Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek az 1. marsi...

Szerintetek az 1. marsi expedíció emberekkel torkolhat scifi-horrorba?

Figyelt kérdés
Találnak egy gyilkos védelmi rendszert, egy gonosz parazitát, egy vírust/bacit. Szerintetek lehetnek ilyesféle dolgok rejtve a marsi homok alatt?
2012. szept. 26. 18:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Lehet a kérdés témájának inkább ennek kellett volna lennie és nem ide írni, hogy sokkal másabb embert küldeni, mint egy robotot.
2012. szept. 26. 19:36
 12/23 anonim ***** válasza:

Láttad a Doctor Who - waters of mars címü részét?

Remélem azért ehhez hasonló vírus/parazita nincs a Marson a valóságban.

2012. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 atilis ***** válasza:

Szerintem ne vágjátok rá ezt olyan nyíltan, édes egy komáim.

Mars...hát még baráti (felebaráti) de már komp jár át Leningrádba.

2012. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Igen, láttam. :D


Akkor jó. :)

2012. szept. 26. 20:04
 15/23 anonim ***** válasza:

"köveket vizsgálja"


Édesen, de kis naiv vagy. Semmit sem tudsz a vizsgálati módszerekről és technológiákról, ugye?

2012. szept. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Én azt akartam ezzel mondani, hogy csak a felszínen tud dolgozni, az ottani dolgokat megfigyelni. Nem tudom, lehet van valami karja, amivel tud emelni, vagy fúrni, még mindig nem ugyanaz, akkor sem, mintha egy hús vér ember csinálná.
2012. szept. 27. 10:44
 17/23 anonim ***** válasza:

Igen, vannak karjai, fúrni is képes gondolom, ha már kőzetekből vesz mintákat.

Embert azért én még nem küldenék arra a bolygóra. Az egy dolog, hogy a Holdra is felmentünk, de már régóta oda sem megyünk (hogy miért nem, arról is vannak elméletek).

Ennyi erővel félhetnénk attól is, hogy a Holdon van élet, hogy ott van a földönkívüliek bázisa, gyilkos vírusokat hoztak a kövekkel együtt. Nem torkol itt semmi semmilyen sci-fi-horrorba.

2012. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Akkor mégegyszer: figyeled a tényeket is??

" nem ás, nem kutat"

Tévedsz! Lefúr a földbe, és a felhozott mintát elemzi az élet nyomait keresve.

De tudom, ez sem elég Neked, talán még arra sem, hogy elgondolkozz.Amik a Te elméleted ellen szólnak, azt nem veszed észre. Legyen....

2012. szept. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy víz nélkül is van élet!

Attól, hogy nekünk nélkülözhetetlen a víz, attól más bolygókon, galaxisokban nem biztos, hogy a víz a létfenntartás alapja.

Régen azt hittük, hogy a fény nélkülözhetetlen az élethez, pár éve pedig az óceán mélyén találtak növényeket.

Ugyan az életnek nincs definíciója, mert mind máig nem tudjuk pontosan definiálni, hogy mi is az élet, de szerintem az élet maga az alkalmazkodás, és ha ezt vesszük alapul, akkor az életnek bármilyen molekula lehet az alapja, attól függően, hogy mihez alkalmazkodik az adott bolygón.

2012. szept. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Bocs utolsó, hogy ilyet írok, de a molekulák atomokból összeálló részecskék, és az még nem jelenti azt, hogy ha molekula van, akkor élet van, élőlények vannak :D Pl.: egy kő, vagy homokszem nem egy élő valami, mert nincs anyagcseréje, nincsenek semmiféle funkciói. A legkisebb élő dolog a sejt, ami aminosavakból, fehérjékből épül fel. Olyan atomoknak kell egyesülniük, hogy élet jöjjön létre, amik fehérjét hoznak létre, ezek meg ugye szerves molekulák, és elősegítenek egy olyan folyamatot (katalizátorok), hogy egy élő anyag jöjjön létre, amit mi sejtnek nevezünk. Na, most arra keressük a választ, hogy honnan jönnek az atomok, hogyan keletkeznek az azokat felépítő anyagok, majd ugye maga az életnek nevezett valamilyen funkció.
2012. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!