Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az élő űrhajók mennyire...

Az élő űrhajók mennyire célszerűek utazás, utasok eltartása és invázió szempontjából?

Figyelt kérdés

Olyan élőlényekre gondolok, amiket többnyire olyan céllal hoztak létre, hogy űr-és léghajók legyenek, valami fejlett biotechnológiával. Akár egy részük lehet gép is, hiszen pl. a tesfolyadékok pumpálása így sokkal erőteljesebb.


Mit tudna adni ez egy idegen fajnak? Gondolok itt pl. arra, hogy valami táplálékot termel önmagán belül, amiért megéri ezt alkalmazni, stb.


Ha lehet írjatok ötleket rá, normálisakat (akit érdekel ez). Köszönöm.



2016. márc. 20. 16:59
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Amúgy jók azok, amiket írtok.


Én sem azt mondom, hogy meg kell építeni vagy létezik. Csak amolyan fantázia szinten. Ha feltételezzük, hogy léteznek földönkívüliek és azok nagyon máshogy néznek ki mint mi, más életkörülmények között, akkor az is lehet, hogy a technológiájuk is teljesen eltér a miénktől.

2016. márc. 20. 20:33
 12/22 csatrad ***** válasza:

Van egy játék, A.I.M. a neve és abban elég jól szimbolizálják az előnyöket.

De le kell fektetni előbb, hogy melyik biohajó verziót nézzük.

Pl egy fából készült tutaj az biohajó, előnye a súly, egyszerű és olcsó előállítás, környezeti hatásoknak való ellenállás, újrahasznosíthatóság.

A másik verzió az aktívan előhajó. Ez továbbra is rendelkezik ezen előnyökkel, de megkapja az összes olyan extra előnyt, amit a nanotechnologia nyujt egy élettelen anyagból készült hajonak.

Szóval amint látod ha azonos rangú technológiai szinten vizsgáljuk akkor függetlenül a szint mértékétől az előnyök változatlanok.

Sőt az előny megszűnik.

Ami marad az nagyon kevés: egyes sugárzásoknak való ellenállás (mágneses, hő), előállíthatóság.

Sajnos amiben viszont rosszabb az sokkal több.

Súly, szerkezeti ellenállás, újrahasznosíthatóság, modularitás és annak a reakció ideje, tartósság és még talán sorolhatnám.

Szóval egy szó mint száz az elő hajó az élettelen szerkezeti hajók (amiket most használunk) és a nanotechnológiás hajók közötti átmenetben a legelőnyösebbek.

2016. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Akkor a növények és egyes baktériumok léte képtelenség? Ők is maguk állítják elő a szerves anyagokat szervetlenből.

Lehet, hogy kell bele pumpálni ezt meg azt, pl. ásványi anyagokat, de kb. ennyi."

Ja, pl ásványi anyagokat, meg hatalmas mennyiségű energiát. Ezért is van szükségük a növényeknek napfényre. De a csillagközi térben honnan vegye az energiát szerencsétlen élőlény?

Arról nem is beszélve, hogy mindazt a szervetlen anyagot, amikből aztán a saját szerves anyagaikat állítják elő, nekik is ugyanúgy a környezetből kell felvenniük.

2016. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Mint pl. egy TARDIS? A Doctor Whoban van egy csomó jó ötlet erre, és mivel elég régóta megy, a lista elég hosszú. Ha gondolod, nézd ezt át:


A legénység dolga egyértelműen egyszerűbb, hiszen egy csomó funkció fenntartásához nem kell pl. egy mérnököt odaállítani, mert a hajó megoldja magának.


Aztán viszont a navigálás neccesebb, mert ami él, az általában rendelkezik valamiféle akarattal. Lásd pl. amikor a tardis a francnak se akart menni X helyre és időbe, micsoda cirkusz volt belőle.

Pl. ha olyan környezetbe kell menni, ami árthat a hajónak, pl egy mérgező gáz felhő, egy aszteroida öv, egy űr-anomália, vagy egy tűzharc az etikai problémákat is felvet.


Aztán ott van az is, hogy ami él, azt fenyegetik ragadozók. Mint pl. a Doctor's Wife részben, amikor egy bolygó méretű cucc meg akarta enni a hajót. Egy fém váz sokkal kevésbé vonzó egy ragadozónak.


Élő szervezet esetében mindig fennáll a fertőzés, megbetegedés kockázata. Még ha nem is fertőzi meg a legénységet, mondjuk milyen lehet egy lázas űrhajón élni?

2016. márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező:ha normális válaszokra várnál,nem az ezotéria kategóriában kérdeznél.
2016. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

14. Igen, pl. az is jó. Bár engem konkrétan az új Cloverfield film "ihletett" meg.

A fertőzések már biztosan nem jelentenek olyannak gondot, aki ilyen hajót épít szerintem.


15. Mert? Hova kéne írni szerinted? Ahonnan majd amúgy is átrakják ide? Remélem te sem gondoltad komolyan, hogy te döntöd el, melyik esetben várhatok normális választ és melyikben nem.

2016. ápr. 6. 20:12
 17/22 anonim ***** válasza:
Jó,akkor hisztizz.
2016. ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"A fertőzések már biztosan nem jelentenek olyannak gondot, aki ilyen hajót épít szerintem."

Ezt is gondold át egy kicsit. Mit gondolsz, miért van minden oltás ellenére párévenként újabb és újabb influenzajárvány?

A baktériumok, vírusok is élnek (jó, a vírusok esetében ez vitatható, de gazdaszervezetben ők is életjelenségeket mutatnak), szaporodnak, változnak, alkalmazkodnak a környezethez, az újabb és újabb gyógyszerekhez. Bármilyen gyógyszert is fejleszt ki az ember, csak idő kérdése mikor kerül elő egy arra is rezisztens törzs.

A fertőzések elleni harcnak gyakorlatilag nincs vége mindaddig amíg létezik élőlény, ami megfertőződhet.

2016. ápr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

17. Tehát magad sem tudod. Gondoltam. Akkor lépj tovább?


18. Nem azt mondtam, hogy nincsenek fertőzések, hanem, hogy már nem jelentenek gondot. Pontosan az ellenáló bacik, vírusok miatt tudtommal már új kezelési módokat is fejlesztenek. A nanorobotika egyik célja nem pont az, hogy ki tudják nyírni minigépekkel a bacikat?

2016. ápr. 6. 22:15
 20/22 anonim ***** válasza:

Persze, elég komoly lehetőségeket tartogathat még a nanorobotika a gyógyítás terén, de a fertőzések elleni védekezés állandó rákfenéje erre a módszerre is érvényes. Nem véletlen hogy a tudósok sem ilyesmire koncentrálnak elsősorban, hanem a rákgyógyítás, vagy sebészi felhasználásban gondolkodnak.

Ha a milliónyi vírusból csak egyetlen darab is akad, ami bármilyen módon képes túlélni, akkor a fertőzés ugyanúgy kiújul majd. Sőt, minden egyes újabb alkalommal egyre ellenállóbb vírust kapsz. Pontosan ez megy a már említett influenzával kapcsolatban is.

Gyakorlatilag minél hatékonyabb módszerekkel védekezik az ember a fertőzésektől, épp annyival lesznek egyre ellenállóbbak a fertőző bacik és vírusok is.

2016. ápr. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!