Idegen technológia darabjaira bukkant egy harvardi professzor. Földönkívüli eredetű lehet?
Hm, már az is csoda, hogy egy akkora területen megtalálták a becsapódott objektum maradványait, tekintve hogy egy 10 km-es távon megtalálni öklömnyi darabokat az óceánban úgy, hogy 10 éve kerültek oda... hát na, szerintem ez nagyobb sznezáció, mint az, hogy a naprendszeren kívülről érkezett cucc nem a Földről származik:D
Azt, hogy a naprendszeren kívülről jött, azt már rég megállapították, szóval ez nem titok.
Az, hogy kva gyorsan mozgott, az teljesen okés. ha nem lett ovlna ilyen gyors, nem tudott volna kijutni a saját naprendszeréből. A cikk szerint 216.000 km/h-val ment ami ha jól tudom lassabb, mint amivel az Omuamua (akárhogy is írják) ment, az valami 300-350.000el ment.
Hát majd lássuk mit találnak. De elég rossz ómen, hogy emberünk már akkor anyahajó darabokról beszélt amikor még csak annyit tudtunk, hogy valami jött és becsapódott és felrobbant. Ez egy elég rossz attitűd, nem tudósra vall, tekintve, hogy egy jó tudományos kutató a tényekből rakja össze miről is van szó, nem pedig a random állítását igazolja a tényekkel.
Egyébként ez az egyetemi profresszorozás nagyon gyatra. Ez az egy csóka foglalkozik ezzel az üggyel, tök fölösleges folyamatosan a titulusán hívni. Kicsit mint ilyen teleshop, hogy na, ettől el kéne ájulni, hogy ő egyetemi tanár:D
Némi agyalás:
- Miliméteres mérettartományba eső vasgömböket találtak: a gömb forma teljesen közönséges, hiszen az olvadt fémcseppeket alapesetben gömb formára húzza össze a felületi feszültség. A mikrometeoritok rendszerint gömb formájúak. A nagyobb darabok között pl. a tektitek esetében is előfordul olvadt gömb forma. Miliméteres vasmeteoritok esetében nem tudom mennyire gyakori a gömb, de a most talált gömböcskék olyan objektumból származnak, amely a Naprendszerből érkezett meteoritoknál sokszor nagyobb sebességgel érkezett a légkörbe, ezért vsz. semmin nem lehet csodálkozni.
- A gömböcskék összetétele: nagyon érdekes, hogy nem tartalmaznak nikkelt. Ez eltér a Naprendszerből érkezett vasmeteoritok jellemző összetételétől. A szilícium és magnéziumtartalom talán azt jelzi, hogy olivines vasmeteorit lehetett. (Vagy valamilyen spéci acélötvözetből készült űrszonda. :) )
Kiváncsi vagyok, hogy mit fognak tudni kihozni ebből a finomabb vizsgálatok, pl. az izotópösszetétel mérése.
Egyébként z a szomorú, ohgy ez a csávó sosem fog érdemi eredményt felmutatni. Ugyanis képtelen az objektív tudományos munkára.
Pedig ha az amit találtak tényleg az ami, akkor a világon elsőként van a kezében naprendszerünkön kívülről származó tárgy a kezében. De ő a nyilvánvalóra is képes rámondani, hogy földönkívüli technológia ahelyett, hogy konkrétan megvizsgálná mi az.
Most őszintén, a meteor összetételéből lehet kövekteztetni más naprendszerek összetételére, és ez nyilván nem durran akkorát, mint egy UFO cirkáló, d elegalább igaz, és a tudománynak amúgy igenis érdekes és hasnzálható adatokat tud szolgáltatni.
De amíg ez a gyökér nem látja a fától az erdőt, teljesen értelmetlen minden egyes munkaóra amit beleöl ebbe a projektbe.
"Én sem tudom. Ezért kérdezem. Ki mit olvasott máshonnan még?"
Szóval kitaláltál valami fszságot és másokat kérdezel róla?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!