Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért nincsenek idegen csillag...

Miért nincsenek idegen csillaghajók a Föld nevű bolygó körül?

Figyelt kérdés

-Sokak szerint létezik a csillagutazás!

A távolságot le kell kűzdeni, teljesen mindegy, hogyan, de a távolság távolság marad! Ha a fényéveket le lehetne kűzdeni, akkor idegen csillaghajók állnának sorban a leszállási engedélyre várva, hogy belépjenek egy idegen légtérbe!! Ilyen nem lesz!


-Sokak szerint gyorsabban lehet utazni a fénynél!

-Fizikai képtelenség!!!

-Súlytalansági állapotban elsorvadnak az izmok, és hat hónap után segítség nélkül nem tudunk kilépni egy űrhajóból!!

-stb....stb!!

-Természetesen okoskodni lehet, de semmi értelme!!!



2022. febr. 13. 13:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#5



"Kűzdeni? Na az ilyenek miatt nem jönnek, mint te vagy kérdező."


Értem!!! Szóval én vagyok a hibás, hogy a fénysebesség száz vagy ezerszeresével nem lehet utazni!! És még ez sem segítene semmiben!!! Tényleg szégyenlem magam, pedig én megtettem mindent!!! Szerinted a II. világháború is miattam robbant ki, pedig akkor még nem is éltem!!

Tereljük egy kicsit komolyabb mederbe az eszmecserét!! Most jön a para rész, a jó öreg fizika,matematika és kémia!!!


Szóval, mi a legközelebb eső csillag? Nyilvánvaló, hogy ezen a listán a legfőbb cím birtokosa Naprendszerünk központi csillaga : a Nap. Igen, ez egy csillag, és nagyon szép. A csillagászok sárga törpe csillagnak hívják, és körülbelül ötmilliárd éve létezik. Nappal világítja meg a Földet, és felelős a Hold éjszakai ragyogásáért. A Nap nélkül nem létezne élet itt a Földön. 8,5 fénypercnyire fekszik a Földtől, ami 149 millió kilométert (93 millió mérföld) jelent.


Az égi szomszédság magában foglalja az Alfa Centauri rendszert is . A legközelebbi csillaghalmazból áll, még akkor is, ha fényük alig több mint négy év alatt ér el minket. Valójában hárman csinálnak komplex orbitális táncot együtt. A rendszer elsődleges részei, az Alfa Centauri A és az Alfa Centauri B körülbelül 4,37 fényévnyire vannak a Földtől. A harmadik csillag, a Proxima Centauri (néha Alpha Centauri C-nek hívják) gravitációs kapcsolatban áll az előbbivel. Valójában kissé közelebb van a Földhöz, 4,24 fényév távolságra.


Ha egy fényrepülő műholdat küldünk ki ebbe a rendszerbe, akkor valószínűleg először találkozik a Proximával. Érdekes módon úgy tűnik, hogy a Proximának sziklás bolygója lehet!


Lehetséges-e a könnyű vitorlás? Igen, és hamarosan valósággá válhatnak a csillagászatban. Talán!


Menjünk tovább!


A következő legközelebbi csillag egy halvány vörös törpe, amely körülbelül 5,96 fényévnyire van a Földtől . Barnard csillagának hívják, EE Barnard amerikai csillagász után. Valaha azt remélték, hogy bolygókat tartalmazhat körülötte, és a csillagászok sokszor megpróbálták megtalálni őket. Sajnos úgy tűnik, hogy nincs. A csillagászok természetesen tovább fognak nézni, de nem tűnik túl valószínűnek, hogy bolygószomszédokat tartalmaz. Barnard csillaga az Ophiuchus csillagkép irányában helyezkedik el.


Farkas 359


Itt van egy érdekes apróság a csillaggal kapcsolatban: egy epikus csata helyszíne volt a "Star Trek: The Next Generation" című televíziós sorozatban, ahol a kiborg-ember Borg faj és a Föderáció harcolt a galaxis irányításáért. A legtöbb trekkie ismeri ennek a csillagnak a nevét és azt, hogy mit jelent a Trekiverse számára.


A valóságban a Wolf 359 csak 7,78 fényévnyire található a Földtől. A megfigyelők számára elég homályosnak tűnik. Valójában ahhoz, hogy láthassák, teleszkópokat kell használniuk. Szabad szemmel nem látható. Ez azért van, mert a Farkas 359 egy halvány vörös törpe csillag. Az Oroszlán csillagkép irányában helyezkedik el.


Lalande 21185

Az Ursa Major csillagképben található Lalande 21185 egy halvány vörös törpe, amely, mint a listában szereplő sok csillag, túl homályos ahhoz, hogy szabad szemmel láthassa. Ez azonban nem akadályozta meg a csillagászokat abban, hogy tanulmányozzák. Ez azért van, mert valószínűleg bolygók keringenek körülötte. Bolygórendszerének megértése több nyomot adna arra, hogyan alakulnak és alakulnak az ilyen világok az idősebb csillagok körül. Ezt a csillagot Joseph Jérôme Lefrançois de Lalande 19. századi francia csillagászról nevezték el.


Amilyen közel van 8,29 fényév távolságra, nem valószínű, hogy az emberek hamarosan a Lalande 21185-be utaznak. Ennek ellenére a csillagászok folyamatosan ellenőrzik a lehetséges világokat és azok életre való szokásukat.


Sirius


Szinte mindenki ismeri a Sirius-t . Éjszakai égboltunk legfényesebb csillaga, történelmünk során időnként az egyiptomiak ültetésének előhírnöke és a más civilizációk szezonális változásainak előrejelzője volt.


A Sirius valójában egy bináris csillagrendszer, amely a Sirius A-t és a Sirius B-t tartalmazza, és 8,58 fényévnyire fekszik a Földtől a Canis Major csillagképben. Közismertebb nevén Kutyacsillag. A Sirius B egy fehér törpe, egy égi tárgy, amelyet akkor hagynak hátra, ha Napunk elérte élete végét.


Sokak szerint erről a csillagról származnak a Magyarok!!!


Luyten 726-8


A Cetus csillagképben található ez a kétcsillagos rendszer 8,73 fényévnyire van a Földtől. Gliese 65 néven is ismert, és bináris csillagrendszer . A rendszer egyik tagja egy fellángoló csillag, amelynek fényereje idővel változik. A csillag neve Willem Jacob Luyten, aki segített meghatározni annak megfelelő mozgását.


Ross 154

A Földtől 9,68 fényévnyire található ez a vörös törpe a csillagászok aktív fellángoló csillagaként jól ismert. Percek alatt rendszeresen teljes nagyságrenddel növeli felületi fényerejét, majd rövid időre gyorsan elsötétül.


A Nyilas csillagképben található, valójában Barnard csillagának közeli szomszédja. Frank Elmore Ross amerikai csillagász 1925-ben katalogizálta először a változó csillagok keresése részeként.


OK! Számoljunk!! A legközelebbi csillag 4,24 fényév távolságra van!! Ami azt jelenti, hogy a fény 4,24 év alatt éri el, ami utazik 300000km/s sebességgel!! Azta!! Az elég gyors!! DE!!! 4,24 év az 1547,6 nap, ennek az ezredrésze 1,5476 nap!! És ez csak a legközelebbi csillag, a többi lehetőségekbe saját érdekünkbe ne gondoljunk bele!!! Tehát fizikai képtelenség!!!

Tehát nekünk, vagy más civilizációnak ennek a száz vagy ezerszeresével kellene utazni,hogy találkozzunk másokkal, és még ez sem megoldás semmire!!!!!! Mivel fizikai tömeggel rendelkező tárgy nem veheti fel a fénysebességet, mivel ehhez végtelen energia szükséges, nem beszélve milyen pajzsokat kellene kiépíteni ilyen sebességhez!!!

Jó reggelt!!!

Sajnos a fénysebesség egy sebességhatár

2022. febr. 14. 19:13
 12/17 A kérdező kommentje:
Látom már nem nagy a lelkesedés amikor már matek i szóba kerül!!
2022. febr. 14. 19:51
 13/17 A kérdező kommentje:
A technikai fejlődés minden korlátot átléphet, csak egyet nem: a fizika törvényeit.
2022. febr. 14. 21:54
 14/17 anonim ***** válasza:
11%
Létezhet csillagközi utazás, mem fizikai testben, hanem szellemiben. A ti úgynevezett földönkívüli lényeitek szellemi lények angyalok, bukott angyalok. S a bukottak hamarosan a földre vettetnek.
2022. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%
Mert a Föld körül állomásozó reptoidok leszedték éket
2022. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem lehetséges, csak még nem tudjuk, hogy hogyan.
2022. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ha nem tudjuk, hogyan akkor nem lehetséges!! De biztos van egy idegen civilizáció szerinted, aki a fénynél sokkal gyorsabban tud utazni! És elárulok egy nagy titkot!! Ilyen nincs!! Nem csak nekünk nem lehetséges a csillagközi utazás, de senkinek sem!! Mivel a fénysebesség egy fizikai sebességhatár!!! Természetesen, ha csillagközi utazást szeretnénk végrehajtani, akkor ez a sebesség egy nudli/zéró!!! 1000 vagy millió szeresével kellene utazni, hogy odaérjünk egyáltalán valahova!!! Viszont nem utazhatunk gyorsabban a fénynél!!! Ezt a fizika törvényei nem engedik meg senki számára, mivel a fizikai törvények Univerzálisak, tehát az egész Univerzumra vonatkozik!!! sajnos!!! Sakk-matt!!! Ennyi volt a mesékről, idegen lényekről, csillagközi utazásokról...stb...stb!!
2022. febr. 21. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!