Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Lesz expedíció az Európa jege...

Lesz expedíció az Európa jege alá?

Figyelt kérdés
Egyáltalán biztos,hogy vízjég van rajta és,hogy alatta óceán van?
2013. aug. 1. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

na ez érdekes kérdés lesz...

aki nem annyira tanult ember, és a guglit sem nagyon használja másra, csak felnőtt oldalak keresésére, az egyből rávágja, h európa egy földrész, hol lenne rajta jég, és főleg expedició ez alá??

na?

2013. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Jupiter holdjára gondoltam.De volt mostanában egy sci-fi is erről.
2013. aug. 1. 23:02
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

kérdező!

látom nem értetted amit írtam...sebaj, majd leesik!

2013. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Ez miért ezó?Tudtommal az Európa egy totál bizonyított létű dolog,tehát inkább a tudománykategóriát illetné meg a kérdés,ráadásul arra több csillagász kolléga is jár.Na mindegy,szerencse hogy elég kompatibilis vagyok a kérdéshez:Az Európa jege alá a legelvetemültebb mérnökök se terveznek expedíciót még elméletben se!(képzeld el hogy gyakorlatilag milyen messze állhatunk a dologtól!)


A Probléma az hogy túl vastag a jég.Több tíz,esetenként száz km vvastag jégen már a rádiójel se jönne át,huzalt meg értelemszeráűen nem vihetünk.Aztán elég problémás lenne az is hogy egyáltalán hogyan oldjuk meg a szonda lehatolószerkezetét.Fúró legyen?Annak elég nagy a veszélye hogy elakad.Lézer legyen?Egy alacsonyabb hőmérsékletű talán még jó is lenne,mert nem zabál annyi energiát,és ha a szonda történetesem valami radioaktív fűtőanyaggal megy akkor még tudja is adni a megfelelő energiát,de ez még így is elég komplikált.


Szóval nem,az európa a 22. század kérdése marad.


A kérdés másik része viszont már annál inkább örömre adhat okot.Ugyanis biztos hogy az Európa jégpáncélja alatt vannak a Naprendszer egyik legmélyebb (pár száz km mély) tengerei,sőt óceánjai.

Ez annak köszönhető hogy a hold meglehetősen nagy,tehát azok a folyamatok melyek a Föld magját melegen tartják,valószínüleg az Európa magjában is előfordulnak.

Másodszor pedig,az Európát a Jupiter folyton í"gyúrmázza" az állandó árapály erejével.Így a hold felmelegszik a folytonos súrlódási energiától,és a mélyben a vízjég felolvadhat.


Csak remélem hogy elég pontos voltam.

2013. aug. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem már,rám volt célzás,hogy miért nem guglizom ki.Most megnéztem,az expedíció bizonytalan,a vízóceán meg valószínűleg ott van a jég alatt.
2013. aug. 1. 23:30
 6/9 A kérdező kommentje:
A szonda nukleáris energiával működhetne,mint a Mars szonda,egy kisebb egység előre megírt program alapján lemerülhetne az átolvasztott kérgen,(a jéglemezek határvonalain vékonyabb a jég)aztán küldhetné az adatokat.Ez a Marstól már csak egy nagyobb ugrás.Szerintem még ebben a században meg tudnák csinálni.Esetleg helyenként melegebb a víz ahol jég sincs,pl vulkánok miatt,ott lemehet a szonda.
2013. aug. 1. 23:45
 7/9 McEnroy ***** válasza:
2013. aug. 2. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szecsői Tibor ***** válasza:
100%

Emlékeim szerint a britek tesztelnek valami lövedékszerű szondát, illetve annak kicsinyített prototípusát, amit egy orbiterről akarnak belelőni a jégbe, de nyilván a behatolási mélység max pár 10-100 m lesz, és a fő cél a szeizmológia, nem a behatolás a jég alá. Talán az ESA is rábólintott ezekre a tesztekre. Most erre nem esküszöm meg, guglizni meg nincs kedvem, így már meg lehet találni ,ha valakit érdekel.

Amúgy az Európa esetén a fő hőforrás egyértelműen az árapályfűtés. Nyilván, jó sok víz, jó közel van a Jupiter, érthető.

Azt meg én se értem, hogy ez miért UFO észlelés :).

2013. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért Ufó észlelés, mert a jege alatt lehet, hogy élőlények vannak az óceánokban
2013. aug. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!