Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Egy nárcisztikus akkor is gondol az exére ha van új barátnője? Sose engedi el az exét?
1: nem kéne mindenkit narcisztikusnak diagnosztizálni , minden laikusnak.
( Most a nárcisztikus az új divat ? )
2: hogy megnézi mit raksz ki , az semmit nem jelent. Ennyiben merül ki , hogy szerinted nem tudott elengedni ?
Kérdező: volt nárcisztikus párom. A kapcsolatunk alatt szinte végig kommunikált az előző barátnőjével, követte az életét, sőt, majdnem újra össze is jött vele (saját bevallása szerint bosszút akart állni rajta, hogy elcsábítja, aztán pofára ejti).
Egészen durva elképzelései voltak, hogy majd mi ketten menjünk több hétre vendégeskedni az exéhez, mert milyen jó, hogy külföldön él, és biztos szívesen látna minket.
A nárcisztikusok HASZNÁLJÁK az embereket, a saját elképzeléseik szerint. Akkor is, ha már nincs hozzájuk közük. Tehát ha követi az életed, akkor lehet, hogy önigazolást keres (és gyárt) magának, hogy mennyivel jobb volt veled az élete, nélküle senki és semmi vagy. Ő simán kiolvassa azt a történeteidből, hogy még mindig rá vágysz, a nárcisztikusok sokszor gyártanak alternatív valóságot maguknak, amiben ők mindenki számára a legfontosabbak.
#2-es
Én ezzel foglalkozom, ezt tanultam.
Egy személyiségzavaros kilóg a társadalomból. Egyébként akikről ti beszéltek, és nagyon sok embert érint, az hajlam, de a kettő különbözik. Onnantól kezdve, hogy valakire azt mondjuk, paranoiás, nárcisztikus, szadista, már klinikai súlyosságról beszélünk.
Értem mire akarsz kilyukadni, van benne igazság, de ez csak azért van, mert senkinek sem tökéletes a személyisége. Egy kiegyensúlyozott érzelmileg intelligens ember az összes ilyet kiszúrja. Ma azért nem szúrjuk ki, mert valamilyen szinten mindenki ezt csinálja. Magyarországon főképp sehol sincs a pszichiátria és a pszichológiai, nem csak a testet de a lelket is ápolni kell.
Egyébként meg, ha igaza lenne ezeknek az embereknek, és valóban nárcisztikus személyekkel találkoznának az életben, akkor nem megvetni kéne őket, hanem segíteni rajtuk, mert ez bizony betegség.
# 7: Nem tudom mit, és hogyan tanultál, de sok mindent összemosol....
Vannak az elmekórtani esetek, pl. paranoia, skizofrénia, stb., és vannak a személyiségzavarok, amelyek nem agyi elváltozásból fakadnak, hanem az egyén családi szocializációja során alakulnak ki, különböző érzelmi-viselkedési-gondolkodási mintázatokban nyilvánulnak meg. A személyiségzavarukról az érintettek sokszor nem is tudnak, max. akkor derül ki, ha valamilyen elakadás kapcsán szakemberhez kerülnek és akkor kiderülnek a mintázatok. A személyiségzavarok tüneteitől sokszor leginkább az egyén környezete szenved, az egyén jól felvértezi magát elhárító mechanizmusokkal, hogy ne kelljen szembenéznie a problémáival. Sok (különböző) személyiségzavarban szenvedővel találkoztam életemben (csoportterápiák során), szinte kivétel nélkül mindannyian jól boldogultak az élet számos területén, a személyiségzavar csak néhány (jellemzően párkapcsolati) téren mutatkozott meg drasztikusan. Persze a problémák érintik az élet minden területét, de nem olyan látványos problémákat generálnak, mint a kapcsolatokban.
A nárcisztikus személyiségzavar viszont speciális abból a szempontból, hogy a pszichológia jelenlegi állása szerint nem orvosolható, mert pont azok a készségek hiányoznak a nárcisztikusokból, amelyek lehetővé tennék a hatékony terápiát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!