A Men in Black legendája igaz?
17, Háttttt jjjjja, ha ignoráljuk az összes ipari vívmányt az 1800as évek előttről, akkor igazad van.
Deee azért én a helyedben nem mennék el olyan odlgok mellett, minthogy a keresztény vallás sokáig nagyon lenyomta a tudományos fejlődést, illetve hogy Amerika felfedezésével és a hajózás fejlődésével mekkorát robbant az iparosodás és mekkorát ugrott a gazdag kezekben lévő erőforrások mennyisége.
Mert hát mit ér az őslakosok kezében a kaucsukfa, ha nincs hozzá európai manufaktúrájuk, hogy kereket formázhassanak belőle?
Mit ér az Afrikában található ordas mennyiségű gyémánt, ha bottal és kővel próbálod kibányászni és formázni? A világ legkeményebb anyagáról van szó, nemtom megvan-e... mos tmeg a fogorvos fúróján is az van:D
Szóval az, hogy te ignorálod a történelmet, mint olyat, az a te dolgod, de baromságot azért ne állíts. A te tudatlanságod nem a világ megmagyarázhatatlansága.
"Mit ér az Afrikában található ordas mennyiségű gyémánt, ha bottal és kővel próbálod kibányászni és formázni? A világ legkeményebb anyagáról van szó, nemtom megvan-e... mos tmeg a fogorvos fúróján is az van:D"
Nem is bányásszák ki.
Minden drágakő manapság már termesztve van, mesterségesen.
Hopp, újabb technológiai ugrás!
"a keresztény vallás sokáig nagyon lenyomta a tudományos fejlődést"
Az araboknál, meg az ázsiaiaknál is, ahol még párszáz éve bibliát égettek meg keresztre feszítették a missziósokat?
És hogy jön ide a keresztefeszítíés és a könyvégetés?
A tudomány fejlődéséhez két dolog kell:
-erőforrás (azaz pénz és eszközök)
-szabadság a kutatásra (azaz nem égetnek meg máglyán ha megkérdőjelezed a rendszer által meghatározott ideát)
Megfelelő mennyiségű tőke és erőforrás 3 helyen volt a világon: Európa, Kína és Amerika.
De Európában sokáig a kereszténység volt a diktáló, ami tiltotta pl az emberek boncolását, vagy a csillagászat nag yléptékű fjelődését. Mindkettő fjelődöt tpersze, de nem olyan ütemben ami a kereszténység nélkül ment volna.
Amerikában rengeteg erőforrás volt, de az ott élő népek nem léptek a technológiai vonalra, úgyhogy csak a 16. századtól kezdve beszélhetünk technológiai fejlődésről.
Kínában meg már azelőtt ovlt papír és puskapor, minthogy az Európaiak pislogtak volna:D
Az arab világban is voltak nagy felfedezések, eleve az európai csillagászat tőlük vette át a vívmányait, nem beszélve a matematikáról, hiszen a mai napig arab sázmoakt hasnzálunk:D De erőforrásokban az a terület nem olyan erős mint Európa, Kína vagy Amerika.
"Az arab világban is voltak nagy felfedezések, eleve az európai csillagászat tőlük vette át a vívmányait, nem beszélve a matematikáról, hiszen a mai napig arab sázmoakt hasnzálunk:D De erőforrásokban az a terület nem olyan erős mint Európa, Kína vagy Amerika."
Az "arab" számoknak semmi köze az arabokhoz, jobb ha tudsz róla!
Erőforrások?
"De erőforrásokban az a terület nem olyan erős mint Európa"
A rengeteg olaj meg gáz stb az mi?
Az egy dolog, hogy láthatóan nem vagy olvasott, de te nem nézel híreket se?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!