
2020. jan. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Remekül élek. Nincsenek érzelmi hullámok. Nem vagyok depis vagy magányos (télen szedj d vitamint:) A rokonság le se és ez nem felismerés hanem tény. Párkapcsolat ilyen szituban minek?
2020. jan. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Miért ne lehetne depis vagy magányos? Attól, hogy nem a szexuális kapcsolatok körül forog az agyuk még vannak problémáik, hiányozhatnak a társas kapcsolatok. Nem vagyok aszex de én se azert voltam kamaszként depresszios mert nem volt pasim, hanem azért mert nem volt egy értelmes emberi kapcsolatom, barátom. Meg ne keverjük az aszexet az antiszoccal, köztük is vannak nagyon nyitott barátságos emberek
2020. jan. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

1, Ugyanúgy, mint eddig: munka, olvasás, netezés. néha tanulás;

4, De, simán lehet-tud depis lenni az ember, de többnyire más miatt;

5, Már nem b×tatnak miatta, elfogadták, hogy ez van;

6, Engem max. a női lábfejek vonzanak, egyéb testiség nem, mert a, az ember nem más, mint egy két lábon járó xargyár, b, minden ember ugyanolyan. Eleinte ízgalmas, mert új, de hamar meg lehet szokni őket. Meg hát látom, hogy milyenek a mai kapcsolatok, így durva az egész.

2020. jan. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem jól. Lelkileg vágyom egy társra, simán tudnék is szerezni, mert nem vagyok rosszképű és magas presztízsű állásom is van, szóval mozgolódnak körülöttem nők. De nem vágyódom a testiségre, egyszerűen nem. Ezért az elhúzódó randik vége általában az, hogy ignoráljuk egymást az illetővel. Akkor szomorú vagyok, mert amikor eltávolodunk, újra el tudnám képzelni. És ha esetleg újra közelebb kerülünk, ismét elmarom magamtól.


Szóval nem érzelmeim nincsenek, hanem együttlétre igényem.

2020. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Párkapcsolatban nem tudok élni, mert képtelen vagyok a szexre. Ugyanakkor természetesen igényelnék társat. De már feladtam, úgyse találok senkit. Depis már nem vagyok, néha rosszabb kedvem van emiatt, de ennyi.
2020. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, vannak akik abban élnek. Én nem, és tökéletesen megvagyok így. Ha párkapcsolatban lennék is egyedül feküdnék le mert utálok egy ágyban aludni másokkal :D


Dehogynem tudok. Ha nincs társaságom (barátaim, család, mert nem csak a párod lehet a társaságod) magányok leszek. A depresszió meg nem csak a párkapcsolat hiányától alakulhat ki, ajánlom olvass utána a témának.


Szüleim nem tudják, barátaim kifiguráznak.


Nem egy határozott pillanat volt, amikor jött a felismerés. Mindig tudtam, csak nem volt szavam rá. Egész tini koromban nem értettem se a szerelmet, se a szexet, képtelen voltam elképzelni, hogy én bárki iránt is vonzódjak, nem értettem a barátaim mit esznek a fiúkon/lányokon. Aztán olvastam az aszexualitásról konstatáltam magamban hogy "huh, lehet, hogy az vagyok" aztán elfelejtettem. Aztán később megint gondolkoztam és akkor már biztosra mondtam, hogy az vagyok. Elmondtam haverjaimnak, kiröhögtek, aztán éltem tovább az életem.

2020. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Egyrészt aszexuálisként is lehet párkapcsolatban élni. A szex egy tevékenység, tulajdonképpen hobbi, amit a legtöbb ember szeret a párjával együtt csinálni, de vannak, akik nem, ős ők csinálnak helyette más dolgokat együtt.


Másrészt nem mindenki szeretne párkapcsolatban élni, és aki nem szeretne, annál pont hogy a párkapcsolatban élés növelné a depresszió kockázatát. Vannak, akik párkapcsolat nélkül tudnak kiteljesedni és így kényelmes nekik. Ezért nem kell sajnálni azokat, akiknek évek óta nincs párjuk vagy esetleg soha nem is volt, és ezen nem is szeretnének változtatni.


Harmadrészt párkapcsolatban élők is tudnak depressziósok lenni, akkor is, ha egyébként szeretik a párjukat és nem szeretnének egyedül élni. A depresszió ugyanis egy betegség, és az, hogy párkapcsolatban vagy, nem tesz rá immúnissá. A szexuális irányultságodnak pedig semmilyen befolyása nincs rá. Kivéve ha a környezeted kiközösít az irányultságod miatt. A heteroszexuálistól eltérő szexuális irányultság önmagában nem, de az elfogadás hiánya és a kirekesztés növelheti a depresszió kockázatát.

2020. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jdfGabrella ***** válasza:
65%
Azon gondolkodom hogy összejojjek vele vagy sem.
2020. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!