Szkeptikusok ezekhez mit szóltok?
Na még ezt nézzétek meg. Persze lehet ez a felvétel is hamisítvány, bár nekem igencsak nem annak tűnik.
Én nem vagyok szkeptikus, de ez a videó kamu!
A körök körül cikázó fényeket, fentről irányítják!
# 33
Minden lehet "kamu", és lehet igazi is. Megállapítani csak egy megfelelően felszerelt filmlaborban lehetne, hogy mi is az igazság - az eredeti felvétel birtokában persze, mivel ezek a jutubos dolgok erre már nem alkalmasak.
Egy ilyen vizsgálat nélkül sem az nem állapítható meg, hogy egy felvétel valódi, sem az, hogy hamisítvány.
"Egy ilyen vizsgálat nélkül sem az nem állapítható meg, hogy egy felvétel valódi, sem az, hogy hamisítvány."
Persze, hogy nem dönthető el, de ettől még nem 50-50% az esély, ahogyan pár érvelésből látszik.
" [link]
A 240 m-es átmérőjével, a tökéletes geometriájával, no meg az összetett struktúrájával valljuk be, hogy elég zavarba ejtő."
Ha jobban megnézed, nem olyan tökéletes a geometriája.
Az hat főág stimmel, ok. De az egy-egy főágból kinövő kisebb ágak iránya és a közöttük lévő hézagok mind a 6 főág esetén kissé különböznek.
Persze ettől még mindig lehet, hogy szándékosan nem forgásszimmetrikus az alakzat.
(Egyébként ez lenne a legizgibb gabonakör? Nem először hozzák fel példának.)
# 30
Mindig azt szoktam vizsgálni, amikor ilyesmit látok, hogy mekkora meló lenne ugyanezt elkészíteni. Szerkesztésekben elég jó vagyok, persze nem ugyanaz valamit egy A4-es papíron elkészíteni körzővel/vonalzóval, mint pl. egy 4-5 hektáros gabonatáblában - merthogy ez történetesen akkora.
A kiindulás természetesen az, hogy korom sötétben készül a minta (ui. ha nappal rajtakapnák a zsiványokat, szanaszét rugdosná a seggüket a gazda, és a kártérítési összeg sem kevés angol fontocska lenne...). Ezek szerint egy szép nyári napon a rendelkezésre álló idő legyen az egyszerűség kedvéért este 9-től reggel 5-ig = 480 perc.
Vizsgáljuk meg akkor, hogy mennyi idő kellhet 409 db különböző méretű kör megrajzolásához ilyen léptékekben, és a gabona kitaposásához?
Először a nagy, 12m m sugarú kört kell megrajzolni, majd ezt a 120 m-es sugarat fel kell jelölni a kerületen, mint egy hatszög szerkesztésénél. Ez talán úgy 60 perc lehet két embernek (merthogy a madzag végét csak ketten tudják fogni).
Most egy picit nehezebb feladat jön, a kerületen levő hat pont és a kör középpontja közötti egyeneseket (azaz a 120 m-es sugarakat) meg kell felezni, majd e felezőpontokból 60 méteres sugarú, origóból induló, nagyjából 3/4 köríveket kell rajzolni. Mivel már vannak támpontok, ezzel szerintem lehet végezni úgy 90 perc alatt (nem elfeledni, hogy sötétben dolgozunk, és alapos nyomot kell taposni a további szerkesztésekhez.
Tehát eddig a 480-ból elfogyott 150 perc. Ajjaj, igyekezni kellene, pedig most jön a dolog oroszlánrésze! Ki kell taposni több mint 400 (négyszáz) darab kisebb/nagyobb kört úgy, hogy a gabonaszálak ne törjenek meg a hajlítással, és felülről nézve a szálak határozott forgásirány szerint feküdjenek el a körökön belül a földön (merthogy ezek a nyüves gabonakörök még ilyennel is bosszantják az ember fiát).
De, maradjunk a realitásnál, és nézzük csak a puszta számokat. Én úgy tervezném a kivitelezést, hogy a 6 db 3/4 körívre 2-2 embert állítanék, akik előre bejelölik a hét különböző sugarú kisebb kör középpontját, majd lohol utánuk újabb 2-2 ember, akik a különböző sugarakkal köröket rajzolnak a 3/4 körívekre.
Hogy jobban haladjunk, minden megrajzolt körbe iziben beugrik 1-1 fickó, akik bőszen taposni kellenek (ügyelve a feni kritériumokra).
Az időket már nem tudom követni, de ahhoz, hogy kakasrikkantásra végezzünk, egy kisebb zászlóaljnyi katona biztosan elkelne a projekthez (baglyokkal keresztezve persze, merthogy sötét van, mint tudjuk).
Gyors lábú katonák, akik tojáson edzettek, mert ugye nyomokat nem hagyhatnak, mert akkor bukta az egész projekt!
A legnagyobb körök a 3/4 köríveken (a képről arányosítva) olyan 10 m sugarúak lehetnek, tehát ezeknél 314 nm gabonát kell elfektetni per kör. A kisebbek sugara valamilyen függvény szerint csökken, akinek van kedve, kiszámolhatja, hogy ez összességében mekkora terület jelent. Én a 3/4 körökön levő 13 db kört összesen 1.800 nm-re saccolom, tehát a hat ágon összesen 10.800 nm...
Ha ezekkel kész vagyunk, akkor már csak összesen 330 (háromszázharminc) darab kb. 1-2 m sugarú kisebb kört kell kitaposnunk, melyek a 3/4 köríveken levő nagyobb köröktől indulnak két irányba, ívesen...
Nem tudom, idővel hogy állunk, de semmi gond, mert kimenősök a szomszéd laktanya katonái is :)
# 30
Ja bocs, az elősző hsz-ben végül elmulasztottam a kérdésedre felelni: nos igen, szerintem ez az egyik legizgibb gabonakör, pont a méretei, és az ábra összetettsége miatt.
Azt nem állítom, hogy nem szerkeszthető meg, és készíthető el egyetlen éjszaka alatt egy 240 m átmérőjű gabonakör, mintegy (minden kör területét összeadva) másfél hektárnyi(!) gabona letaposásával, de nekem - a hevenyészett levezetésem alapján - elég valószínűtlennek tűnik.
És mellesleg az "igazi" gabona piktogrammok nem letaposottak, hanem egy mikrohullámhoz hasonló (de nem az) hatás által meghajlítottak, törés nélkül. Ez leginkább az ismertető jele a valódi ábráknak. Ha köztük mégis van törött az többnyire az ábrákat látogatóktól származik, utólag.
Tehát még, ha készítenek is nagyon komplex ábrákat bizonyos meglehetősen profi csoportok, erre a törés nélküli trükkre nem képesek.
Az egyetlen nem földön kívüli magyarázat a katonai kísérlet lehet.
39, köszönöm, a törött szálak hiánya a legerősebb érv a gabonakörök "valódisága" mellett.
(Csak utalni akartam még egyszer arra, hogy a tyűdeszéép geometriai alakzatoktól nem kell elájulni.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!